Nowa wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych hive

Od 11 kwietnia we Wrocławiu działa nowa, prywatna wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg firmy hive. Mieszkańcy Wrocławia mogą skorzystać z 400 pojazdów. 

  • Na ulicach Wrocławia pojawiły się hulajnogi firmy hive


W Polsce e-hulajnogi marki hive dostępne były do tej pory jedynie w Warszawie. Wcześniej e-hulajnogi hive pilotażowo po raz pierwszy zadebiutowały w Lizbonie, a obecnie dostępne są również na ulicach Aten oraz Paryża. W tym tygodniu ruszył również ich pilotażowy program w Mediolanie, Hamburgu i Monachium.

Marka wchodzi w skład grupy inwestorskiej BMW i Daimlera w zakresie usług mobilnościowych. Hive stawia sobie za cel zaistnienie w około 20 kolejnych miastach europejskich do końca 2019 r. i stanie się głównym europejskim dostawcą elektrycznych hulajnóg.

Wrocław drugim miastem w Polsce

– Wrocław jest drugą polską metropolią, po Warszawie, do której wchodzimy z naszą usługą. Pierwsze tygodnie w stolicy pokazały nam jak chętnie Polacy korzystają z e-hulajnóg. Zdecydowaliśmy się na Wrocław, ponieważ jest to dynamiczne miasto, stawiające na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania, które są spójne z ideą przewodnią naszej marki. Bardzo nas też cieszy współpraca z władzami miasta przy wprowadzeniu naszej usługi elektromobilności do Wrocławia – mówi Tristan Torres Velat, CEO hive.

Elektryczne hulajnogi umożliwiają szybką i wygodną jazdę, dodatkowo są też idealnym uzupełnieniem dla dostępnych środków transportu miejskiego.

– Zależy nam na bliskiej współpracy z miastem i lokalną społecznością – mówi Artur Rusko, city manager hive we Wrocławiu. – Dowodem na to są starania, jakie wkładamy w utrzymywanie porządku. Dlatego wysyłamy na ulice specjalne patrole, zwane „hive Bees”, których celem jest usuwanie nieprawidłowo pozostawionych hulajnóg tak, by nie stanowiły zagrożenia ani przeszkody dla użytkowników ścieżek rowerowych, przechodniów czy innych uczestników transportu drogowego – dodaje Artur Rusko.

Jak wypożyczać i ile to kosztuje? 

Wypożyczyć e-hulajnogi hive można za pomocą darmowej aplikacji działającej na systemach Android i IOS. Następnie przy pomocy mapy można odnaleźć dostępne e-hulajnogi – ich odblokowanie odbywa się po zeskanowaniu podanego kodu QR.

Opłata startowa za wypożyczenie hulajnogi wynosi 2,5 złotych, a koszt każdej minuty jazdy wynosi 45 groszy. W celu zakończenia użytkowania wystarczy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i nacisnąć przycisk „Zakończ przejazd” w aplikacji istnieje możliwość zaparkowania hulajnogi na okres 30 minut bez konieczności zakończenia i wznowienia jazdy – wtedy inna osoba niż zalogowany użytkownik nie będzie mogła z niej skorzystać.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, hive stawia sobie za priorytet promowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy. W związku z tym firma zaleca użytkownikom, aby zakładali kaski na drogę, pozostawiali hulajnogi w taki sposób, by nie stwarzały zagrożenia dla innych uczestników ruchu oraz dostosowali prędkość do warunków jazdy. Model Segway ES4 stanowi podstawę floty hive i umożliwia szybkie i komfortowe poruszanie się po mieście, pozwalając na osiągnięcie maksymalnej prędkości do 25 km/h.

Od 2018 roku działa we Wrocławiu podobna wypożyczalnia firmy Lime. Hulajnogi elektryczne można wypożyczać za pomocą aplikacji Lime. Czytaj więcejZgłoś uwagę