Nextbike szykuje się do sezonu 2019 WRM [NOWOŚCI]

Firma Nextbike demontuje stare stacje Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Trwają przygotowania do nowego sezonu, a w nim dużo nowości. m.in. więcej rowerów i stacji, pojazdy niestandardowe, wypożyczalnie czynne przez cały rok.


Stare stacje roweru miejskiego znikają właśnie z ulic Wrocławia. Zużyte rowery trafiły do recyklingu.  – Nowa umowa na obsługę Wrocławskiego Roweru Miejskiego to nowy sprzęt i dużo nowości dla użytkowników. Usuwamy stare stacje z ulic, projektujemy wygląd nowych, dogrywamy też wszystkie szczegóły przyszłorocznego sezonu z miastem Wrocław – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska S.A.

System bardziej przyjazny użytkownikom

Stacje rowerowe na pewno zmienią wygląd, bo w nowym systemie komputery, które do tej pory były zamontowane w stacjach będą przy rowerach, choćby z tego powodu stacje nie muszą mieć elektrozamków, którymi przypinało się rowery. – Ta zmiana technologiczna spowoduje, że cały system będzie bardziej funkcjonalny i elastyczny. Dodatkowo do dyspozycji użytkowników będą rowery specjalne, m.in. cargo, czy rowery elektryczne – mówi Daniel Chojnacki, oficer rowerowy w UM Wrocławia.

Ostatnia zima bez rowerów 

To też ostatnia zima kiedy wypożyczalnie są niedostępne, od przyszłego roku będą działały całorocznie, w zimie zmniejszy się jedynie liczba dostępnych dla użytkowników jednośladów. Nowy sezon WRM według nowej umowy wystartuje 1 marca 2019 roku i Nextbike uruchomi wtedy 100 stacji i udostępni 1000 rowerów. Kolejne sto stacji i tysiąc rowerów pojawi się na ulicach Wrocławia w czerwcu.

Co bardzo ważne, Utrzymane zostaną dotychczasowe opłaty za wypożyczenie roweru zwykłego tj.: bezpłatnie do 20 min, 2 zł od 21 min do 60 min, 4 zł za każdą następną godzinę. Maksymalny czas wypożyczenia roweru wynosi 12 godzin.  

Czytaj więcej: Od wiosny więcej rowerów we WrocławiuZgłoś uwagę