Od 8 maja zmiany dla kierowców na skrzyżowaniu ul. Popowickiej i Milenijnej

8 maja rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Milenijnej i Popowickiej. Duże zmiany czekają zwłaszcza kierowców. Sprawdźcie, którędy poprowadzą objazdy.


Przebudowa skrzyżowania przy moście Milenijnym to kolejny etap budowy tramwaju przez Popowice. Prace w tym miejscu potrwają ok. pół roku.

Największe zmiany będą dotyczyć kierowców, jadących z Kozanowa i udających się w kierunku tego osiedla.

Od 8 maja objazdy

Kierowcy jadąc ul. Lotniczą nie skręcą w lewo, w stronę Kozanowa i mostu Milenijnego. Objazd wytyczono przez ul. Wejherowską.

Od strony ul. Pilczyckiej na skrzyżowaniu z Milenijną obowiązuje nakaz jazdy w prawo. Od strony ul. Milenijnej (most) będzie możliwość jazdy tylko na wprost i w prawo. Od strony ul. Milenijnej – z kierunku Na Ostatnim Groszu możliwość jazdy tylko na wprost. Od strony ul. Popowickiej będzie możliwość jazdy we wszystkich kierunkach. Na odcinku od ul. Wejherowskiej do Milenijnej ulica Popowicka będzie jednokierunkowa.

Objazd do osiedla Kozanów

  • Wlot od miasta (od ul. Legnickiej) zostanie poprowadzony jednokierunkową – dwupasową ul. Wejherowską, a następnie ul. Popowicką.
  • Wlot od ul. Na Ostatnim Groszu, poprowadzony ul. Legnicką, jednokierunkową – dwupasową ul. Wejherowską, a następnie ul. Popowicką.
  • Wspomagający objazd z kierunku ul. Milenijnej – Legnickiej z zawrotką przed mostem Milenijnym.

Objazd do Osobowic z kierunku Kozanowa

Wlot od ul. Pilczyckiej – tu kierowcy mają nakaz jazdy w prawo – w ul. Milenijną, a następnie zawrotkę przez torowisko w kierunku Osobowic.

Na skrzyżowaniu ulic Popowickiej i Wejherowskiej będzie zwężenie, z eksploatacji zostanie wyłączona m.in. zatoczka dla autobusów, która zostanie przeniesiona w inne miejsce.

Dodatkowy dojazd do Kozanowa z kierunku ul. Na Ostatnim Groszu

Wlot od ul. Milenijnej – tu kierowcy mają nakaz jazdy na wprost – w kierunku mostu Milenijnego i przed wjazdem na most zawrotkę przez torowisko w kierunku Kozanowa.

8 maja 2021 – przebudowa skrzyżowania ul. Popowickiej i Milenijnej

– Ruch samochodowy zostanie przerzucony z części północnej jezdni mostu Milenijnego na południowy. Po północnej stronie będzie budowany kanał – wyjaśnia Krzysztof Świercz.Zgłoś uwagę