Obiad z prezydentem, spacer z alpakami i lot samolotem. Wrocławskie aukcje na WOŚP

WOŚP 2021. W ostatnią niedzielę stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 29. Zgodnie z tradycją nie brakuje wielu ciekawych wrocławskich aukcji, z których dochód zostanie przekazany w całości na cele charytatywne.


WOŚP 29 zagra w tym roku na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 31 stycznia w akcję zbiórki pieniędzy włączy się 120 tys. wolontariuszy na całym świecie.

29. Finał WOŚP Wrocław online

29. Finał WOŚP Wrocław online

Koncert / Eventy / Akcje społeczne
Termin od 30 stycznia 2021 do 31 stycznia 2021

Miejsce Wydarzenie online

Zobacz

Tradycją WOŚP jest wystawianie na aukcji cennych czy sentymentalnych przedmiotów oraz licytacja spotkań czy spacerów ze znanymi osobami. Nie inaczej będzie w tym roku.

ZOBACZ TEŻ: Wrocławski sport wspiera WOŚP. Koszulki i pierścień mistrzowski na licytacji

Na Allegro, będącym oficjalnym serwisem aukcyjnym WOŚP, można licytować m.in. obiad we włoskiej restauracji w towarzystwie prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Włoska uczta zostanie zorganizowana w Bistro 8½ przy ul. Przejście Garncarskie 8. Restauracja specjalizuje się w degustacjach win oraz dań. Prowadzi również szkolenia z wina. Zaproszenie jest dla dwóch osób. Termin spotkania zostanie uzgodniony ze zwycięzcą licytacji. Aktualna cena wynosi 10 099 zł (stan na 26 stycznia, godzina 12.)

Na spotkanie z prezydentem można się udać z autografem noblistki Olgi Tokarczuk znajdującym się w publikacji okolicznościowej wystawionej w imieniu przewodniczącego Rady Miejskiej Wrocławia Jarosława Charłampowicza. Obecna cena wynosi 213,50 zł (stan na 26 stycznia, godzina 12.).

Wrocławski Krasnal z wizerunkiem Jurka Owsiaka

We Wrocławiu jest ich ponad pół tysiąca, a teraz można mieć też swojego, na własność. Prezydent Wrocławia w imieniu naszego miasta, przekazał na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dwa wyjątkowe krasnale. Pierwszy z nich "zamieszka" na stałe przy siedzibie sztabu WOŚP w Warszawie, drugi zaś trafił na licytację.

Krasnal projektu artystki, rzemieślniczki Beaty "Beby" Zwolańskiej - Hołod, powstał w jej pracowni. Figura ma ok. 50 cm wysokości i została wykonana z brązu.

Więcej o krasnalach i link do aukcji tutaj. 

WOŚP 2021. Autobus i lot samolotem

A może ktoś z Was marzy o własnym autobusie? Ten można wylicytować w aukcji MPK Wrocław. Za 17 tys. zł (26 stycznia, godzina 12) można zakupić autobus Volvo 7000, który przez 17 lat kursował po wrocławskich ulicach.

ZOBACZ TEŻ: Autobus wrocławskiego MPK na licytacji WOŚP

Osoby, które nie są aż tak przyziemne mogą sięgnąć nieba i licytować lot widokowy ultralekkim samolotem. Lot zostanie wykonany, z lotniska Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie. Aktualna cena 610 zł (26 stycznia, godz. 12). Termin lotu do uzgodnienia, lecz ocena warunków pogodowych, pozostaje w decyzji pilota.

Aukcje na WOŚP. Orkiestra z alpakami

Nie lada gratka dla miłośników zwierząt. Alpaka to ssak z Ameryki Południowej z rodziny wielbłądowatych. Ich sierść wyróżnia się jedwabistym połyskiem, a z wełny produkuje się koce, poncza oraz wysokiej klasy odzież. Alpaki mają łagodny charakter i są idealne do pracy z dziećmi.

W ramach 29. WOŚP można wylicytować godzinną sesję fotograficzną z alpakami (820 zł, stan na 26 stycznia, godz. 12) lub spacer (810 zł) w towarzystwie Dyzia, Piórka, Billy'ego oraz ich mamy Esti. W tym czasie można je drapać, głaskać i przytulać.

Po spacerze z alpakami można wysłać starą pocztówkę z 1945 r. przedstawiającą Most Grunwaldzki. Obecna cena wynosi 55 zł (22 stycznia, godz. 11.05). 

Pocztówkę można wypisać piórem prezesa MPK Krzysztofa Balawejdera. Pióro Parker IM, którym podpisano umowę na zakup tramwajów niskopodłogowych Moderus Gamma dla Wrocławia kosztuje teraz 700 zł (26 stycznia, godz. 12).

Roczny karnet VIP do Aquaparku 

Jest też coś dla miłośników sportu. W ramach aukcji można wylicytować także roczny karnet VIP do wrocławskiego Aquaparku.

Korzystaj z basenów rekreacyjnych, saunarium, basenu sportowego, siłowni i fitness przez 365 dni bez limitu czasowego. Licytacja trwa do 1 lutego 2021r. 

