6 listopada - remont pętli w Parku Południowym

Na 6 listopada (sobota) zaplanowano rozpoczęcie remontu torowiska na pętli w Parku Południowym przy ulicy Ślężnej. Trasy zmienią tramwaje linii 9 i 15.


Zmiany zostaną wprowadzone na czas montażu rozjazdu tymczasowego na ulicy Ślężnej, pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Pułtuską a pętlą tramwajową. W dniach 6-7 listopada 2021 roku (sobota-niedziela), tramwaje linii 9 i 15 zostaną skrócone do zajezdni tramwajowej "Gaj" - przystanek "Uniwersytet Ekonomiczny".

Na odcinku Petrusewicza - Park Południowy - Petrusewicza zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 709, która pojedzie z częstotliwością co 10 minut.

Bilety jednorazowe i okresowe w dniach 6-7.11.2021 r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9 lub 15 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 709. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Przypominmay, że pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Zmiana od 8 listopada 2021 r.

Po wybudowaniu rozjazdu tymczasowego dla tramwajów na ulicy Ślężnej, pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Pułtuską a pętlą tramwajową, od 8 listopada 2021 roku (poniedziałek) tramwaje linii 9 zostaną przedłużone do przystanku "Pułtuska". To zapewni obsługę tramwajową ulicy Ślężnej.

Z uwagi na ograniczoną liczbę taboru tramwajowego dwukierunkowego, tramwaje linii 15 nadal będą kursowały tylko do zajezdni tramwajowej "Gaj" - przystanek "Uniwersytet Ekonomiczny".

Okresowa linia autobusowa 709 zostanie zawieszona.

Bilety ejednorazowe i okresowe od 8.11.2021 r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 15 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 9 na odcinku Uniwersytet Ekonomiczny - Pułtuska - Uniwersytet Ekonomiczny. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Przypominamy, że pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.


Prace potrwają około 4 tygodni.Zgłoś uwagę