wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nabór na rezydencję artystyczną w Dreźnie. Wyniki

Redakcja www.wroclaw.pl,
Nabór na rezydencję artystyczną w Dreźnie. wroclaw.pl
Nabór na rezydencję artystyczną w Dreźnie.

Vinicius Libardoni  pojedzie na rezydencje artystyczną do Drezna. Rezydenta wybrało jury konkursowe składające się z artystów i pedagogów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, przedstawiciela Strefy Kultury Wrocław oraz reprezentantów Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia. 

Reklama

Nabór na rezydencję artystyczną w Dreźnie

Od kilku lat Miasto Wrocław we współpracy z miastem partnerskim Dreznem zapraszają artystów specjalizujących się w grafice warsztatowej do przesyłania zgłoszeń w ramach naboru na rezydencję artystyczną w jednej z najstarszych i najważniejszych pracowni grafiki – Grafikwerkstatt w Dreźnie.

Właśnie ogłoszono wyniki najnowszego naboru, a na rezydencję pojedzie Vinicius Libardoni.

– Moim planem na rezydencję artystyczną jest odkrywanie architektury Drezna, poszukiwanie zapomnianych budynków, aby stworzyć obrazy, które mam nadzieję poruszą ludzi, wpłyną na nich emocjonalnie. Uważam jednak, że dzięki temu projektowi można wesprzeć debatę na temat zachowania architektury i pamięci w dwóch tak blisko związanych ze sobą miastach jak Wrocław i Drezno

Biogram artysty - Vinicius Libardoni

Vinicius Libardoni jest brazylijsko-włoskim architektem i grafikiem. w 2012 r. zdobył licencjat z architektury, a w 2019 uzyskał tytuł magistra sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Pracuje tam również w Pracowni Intaglio na stanowisku laboranta technicznego i stara się o stopień doktora. Na gruncie swoich zawodowych doświadczeń bada architekturę poprzez artystyczne spojrzenie. Jego praca skupia się na strukturach zapomnianych, porzuconych, zaniedbanych. Obiektach zawieszonych pomiędzy wspaniałą przeszłością a niepewną przyszłością.

Protokół na stronie BIP 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl