W weekend pętla tramwajowa w parku Południowym idzie do remontu

W weekend 6-7 listopada rozpocznie się przebudowa pętli tramwajowej w parku Południowym. Prace potrwają miesiąc.

  • Pętla w Parku Południowym

    Pętla w Parku Południowym /mat. MPK


– W trakcie remontu pętla będzie wyłączona z użytkowania, ale dzięki zastosowaniu tymczasowego rozjazdu, który tam zamontujemy na czas prac, tramwaje będą mogły dojeżdżać do przystanku Pułtuska. Ten przystanek znajduje się nieco ponad 150 metrów od pętli – wyjaśnia Damian Zdancewicz z MPK Wrocław i podkreśla, że pasażerowie nie spotkają się z wielkimi utrudnieniami.

Czytaj więcej: Kierowcy zwolnią na kilku ulicach. Będzie ruch uspokojony

Tramwaje linii 9 i 15 zostaną skrócone do zajezdni Gaj. Natomiast zastępcza komunikacja autobusowa ma pojawić się w weekendy 6-7 listopada i 4-5 grudnia (od godz. 5.00 rano w sobotę do godz. 20.00 w niedzielę), gdy tymczasowe rozjazdy będą zakładane i zdejmowane z torowiska. Harmonogram prac uzależniony jest od daty podpisania umowy z wykonawcą, zakłada się, że nastąpi to 3 listopada.

Łączny koszt prac wyniesie ponad 1 mln 350 tys. zł. W tej cenie wymieniona zostanie nawierzchnia torowa wraz z zabudową torowiska oraz podbudową – z wyjątkiem peronu dla wsiadających. Szyny w całości pętli będą nowe. Wykonane będą także przepusty pod przyszłą instalację sterowania zwrotnic 

Zakłada się, że cały remont potrwa maksymalnie 29 dni. Prace wykona spółka Laubres z Wrocławia.

Remont pętli w parku Południowym. Zmiany w komunikacji

Co się zmieni dla pasażerów?

Inaczej pojadą tramwaje linii 9 i 15. Natomiast na odcinku Petrusewicza – Park Południowy – Petrusewicza zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 709, która pojedzie z częstotliwością co 10 minut.

Szczegóły zmian: Remont pętli w parku PołudniowymZgłoś uwagę