Na ul. Berenta budują kanalizację - trwa remont za ponad 8 mln zł

Pod koniec lutego ruszył remont mocno zniszczonej ul. Berenta na Karłowicach. Ulica po zakończeniu prac zyska nową nawierzchnię, przystanki, chodniki, przejścia dla pieszych i oświetlenie. Teraz wykonawca koncentruje się na budowie kanalizacji sanitarnej. 

  • Tak wygląda w tej chwili remontowana ul. Berenta. fot.: Wrocławskie Inwestycje


Roboty wykonuje firma Bickhardt Bau Polska. Prace rozpoczęły się od robót ziemnych. Wykonawca koncentruje się w tej chwili głównie na budowie nowej kanalizacji sanitarnej. 

– Budowa kanalizacji to spora cześć zakresu prac dla tej inwestycji. Szacujemy, że roboty przy niej potrwają jeszcze kilka miesięcy. Wykonawca sukcesywnie będzie posuwał się w kierunku ul. Kasprowicza. Pierwsze prace drogowe natomiast ruszą po zakończeniu budowy kanalizacji na odcinku w pobliżu szkoły – wyjaśnia Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Przypomnijmy. Oprócz kanalizacji sanitarnej i spławnej na ul. Berenta pojawi się nowa nawierzchnia. Wykonawca ma również przebudować chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, postawić nowe przystanki z wiatami, przebudować zatoki autobusowe i miejsca postojowe oraz zainstalować nowe oświetlenie. Inwestycja obejmuje również fragment alei Kasprowicza oraz ulic Przybyszewskiego i Boya-Żeleńskiego.

Na czas remontu ulica Berenta została zamknięta dla ruchu od al. Kasprowicza do ul. Boya-Żeleńskiego. Z tego powodu swoje trasy zmieniły także autobusy linii A, 105, 118, 130 i 132 oraz linia nocna 246.

Czytaj więcej: Rusza remont ul. Berenta - wyznaczono objazdy [MAPA]

Według harmonogramu inwestycji prace mają zakończyć się w ostatnim kwartale 2020 roku. Zgłoś uwagę