Wrocław przekazał na rzecz WOŚP dwa krasnale i spacer z prezydentem

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, w imieniu naszego miasta, przekazał na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dwa wyjątkowe krasnale. Pierwszy z nich "zamieszka" na stałe przy siedzibie sztabu WOŚP w Warszawie, drugi zaś trafi na licytację. Ponadto wylicytować można także możliwość pospacerowania po mieście z prezydentem Wrocławia.

  • fot. Grzegorz Rajter / UM Wrocław

    fot. Grzegorz Rajter / UM Wrocław


- Wrocław kłania się Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i pozdrawia od najmniejszych mieszkańców, czyli wrocławskich krasnali. W mieście jest ich ponad pięćset, ale te dwa są wyjątkowe. Trafiają do sztabu WOŚP, by pomagać tym, którzy organizują całą akcję, a także wspomóc licytacje - powiedział Radosław Michalski, dyrektor Biura Promocji Miasta.

Oba krasnale, które swoim wyglądem przypominają inicjatora WOŚP Jurka Owsiaka, trafiły już do Warszawy. Pierwszy z nich będzie "strzegł" wejścia do sztabu Orkiestry, drugi zaś ruszy w Polskę (albo i świat), w zależności od tego, kto zaoferuje za niego największą kwotę.

- Do końca świata i o jeden dzień dłużej! To chyba bardzo dobrze znane nam hasło WOŚP. Przede wszystkim orkiestry wielkich, polskich serc pod batutą wspaniałego Jurka Owsiaka, który od lat niesie pomoc szpitalom w całej Polsce. Ten przedziwny rok pokazał, jak ważna jest jego działalność. Dlatego chcemy jako miasto, jako wrocławianki i wrocławianie dołożyć swoją cegiełkę w tym wielkim dziele dobroci - przekazał prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

LICYTACJA WROCŁAWSKIEGO KRASNALA - KLIKNIJ W TEKST, BY PRZEJŚĆ DO STRONY Z AUKCJĄ

Spacer z prezydentem na licytacji

Krasnal to nie jedyna "wrocławska" licytacja na rzecz WOŚP. Na aukcjach można wygrać możliwość spaceru po naszym mieście z prezydentem, Jackiem Sutrykiem.

- Urodziłem się we Wrocławiu, tu postawiłem pierwsze kroki w swoim życiu. Tutaj uczyłem się jeździć na rowerze, grałem z kolegami w piłkę, a jako student niejednokrotnie zasiadałem z książką we wrocławskich parkach - zachęca do licytacji Jacek Sutryk. – Dorastając i wychowując się we Wrocławiu, poznałem nie tylko jego zabytki, ale także miejsca całkiem tajemnicze i nieoczywiste. Spacerując po naszym mieście nie tylko zachwycam się jego urokiem i tajemniczością, ale pośród ulic, kamienic i bloków odnajduję także swoją historię. Zapraszam Cię na spacer, podczas którego oprowadzę po moich miejscach w naszym mieście w dogodnym dla obu stron terminie - dodaje.

LICYTACJA SPACERU Z PREZYDENTEM - KLIKNIJ W TEKST, BY PRZEJŚĆ DO STRONY Z AUKCJĄ

29. Finał WOŚP przeniesiony

Nie w pierwszej połowie stycznia, jak to zwykle bywało, a dopiero pod koniec miesiąca w przyszły roku odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przeniesienie wydarzenia oczywiście związane jest z sytuacją pandemiczną. Nowa data finału to niedziela, 31 stycznia.Zgłoś uwagę