We Wrocławiu wypożyczysz hulajnogę elektryczną na minuty

We Wrocławiu wystartowała wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych firmy Lime. To ich debiut w Polsce. Minuta jazdy kosztuje 50 groszy.

  • Hulajnogi elektryczne Lime


Lime to amerykański startup wspierany przez Google i Ubera, pozwalający na wypożyczanie elektrycznych hulajnóg w kilku miastach, między innymi w San Francisco, Los Angeles, Madrycie, Paryżu oraz w czeskiej Pradze. Teraz zadebiutowały w Polsce, we Wrocławiu.

Od czwartku 18 października można już wypożyczać hulajnogi. Jest ich na razie kilkadziesiąt ale w zależności od zapotrzebowania użytkowników firma zapowiada, że będzie rozszerzać flotę.

Hulajnogi elektryczne można wypożyczać za pomocą aplikacji Lime. Posiadają one przycisk do przyspieszania i dwa hamulce, jeden do obsługi ręką a drugi nogą. Przejazd kosztuje 2 złote za start i 50 groszy za każdą minutę użytkowania. Hulajnogi są zbierane na noc i rano rozstawiane w wyznaczonych miejscach ponownie.

To, czy hulajnogi będą dostępne zimą, zależy od pogody. Jeśli nie będzie mrozów, dużych opadów śniegu czy deszczu, to we Wrocławiu nadal będzie można z nich korzystać.

Firma Lime prowadzi rozmowy z innymi polskimi miastami o uruchomieniu swoich usług, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, czy Gdańsku.Zgłoś uwagę