Powstają nowe miejsca parkingowe „Parkuj i jedź”

Psie Pole, Klecina, Wojnów, Osobowice oraz Złotniki to miejsca, w których budowane są właśnie nowe miejsca postojowe „Parkuj i jedź”. Łącznie powstanie ich w mieście ponad 260.

  • parkuj i jedź

    fot. www.wroclaw.pl


Aktualnie we Wrocławiu są 23 parkingi „Parkuj i jedź” z łącznie 2218 miejscami postojowymi. Są zlokalizowane w pobliżu dworców, przystanków i węzłów przesiadkowych. Dzięki nim można bezpiecznie zostawić samochód i dalej podróżować komunikacją miejską.

Czytaj także: Parkingi Park&Ride we Wrocławiu [MAPA]

Już wkrótce przybędzie 261 nowych miejsc do parkowania w systemie „Parkuj i jedź”. Zupełnie nowe parkingi powstaną w pięciu miejscach. Jednym z nich jest pętla tramwajowa Osobowice, gdzie już niedługo kierowcy będą mogli skorzystać z 48 miejsc parkingowych. W tej dzielnicy planowanych jest również 28 miejsc przy stacji kolejowej Osobowice.

Natomiast na nowym parkingu „Parkuj i jedź”, zlokalizowanym przy przystanku komunikacji miejskiej obok skrzyżowania ulic. Kosmonautów i Kamiennogórskiej, powstają właśnie miejsca dla 58 samochodów. Z kolei przy ul. Wałbrzyskiej, tuż przy pętli tramwajowej na Klecinie – w budowie jest 69 nowych miejsc postojowych.

Więcej miejsc do parkowania

Już wkrótce samochody będzie można też zostawić na niewielkim parkingu „Parkuj i jedź” w pobliżu stacji Wrocław Wojnów na ul. Przy Torze, gdzie powstało 20 miejsc postojowych oraz wiaty rowerowe. Będzie on oddany do użytku, gdy zostanie uruchomiona linia kolejowa Wrocław Sołtysowice – Jelcz Miłoszyce.

Ukończone zostały natomiast prace przy budowie 50 nowych miejsc parkingowych przy ul. Fieldorfa, gdzie dotychczas mogło zaparkować jedynie 48 aut.

Trwa także budowa nowych miejsc „Parkuj i jedź” przy dworcu Psie Pole. Aktualnie zaparkować tam może 111 samochodów. Natomiast w budowie jest kolejnych 38 miejsc parkingowych, które zostaną oddane do użytku po wakacjach.

Czytaj także: Najczęściej zadawane pytania - parking P&R

Zasady korzystania z parkingów „Parkuj i jedź"

  • Parkowanie na wszystkich parkingach systemu jest BEZPŁATNE i nie przewiduje się wprowadzenia w przyszłości opłat za wjazd.
  • Na większość parkingów wjazd będzie dalej dostępny dla ogółu kierowców, co oznacza, że nie przewiduje się tam kontroli czy użytkownik parkingu jest osobą korzystającą z komunikacji zbiorowej.
  • Na wszystkich parkingach wybudowano miejsca dla osób niepełnosprawnych, a na wybranych także zadaszone parkingi rowerowe. 


Zgłoś uwagę