Strefy płatności i nowe samochody - od marca zmiany w Vozilli

Podział miasta na strefy płatności, system Team Vozilla z rabatem do 30 procent za przejazd, dodatkowe funkcje aplikacji mobilnej i nowe samochody elektryczne Renault Zoe – m.in. takie zmiany od 4 marca zaczną obowiązywać w systemie Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych Vozilla.

  • 40 nowych samochodów Renault Zoe pojawi się we flocie Vozilli w marcu. Zastąpią najbardziej zużyte Nissany Leaf. Fot. BM

    40 nowych samochodów Renault Zoe pojawi się we flocie Vozilli w marcu. Zastąpią najbardziej zużyte Nissany Leaf. Fot. BM


We wtorek, 26 lutego firma Enigma poinformowała o zmianach w systemie Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych. W marcu wprowadzone zostaną trzy strefy płatności oraz program miesięcznych subskrypcji Team Vozilla, a w aplikacji mobilnej pojawi się kilka nowych funkcjonalności, w tym system poleceń.

Nowe strefy płatności i Team Vozilla

Od poniedziałku, 4 marca Wrocław zostanie podzielone na trzy strefy. Koszt minuty jazdy będzie uzależniony od miejsca zakończenia wypożyczenia w danej strefie.

Jeśli przejazd zostanie zakończony w strefie I (centrum miasta), to stawka minutowa wyniesie 1,10 zł. W strefie II będzie to koszt 1,20 zł, zaś w trzeciej 1,30 zł. Opłata za postój pozostanie bez zmian i w każdej ze stref wyniesie 10 gr/min.

Strefy płatności Vozilla

Strefy płatności Vozilla

– Przez kilkanaście miesięcy uważnie analizowaliśmy ruch całej floty, starając się zoptymalizować usługę w taki sposób, by była jak najbardziej przyjazna użytkownikom. Dzięki strefom chcemy zwiększyć liczbę dostępnych samochodów w centrum i w tych częściach miasta, w których Vozilla jest najbardziej potrzebna - mówi Miłosz Franaszek, szef Projektu Vozilla. - W naturalny sposób chcemy promować użytkowników kierujących się do centrum miasta, gdzie mamy do czynienia z największym natężeniem ruchu samochodów spalinowych i gdzie nasze samochody wypożyczane są najczęściej i najchętniej.

Wraz z uruchomieniem stref płatności, Vozilla wprowadza również nowy system subskrypcji o nazwie Team Vozilla. Pozwoli on obniżyć cenę za minutę wypożyczenia nawet do 30 procent.

Od 4 marca wszyscy użytkownicy Vozilli będą mogli wybrać w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej vozilla.pl jedną z trzech dostępnych subskrypcji. Każdy, kto przystąpi do usługi Team Vozilla i wpłaci miesięczną kwotę 10, 20 lub 30 zł, otrzyma rabat w wysokości odpowiednio 10, 20 i 30 procent. Rabat liczony jest od całej kwoty wypożyczenia, dlatego automatycznie obniża także koszt postoju samochodu.

– Team Vozilla to oferta skierowana do użytkowników, którzy z naszych usług korzystają kilka razy w miesiącu i chcą w możliwie największym stopniu zminimalizować koszty przejazdów. Już teraz grupa lojalnych użytkowników Vozilli liczy kilka tysięcy osób. Mamy nadzieję, że dzięki nowemu rozwiązaniu do takiej formy korzystania z naszych usług zachęcimy kolejnych wrocławian – podkreślił Miłosz Franaszek.

Dodatkowe funkcje aplikacji mobilnej

Poza nowymi strefami i systemem subskrypcji, Vozilla wprowadza także kilka dodatkowych funkcji w aplikacji mobilnej: akcja rekomendacja, zgłoś usterkę i radar.

Pierwsza, to system poleceń Vozilli. Aby skorzystać z promocji wystarczy odszukać w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej swój indywidualny kod polecający, a następnie przekazać go osobie, która do tej pory nie korzystała z MWSE. Gdy znajomy założy konto, podając otrzymany kod, a następnie skorzysta z Vozilli, obaj użytkownicy otrzymają po 10 zł w postaci kodu rabatowego dopisanego do ich kont.

Zgłoś usterkę to nowa funkcja w aplikacji umożliwiająca zgłaszanie uszkodzeń samochodu do Biura Obsługi Klienta przed rozpoczęciem jazdy. Każdy użytkownik będzie mógł sprawdzić, jakie uszkodzenia w danym samochodzie zgłosili poprzedni korzystający z pojazdu.

Największym ułatwieniem dla użytkowników Vozilli może być funkcja radar, dzięki której będziemy mogli zaznaczyć orientacyjny punkt i czas, w jakim chcielibyśmy wypożyczyć samochód. Gdy pojazd pojawi się w wyznaczonym obszarze, system wyśle powiadomienie. Każdy użytkownik może zdefiniować kilka alarmów, dopasowując je do lokalizacji, w której zwyczajowo przebywa w danym czasie.

40 nowych samochodów - Renault Zoe w Vozilli

W marcu rozpocznie się również proces wymiany części floty Miejskiej Wypożyczalni Samochodow Elektrycznych. Czterdzieści Nissanow Leaf zostanie zastąpionych nowymi autami elektrycznymi Renault Zoe.

Renault Zoe w systemie Vozilla już od marca na ulicach Wrocławia

Renault Zoe w systemie Vozilla już od marca na ulicach Wrocławia, fot. BM

Renault Zoe jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu od 200 do 300 kilometrów (w zależności od warunków pogodowych oraz stylu jazdy kierowcy). Wszystkie samochody będą wyposażone m.in. w system multimedialny R-LINK Evolution, z ekranem dotykowym i intuicyjną nawigacją oraz w łącze bluetooth, a także w automatyczną klimatyzację, system kontroli ciśnienia w oponach oraz system dynamicznej kontroli jazdy ESC.

– Proces wymiany samochodów potrwa kilka tygodni. Nowe pojazdy będzie można rozpoznać w aplikacji po innym zdjęciu i wyszukać korzystając z opcji filtrowania – podsumował szef projektu Vozilla.

O MWSE Vozilla

Vozilla to pierwsza i jedyna w Polsce miejska wypożyczalnia samochodów elektrycznych. Oferuje dostęp do 200 aut elektrycznych (w tym 190 samochodów miejskich oraz 10 typu van) i działa na zasadzie wynajmu na minuty (car-sharing w trybie freefloating).

Kluczem do wszystkich pojazdów jest aplikacja mobilna. Użytkownicy Vozilli mogą korzystać z licznych przywilejów, m.in.: jeździć buspasami i parkować za darmo w całej strefie miejskiej, w tym na 200 miejscach parkingowych zarezerwowanych wyłącznie dla MWSE. System we Wrocławiu działa od listopada 2017 r.

Czytaj więcej: MWSE Vozilla - poradnik



Zgłoś uwagę