Coś dla historyków

Miłośnicy historii mogą licytować zabytkowy drewniany telefon z tarczą za 260 zł (26 stycznia, godzina 12). Aukcja wystawiona w imieniu anonimowego darczyńcy.

Kolejną atrakcją jest przejażdżka historycznym pojazdem konnym oraz wzięcie udziału w zaprzęganiu i rozprzęganiu. W planach również zwiedzanie muzeum. Aukcję wystawiono w imieniu Muzeum Powozów Galowice pod Wrocławiem (500 zł).

A na zakończenie emocjonującego dnia proponujemy prywatny seans filmowy w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Specjalny pokaz dla przyjaciół zostanie zorganizowany po otwarciu sal kinowych, które zamknięto z powodu pandemii koronawirusa. Cena 900 zł (na 22 stycznia, godz. 11.40). 

Zobacz też: WOŚP: Wylicytuj całe kino tylko dla siebie! Prywatny pokaz w DCF-ie

Zostań maszynistą

Koleje Dolnośląskie postanowiły wesprzeć 29. Finał WOŚP przeznaczając na licytacje zaproszenia, bilety i gadżety. Nie lada gratką dla miłośników kolei jest samodzielnie kierowanie pociągiem. Zwycięzcy dwóch aukcji wezmą udział w szkoleniu w Ośrodku Szkolenia Kadr Kolejowych w Legnicy, gdzie zasiądą za sterami najnowocześniejszego w Polsce symulatora pociągu 45WE Implus.

Kolejowi entuzjaści nie tylko będą mogli szczegółowo zapoznać się z pulpitem sterowniczym Impulsa, lecz także – po odbyciu szkolenia pod okiem instruktora – samodzielnie poprowadzą pojazd po malowniczych trasach Dolnego Śląska. Wszystko to możliwe jest dzięki rzeczywistemu odwzorowaniu wszystkich linii, po których na co dzień wożą pasażerów pociągi Kolei Dolnośląskich. Linki do aukcji można znaleźć TUTAJ i TUTAJ.

Prywatny koncert Justyny Szafran

Na Allego dostępna jest także aukcja, wystawiona w imieniu Fundacji Media i Sztuka, oferująca niezwykłą artystyczną gratkę – prywatny koncert Justyny Szafran, gwiazdy wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol. Cenionej aktorki i wokalistki, jurorki Przeglądu Piosenki Aktorskiej. 

Artystka przygotowała z okazji WOŚP w tym roku specjalny program koncertowy. Wspólnie ze znakomitymi wrocławskimi muzykami: Rafałem Karasiewiczem (pianino) oraz Jakubem Olejnikiem (kontrabas) zagrają dla zwycięzców licytacji 12 utworów.m.in. piosenki Edith Piaf, tanga Astora Piazolli, kompozycje Kazika i Leszka Możdżera oraz utwory Agnieszki Osieckiej z ostatniej płyty artystki pt. NIE MA.

Miejscem koncertu – we Wrocławiu i okolicach – może być zarówno duży pokój w mieszkaniu na, salon w rodzinnym domu, jak i siedziba firmy. Czas realizacji wygranej – do końca 2021 r. po uprzednim umówieniu terminu. Jeśli trzeba, organizator zadba o nagłośnienie i instrumenty.

Licytacja kończy się w sobotę, 6 lutego 2021, o godz. 22.28. Obecnie (26 stycznia) koncert jest „wyceniony” na 3058 zł.

Poznaj zbiory Muzeum Medycyny Sądowej

Studenci Uniwersytetu Medycznego po raz kolejny biorą udział w WOŚP. W ubiegłym roku uzbierali 43 tys. zł, w tym roku chcą poprawić swoje osiągnięcie. Wśród atrakcji, które oferują jest wizyta z przewodnikiem w Muzeum Medycyny Sądowej, na co dzień niedostępnym. Interesująco brzmi także propozycja sesji fotograficznej w klimatycznych obiektach Starego Kampusu Uniwersytetu Medycznego.

Studenci Uniwersytetu Medycznego grają dla WOŚP

Studenci Uniwersytetu Medycznego grają dla WOŚP

Spacery i wycieczki / Akcje społeczne
Termin 3 lutego 2021 12:00

Miejsce Wydarzenie online

Zobacz

Kalendarz charytatywny „Dzieci dzieciom” 2021/a

To aukcja na Allegro, wystawiona w imieniu Fundacji Pomagamy Jak Możemy. Kalendarz ma kontekst wrocławski – 11 z 12 fotografii, wykonanych przez Patrycję Dzwonkowską, fotoreporterkę wrocławskich rozgłośni, powstało w różnych zakątkach naszego miasta.

Kalendarz na przepięknych zdjęciach ukazuje dziecięce pasje, a został wydany, aby przyczynić się do realizacji misji Fundacji Pomagamy Jak Możemy – wspierania i wyrównywania szans dzieciaków, które z różnych powodów nie mogą rozwijać swoich uzdolnień i zainteresowań. Teraz może także przyczynić się do wsparcia WOŚP 2021.

Teraz (29 stycznia) czena jest bardzo zachęcająca, a licytacja trwa do wtorku, 2 lutego, do godz. 23.02). 

