Montują nowe stojaki rowerowe

O 655 sztuk zwiększy się liczba stojaków rowerowych we Wrocławiu. Staną one w 146 lokalizacjach, które wcześniej zaproponowali mieszkańcy. Obecnie trwa ich montaż, który potrwa do końca kwietnia. stycznia przyszłego roku. To nie znaczy jednak, że stojaków już więcej nie przybędzie. Poniżej podpowiadamy też co zrobić, żeby w naszej okolicy pojawił się rowerowy parking.

  • Pierwsze nowe stojaki rowerowe już zamontowane


Nowe stojaki montuje firma Venag, która wygrała przetarg. Czas ma do końca kwietnia. Do tej pory wykonawca zamontował 42 stojaki w 16 lokalizacjach m.in. na ulicach: Mieleckiej, Kruczej, Nabycińskiej, Pomorskiej, Wyszyńskiego, Berenta, Chińskiej, Henrykowskiej, Piłsudskiego, Jemiołowej, Kolejowej i Grabiszyńskiej.

Najwięcej, bo po 20 sztuk, zamontowanych zostanie przy Szkole Podstawowej nr 35 przy ul. Chopina oraz przy Szkole Podstawowej nr 22 przy ul. Stabłowickiej. Dodatkowo powstaną także dwie wiaty rowerowe: przy pętli na Tarnogaju oraz przy pętli na ul. Wałbrzyskiej.

Ilość planowanych stojaków w podziale na dzielnice Wrocławia:

  • Stare Miasto – 91 sztuk,
  • Śródmieście – 104 sztuki,
  • Krzyki – 213 sztuk,
  • Fabryczna – 156 sztuk,
  • Psie Pole – 91 sztuk.

Zamontowanych zostanie 607 sztuk stojaków typu U, 42 typu mini oraz 6 typu zabytkowego. 

Czy mogę jeszcze wnioskować o stojak?

Warto pamiętać, że wnioskować o stojak można przez cały czas. Formularz dostępny jest na stronie internetowej WNIOSKUJ O STOJAK. Przy zgłaszaniu miejsca, w którym przydałby się rowerowy parking warto pamiętać, żeby sprawdzić wcześniej, czy teren jest własnością gminy i pod jej zarządem. Stojaki stawiane przez miasto nie mogą bowiem zostać umieszczone na terenie prywatnym. To, kto jest właścicielem i zarządcą terenu można sprawdzić na specjalnej mapie własności.

Zgłoś uwagę