Nabór na rezydencję artystyczną w Dreźnie. Wyniki

Vinicius Libardoni pojedzie na rezydencje artystyczną do Drezna. Rezydenta wybrało jury konkursowe składające się z artystów i pedagogów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, przedstawiciela Strefy Kultury Wrocław oraz reprezentantów Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia. 

  • Maja Dokudowicz, "Ślady Miasta", 2019

    Maja Dokudowicz, "Ślady Miasta", 2019


Od kilku lat Miasto Wrocław we współpracy z miastem partnerskim Dreznem zapraszają artystów specjalizujących się w grafice warsztatowej do przesyłania zgłoszeń w ramach naboru na rezydencję artystyczną w jednej z najstarszych i najważniejszych pracowni grafiki – Grafikwerkstatt w Dreźnie.

Właśnie ogłoszono wyniki najnwowszego naboru, a na rezydencję pojedzie Vinicius Libardoni.

– Moim planem na rezydencję artystyczną jest odkrywanie architektury Drezna, poszukiwanie zapomnianych budynków, aby stworzyć obrazy, które mam nadzieję poruszą ludzi, wpłyną na nich emocjonalnie. Uważam jednak, że dzięki temu projektowi można wesprzeć debatę na temat zachowania architektury i pamięci w dwóch tak blisko związanych ze sobą miastach jak Wrocław i Drezno

Biogram artysty

Vinicius Libardoni jest brazylijsko-włoskim architektem i grafikiem. w 2012 r. zdobył licencjat z architektury, a w 2019 uzyskał tytuł magistra sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Pracuje tam również w Pracowni Intaglio na stanowisku laboranta technicznego i stara się o stopień doktora. Na gruncie swoich zawodowych doświadczeń bada architekturę poprzez artystyczne spojrzenie. Jego praca skupia się na strukturach zapomnianych, porzuconych, zaniedbanych. Obiektach zawieszonych pomiędzy wspaniałą przeszłością a niepewną przyszłością.

Protokół na stronie BIP Zgłoś uwagę