Książka z podpisem noblistki

Publikację okolicznościową z autografem Olgi Tokarczuk wystawił na Allegroprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia Jarosław Charłampowicz. Niepowtarzalna okazja wylicytowania w szlachetnym celu autografu pani laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury oraz Honorowej Obywatelki Wrocławia.

Wyjątkowa, limitowana publikacja, wydawana co roku z okazji Święta Wrocławia, obchodzonego 24 czerwca w dniu patrona miasta – św. Jana Chrzciciela. Najważniejszym punktem obchodów jest uroczysta Sesja Rady Miejskiej Wrocławia, podczas której nadane zostają tytuły Honorowego Obywatela Wrocławia oraz wręczone Nagrody Wrocławia i Nagrody Prezydenta Wrocławia – to najbardziej prestiżowe wyróżnienia, którymi władze miasta w imieniu mieszkańców mogą uhonorować wybitną osobowość, szczególnie zasłużoną dla Wrocławia.

Dziś (29 stycznia) książka warta jest 213,50 zł. Warto ją mieć i pomóc WOŚP. Licytacja trwa do wtorku, 2 lutego, do godz. 19.13. 

Kolekcjonerskie publikacje książkowe

Trzy różne dziedziny, ale równie fascynujące, czyli dla każdego coś miłego – do zdobycia podczas licytacji WOŚP, a przy okazji wsparcia szlachetnego celu.

Pierwsza aukcja dotyczy albumu Panorama Racławicka z reprodukcjami fragmentów najsłynniejszego wrocławskiego obrazu. Piękna publikacja, wydana przez Ossolineum.

Panorama Racławicka – muzeum sztuki we Wrocławiu, oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, od 1980 eksponuje we Wrocławiu cykloramiczny słynny obraz „Bitwa pod Racławicami”, namalowany w latach 1893-1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. 

Licytować można dziś (29 stycznia) od 23 zł, a aukcja potrwa do niedzieli, 31 stycznia, do godz. 19.30.

Druga aukcja zaprasza do wylicytowania niezwykłego kolekcjonerskiego zestawu Urbex History z autografami zestawu kanału. To prawdziwa gratka dla fanów Urbex History.

Zbiór niesamowitych opowieści o opuszczonych, niedostępnych i skażonych miejscach na Ziemi. Zabierze cię porzuconym jumbo jetem do miasta widma, kopalni uranu czy skażonej czarnobylskiej strefy wykluczenia. Rozsiądź się wygodnie w fotelu i wyrusz na niezwykłą wyprawę do miejsc, gdzie wchodzić nie wolno. I miej satysfakcję, że pomogłeś chorym dzieciom.

Licytacja ma teraz (29 stycznia) wartość 219 zł, można podbijać do poniedziałku, 3 lutego, do godz. 20.15.

Trzecia aukcja to coś dla miłośników ajurwedy. „Ajurweda. Tajemnice medycyny holistycznej” autorstwa Deepaka Chopry, który jest w Stanach Zjednoczonych autorytetem w problematyce medycyny holistycznej, czerpiącej z tradycji medycyny Wschodu. 

Przełomowa książka – nowe spojrzenie na kwestię zdrowia, zaburzeń energii oraz leczniczej siły umysłu. Dr Chopra jest najwybitniejszym rzecznikiem ajurwedy. Z prawdziwą wprawą łączy zdobycze medycyny Wschodu i Zachodu, prezentując jasną, bogatą wizję drogi prowadzącej do idealnego zdrowia – drogę do harmonii umysłu, ciała oraz ducha.  Przekonaj się, że ta uzdrawiająca siła tkwi w utrzymaniu harmonii w kwestii jedzenia, zachowania, rytmów biologicznych, środowiska i myśli. Nie bez znaczenia są też dobre uczynki – wesprzyj WOŚP!

Licytować można teraz (29 stycznia) od 30,49 zł do niedzieli, 31 stycznia, do godz. 15.15.

Akademicki Wrocław dla WOŚP: Partia szachów z rektorem Politechniki

Atrakcyjne spotkania z rektorami wrocławskich szkół wyższych - np. partia szachów lub wycieczka rowerowa, wizyty w interesujacych, na co dzień niedostępnych miejscach na uczelniach. Uczelnie oferują na aukcjach wiele atrakcji.

Akademicki Wrocław dla WOŚP

Akademicki Wrocław dla WOŚP

Akcje społeczne
Termin od 29 stycznia 2021 do 31 stycznia 2021

Miejsce Wydarzenie online

Zobacz

Inne wrocławskie aukcje WOŚP również na stronie Sztabu we Wrocławiu 

oraz na Facebooku Finału WOŚP we Wrocławiu

„Meksykański tramwaj” na ulicach Wrocławia. Tak MPK wesprze WOŚP

Ozdobiony serduszkami, kaktusami i grający meksykańską muzykę wagon wyjdzie w niedzielę na wrocławskie tory. Na przystankach, na których stanie, do puszek będą zbierane pieniądze. W ten nietypowy sposób MPK Wrocław wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Zgłoś uwagę