Muzeum Architektury zaprasza: Archi-box 8 KALEJDOSKOP na całe lato

Na trawniku przed Muzeum Architektury startuje od 21 czerwca Archi-box 8 KALEJDOSKOP, czyli drewniany sześciobok, w którym znajdziemy kawiarnię i miejsca do siedzenia. Nazwa imprezy wzięła się z rysunku trójkąta, który przypomina elementy zmieniające się w kalejdoskopie, ale dotyczy też bogatego, stale zmieniającego się programu, bo na chętnych czekają warsztaty, koncerty, kino i joga.


Miejsce dla wszystkich

– To przestrzeń bardzo inkluzywna, czyli z programem, który spodoba się zarówno wykształconym wielibicielom architektury, jak i zwykłym przechodniom, którzy zauważą, że coś się tu dzieje – opowiada kurator projektu Michał Duda z Muzeum Architektury. – Tak się stało, bo nie wymyślaliśmy programu sami, ale wystosowaliśmy swego rodzaju odezwę do mieszkańców Wrocławia i to oni zaproponowali wiele aktywności, które pewnie nie przyszłyby nam do głowy, jak joga – dodaje Michał Duda.

Archi-box 8 KALEJDOSKOP i Piknik Architekta

Archi-box 8 KALEJDOSKOP i Piknik Architekta

Spotkania / W plenerze / Dla dzieci / Dla wszystkich
Termin od 21 czerwca 2018 17:00 do 31 sierpnia 2018 23:59

Miejsce Muzeum Architektury we Wrocławiu

Zobacz

Warsztaty, kino, muzyka open air

W tym roku Archi-box 8 KALEJDOSKOP działa w porozumieniu z Wrocławską Fundacją Filmową, stąd planowane są projekcje, będą także warsztaty i dyskusje, m.in. wokół konkursu acrhitektonicznego, czy trwającej w Muzeum Architektury wystawy prac profesora Leona Tarasewicza. Wreszcie scena muzyczna, na którą Michał Duda zaprosił debiutantów wrocławskiego środowiska muzycznego. Zapowiada się ciekawie.

Start 21 czerwca, finisz w październiku podczas Dolnośląskiego Festiwalu Architektury, jeśli pozwoli aura. – Będziemy wypatrywać dni pogodnych – zapowiada kurator Archi-box 8 KALEJDOSKOP.Zgłoś uwagę