Od soboty ul. Skłodowskiej-Curie zamknięta (MAPKA)

Zobacz trasy objazdów

  • Mapa objazdów

    Mapa objazdów dla samochodów podczas przebudowy ul. Skłodowskiej-Curie. mat. Wrocławskie Inwestycje

  • Ul. Skłodowskiej-Curie

    Ul. Skłodowskiej-Curie zamknięta od 4 stycznia 2014


4 stycznia rozpoczęła się przebudowa ul. Skłodowskiej-Curie. Ulica jest zamknięta dla ruchu. Dotyczy to odcinka między skrzyżowaniem z ul. Norwida a mostem Zwierzynieckim. Samochody i komunikacja miejska przez cały okres remontu będą omijać ten fragment. W ograniczonym zakresie pozostała tylko możliwość dojazdu do posesji.

Drogowcy zaplanowali objazdy dla samochodów jadących od mostu Zwierzynieckiego przez Wybrzeże Wyspiańskiego oraz ulicami Smoluchowskiego i Norwida. Natomiast powrót dla jadących od centrum przez Wybrzeże Wyspiańskiego. Co ważne, na odcinku Wybrzeża Wyspiańskiego, od ul. Norwida do Smoluchowskiego, wprowadzono ruch jednokierunkowy. Komunikacja obszaru zamkniętego w trójkącie Wybrzeże Pasteura, pl. Grunwaldzki, ul. Skłodowskiej-Curie zorganizowana jest za pośrednictwem Wybrzeża Pasteura, z możliwością wyjazdu przez pl. Grunwaldzki w lewo.

Sporo zmian wprowadzono w komunikacji miejską. Dotyczą one linii tramwajowych 1, 2, 4 i 10 oraz autobusów linii D, 115, 145, 146, 253 i 255. Część linii zawieszono, część skierowano na objazdy. Tramwaje jadą m.in. wyremontowanym ostatnio torowiskiem technicznym na ul. Mickiewicza. Linia autobusowa D zmieniła peron, na którym zatrzymuje się na Rondzie Reagana.
Uruchomione też specjalne linie zastępcze, jedną tramwajową, a drugą autobusową, które uzupełniają ofertę przewozową.

Szczegóły organizacji ruchu komunikacji miejskiej oraz MAPKA z naniesionymi objazdami TUTAJ.

Zasady korzystania z biletów w trakcie remontu -  czytaj tutaj

Co wyremontują?

W ramach planowanej inwestycji - po poszerzeniu drogi - ma być wydzielone torowisko tramwajowe, ale przy zachowaniu układu po dwa pasy ruchu w każdą stronę na jezdni. Mają być wyremontowane wszystkie znajdujące się pod drogą sieci.

Trzeba podkreślić, że ruch ma usprawnić nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z Wybrzeżem Wyspiańskiego. Powstać mają też nowe przystanki tramwajowe, chodniki wśród zieleni czy, dotąd nieistniejące, ścieżki rowerowe. Wartość zadania to prawie 20 mln zł. Wszystkie prace powinny być zrealizowane do lata 2014 r.

Zgłoś uwagę