Orientuj się! W Obornikach Śl.

Wyrusz w teren z mapą w dzień lub w nocy. Emocje gwarantowane!


Z myślą o wszystkich, którzy w okresie wakacyjnym mają trochę czasu i bez dalekich wyjazdów chcieliby zaznać przygody, powstała nowa inicjatywa – Rajd na Orientację ORIENTER. Zapisy na pierwszą edycję rajdu, która odbędzie się w dniach 23-24 sierpnia, ruszyły 1 sierpnia.

ORIENTER to aż siedem tras do wyboru – cztery nocne i trzy dzienne. Każdy znajdzie coś dla siebie: organizatorzy przygotowali trasy dłuższe (60 km), krótsze (20 km), klasyczne (40 km), rowerowe i rodzinne. Wybraną trasę należy pokonać w przypisanym jej limicie czasowym, a wszyscy, którzy tego dokonają, otrzymają Certyfikat Orientera. Dodatkowo wśród wszystkich uczestników, którzy zdobyli przynajmniej jeden punkt kontrolny, rozlosowane zostaną cenne nagrody, ufundowane przez sponsorów rajdu.

Orienter to rajd drużynowy – oznacza to, że można zgłosić się do udziału w grupie kilku osób albo pojedynczo – wówczas grupy zostaną utworzone już w bazie rajdu.

Pierwsza edycja rajdu odbędzie się w Obornikach Śląskich. Baza rajdu znajduje się przy ul. Poniatowskiego 22 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich.

Zapisów można dokonywać przez stronę orienter.pl. Udział w rajdzie to koszt 20-40 zł, w zależności od terminu zapisu i trasy (im wcześniej, tym koszt niższy). Można się również zapisywać bezpośrednio w bazie rajdu, przed samym rozpoczęciem imprezy.

Organizatorzy poszukują również wolontariuszy do pomocy przy Orienterze. Chętni mogą się zgłaszać mailowo na adres: orienter@orienter.pl. Zgłoś się do pomocy w przygotowaniach Orientera i razem z innymi uczestnikami rajdu przeżyj niezwykłą przygodę!

Data rajdu: od 23.08.2013 (piątek), 19:00 do 24.08.2013 (sobota), 16:00
Baza rajdu: ul. Poniatowskiego 22, 55-120 Oborniki Śląskie
(Ośrodek Sportu i Rekreacji)
Zapisy i dodtakowe informacje: http://www.orienter.pl

 Zgłoś uwagę