Nabór na rezydencję artystyczną w Dreźnie do 2 grudnia

Miasto Wrocław we współpracy z miastem partnerskim Dreznem zapraszają artystów związanych z Wrocławiem i specjalizujących się w technice grafiki warsztatowej do przesyłania zgłoszeń w ramach naboru na miesięczną rezydencję artystyczną w jednej z najstarszych i najważniejszych pracowni grafiki – Grafikwerkstatt w Dreźnie.

  • Autorką pracy wykorzystanej w kampanii promocyjnej naboru jest Eneka Fernández. Autorką zdjęcia jest Marta Sobala.


Do udziału w naborze na rezydencję artystyczną w Dreźnie zapraszamy absolwentów uczelni artystycznych specjalizujących się w technice grafiki warsztatowej, mieszkających lub tworzących we Wrocławiu.

Rezydencja odbywać się będzie w warsztacie grafiki Grafikwerkstatt w Dreźnie w terminie: 09.03-04.04.2020.

Wnioski do naboru należy złożyć w wersji papierowej (max. w formacie A4, tytuł: „Rezydencja – Drezno”) do 2 grudnia 2019 r. w sekretariacie Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia  (adres: ul. Gabrieli Zapolskiej 4, pok. 304 w godz. 08.00-15.00).

Formalności

Wnioski do naboru należy złożyć w wersji papierowej (maks. w formacie A4, tytuł: „Rezydencja – Drezno”) do 2 grudnia 2019 r. w sekretariacie Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia  (adres: ul. Gabrieli Zapolskiej  4, pok. 304 w godz. 08.00-15.00).

Na wniosek składają się następujące dokumenty sporządzone w języku polskim:

  • CV (z zaznaczeniem przeprowadzonych wystaw i projektów artystycznych),
  • list motywacyjny  (zagadnienia i działania podejmowane w swojej najnowszej pracy artystycznej oraz plan na rezydencję artystyczną w Dreźnie)
  • portfolio z prezentacją głównych realizacji (maksymalnie 5 różnych przedsięwzięć)
  • oświadczenie o dyspozycyjności w terminie 09.03-04.04.2020.

Ogłoszenie konkursowe oraz wszelkie informacje o naborze do konkursu dostępne są również na stronie www.wroclaw.pl, w zakładce BIP.

Partnerem projektu jest Strefa Kultury Wrocław.Zgłoś uwagę