Kiedy otwarcie wrocławskiego aquaparku i innych kąpielisk?

Na ten dzień czekało wielu miłośników wodnych szaleństw. 28 maja, po ponad siedmiu miesiącach przerwy, ponownie otwarty zostanie Aquapark Wrocław. Dzień później kryty basen przy ul. Wejherowskiej, a 1 czerwca kolejne kąpieliska. W obiektach cały czas obowiązywać będą zasady sanitarne.

 • Wrocławski aquapark znów otwarty od piątku 28 maja, zdj. archiwalne

  Wrocławski aquapark znów otwarty od piątku 28 maja, zdj. archiwalne

 • aquapark-wroclaw-baseny-otwarcie

  Wrocławski aquapark, źródło: Wrocławski Park Wodny


Od piątku, 28 maja dla odwiedzających Wrocławski Park Wodny dostępne będą wszystkie strefy: baseny rekreacyjne wraz z kompleksem zjeżdżalni, saunarium, siłownie i fitness oraz basen sportowy.

Czytaj też: Remonty i konserwacje basenów w aquaparku i na Orbicie

– Cieszymy się, że po tak długim okresie zamknięcia spowodowanym pandemią, w końcu będziemy mieli okazję spotkać się z naszymi klientami. Przez cały okres lockdownu przygotowywaliśmy obiekt na ponowne otwarcie. Zakończone zostały trwające remonty, zdezynfekowaliśmy wszystkie powierzchnie, kompletowaliśmy załogę – mówi Grzegorz Kaliszczak, Prezes Wrocławskiego Parku Wodnego S.A.

Wrocławski aquapark, źródło: Wrocławski Park Wodny

Funkcjonowanie w zaostrzonym rygorze sanitarnym

Aquapark funkcjonować będzie w dobrze już znanym, zaostrzonym rygorze sanitarnym. Obowiązywać będą limity wejść. Jednocześnie na strefach przebywać będzie mogła połowa maksymalnego obłożenia obiektu.

Przy wejściu wykonany będzie pomiar temperatury z użyciem kamer termowizyjnych oraz termometru bezdotykowego. Klienci zobowiązani są również dezynfekować ręce, nosić maseczki w wyznaczonych strefach, a także do zachowania bezpiecznego dystansu.

– Bezpieczeństwo i zdrowie osób odwiedzających jest naszym priorytetem. Dzięki zachowaniu procedur i utrzymaniu harmonogramu badania wody zatwierdzonego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we Wrocławiu jesteśmy w pełnej gotowości do otwarcia – zapewnia Kornel Kempiński, dyrektor Aquaparku Wrocław.

Co nowego?

W obiekcie zmodernizowano i wyremontowano zewnętrzną nieckę basenową oraz nawierzchnię brodzika. Poza tym, konserwację przeszły zjeżdżalnie, zmieniony został także wystrój strefy rekreacji, a w saunarium przebudowana została tężnia solna.

– Tak, jak przy pierwszym lockdownie i tym razem nie traciliśmy czasu w trakcie zamknięcia obiektu. Dzięki wszystkim modernizacjom i wprowadzonym zabezpieczeniom jesteśmy gotowi przyjąć naszych klientów. Mimo, że było to dla nas siedem długich miesięcy, w sezon letni wchodzimy pełni nadziei, że pandemia powoli przechodzi do przeszłości i nigdy się nie powtórzy – mówi Paweł Rańda, członek zarządu Wrocławskiego Parku Wodnego S.A.

Oferta oraz godziny funkcjonowania obiektu nie ulega zmianie. Ceny biletów i karnetów pozostają takie, jak przed zamknięciem. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej obiektu.

Wrocławski aquapark, źródło: Wrocławski Park Wodny

Godziny otwarcia Aquaparku Wrocław:

 • basen sportowy: pn.-pt. 5.30-23.00, sb.-ndz. 8.00-23.00,
 • rekreacja: pn.-ndz. 8.00-23.00,
 • siłownia i Fitness: pn.-ndz. 6.00-23.00,
 • saunarium: pn.-ndz. 8.00-23.00.

Basen kryty przy ul. Wejherowskiej

29 maja chętni będą mogli korzystać także z krytego basenu Orbita przy ul. Wejherowskiej.

– Otwieramy basen o godz. 17.00, tuż po zakończeniu dwudniowych zawodów pływackich, które będą się tam odbywały – mówi Maciej Moczko z WCT Spartan. – A przypomnijmy, że kiedy byliśmy zamknięci, przeprowadziliśmy niezbędne prace serwisowo-konserwacyjne pływalni, a wszystko dla większego komfortu naszych klientów i aby w tym sezonie nie zamykać pływalni w sierpniu – dodaje.

1 czerwca otwarcie kolejnych basenów

Z kolei 1 czerwca, w Dzień Dziecka, oficjalnie letni sezon otwierają wrocławskie baseny i kąpieliska:

 • Orbita, letnia pływalnia przy ul. Wejherowskiej, 
 • Morskie Oko, przy ul. Chopina, 
 • Glinianki, przy ul. Kosmonautów, 
 • Kłokoczyce, przy ul. Kłokoczyckiej. 

Szczegółowe informacje tutaj.

Na tych obiektach będzie mogło przebywać również 50% maksymalnego obłożenia. Trzeba będzie także zachowywać dystans społeczny i dezynfekować ręce. Zgłoś uwagę