Majówka Wrocław 2015 [LISTA WYDARZEŃ]

Imprezy i wydarzenia na 1-3 maja 2015 we Wrocławiu i okolicach. Zobacz, w jakich atrakcjach można wziąć udział samemu albo z całą rodziną. Tak się złożyło, że długi świąteczny majowy weekend przypadł właśnie na... weekend.


Piątek, 1 maja 2015 r.


Czworonożni seniorzy czekają …wystawa plenerowa

Czworonożni seniorzy czekają …wystawa plenerowa

1-15 maja, ul. Kuźnicza

We Wrocławskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt stale przebywa około 300 psów i kilkadziesiąt kotów. 80 % z nich to zwierzęta starsze. Często właśnie to jest powodem, że trafiły do schroniska. Zbrzydły, zniedołężniały i … przestały się podobać.

Portal www.wroclaw.pl inicjuje akcję promocji starszych zwierząt

Nasi bohaterowie: psy Benio, Kudi i Peper, oraz kotki: Róża, Benia i Baśka to właśnie schroniskowi seniorzy. Nieatrakcyjni, często bezzębni i zaniedbani. Tym zwierzętom zafundowaliśmy metamorfozy. Kąpanie strzyżenie i sesję zdjęciową.

Nasza akcja ma pokazać, że wystarczy odrobina pracy i wysiłku, a każdy pies czy kot z nieatrakcyjnej wręcz odpychającej kupki sierści i nieszczęścia może zamienić się w sympatycznego pupila, wdzięcznego towarzysza i kompana. I to właśnie można zobaczyć na tych zdjęciach.

 

i.m.p.r.o.MAJÓWKA czyli irracjonalne majowe przedsięwzięcie rozrywkowo-obyczajowe

i.m.p.r.o.MAJÓWKA czyli irracjonalne majowe przedsięwzięcie rozrywkowo-obyczajowe

Mañana Cafe, ul. św. Mikołaja 8, 30 kwietnia-1 maja, bilety: jednodniowy 25 zł, karnet 2 dni - 40 zł w barze oraz w dniu występu

W trakcie długiego weekendu majowego będzie można zobaczyć artystów z kilku grup na jednej scenie. Oba wieczory uświetni swoim udziałem i występami popularny komik Grzegorz Halama.

Czwartek, 30 kwietnia, godz. 19.00, wystąpią w swoich programach: Grzegorz Halama, Cali na Biało (Wrocław), Improvizja (Gdańsk), Impy (Warszawa)

Piątek, 1 maja, godz. 18.00: Impro dżem - najlepsze skecze improwizowane z udziałem wszystkich gości; improwizowany spektakl - dłuższa forma impro.

 

1 maja – nowy sezon fontanny multimedialnej

1 maja – nowy sezon fontanny multimedialnej

godz. 22.15 - pierwszy pokaz Cztery żywioły 

W dniach 2 i 3 maja, ze względu na organizowany na terenie Pergoli koncert 3-Majówka, teren Pergoli zostanie ogrodzony a wstęp możliwy będzie jedynie za okazaniem biletu. Wieczorny specjalny pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej o godzinie 22:15 będzie jednak publicznie udostępniony. Wszyscy, którzy zechcą go zobaczyć, będą mogli wejść na teren Pergoli na 15 minut przed pokazem (22:00). Z uwagi na fakt, że w tych samych dniach restauracja Pergola będzie dostępna tylko dla uczestników koncertu, na placu pod Iglicą zaaranżowana zostanie specjalna strefa gastronomiczno–wypoczynkowa.

Więcej...

 

6. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

6. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Stadion Wrocław, 1-3 maja, godz. 10.00-23.00, wstęp wolny

50 stoisk oferujących ponad 300 rodzajów piw lanych z blisko 100 browarów oraz niemalże dwa razy tyle piw butelkowych pochodzących z różnych zakątków świata – już wiadomo, że 6. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa pod względem oferty piwnej po raz kolejny pobije dotychczasowe wyniki i utrzyma miano największego festiwalu piwnego w Polsce. Organizator – wrocławskie Centrum Kultury „Zamek” – zdecydował się na zwiększenie powierzchni festiwalu, udostępniając w tym roku uczestnikom całą esplanadę stadionu. Więcej...

 

Sportowa majówka w Aquaparku Wrocław

Sportowa majówka w Aquaparku Wrocław

Długi weekend to inauguracja sezonu wakacyjnego – zapraszamy wszystkich, który chcieliby pierwszy raz w tym roku poopalać się na leżaku i choć na chwilę pomarzyć o egzotycznych podróżach.

Uwaga! Przez cały weekend majowy w Fitness Aquapark Wrocław trwają Dni Otwarte – wstęp wolny!

Wszystkie atrakcje odbywające się w kompleksie Basenów Rekreacyjnych w cenie wejściówki do aquaparku. W tych dniach będzie można także skorzystać z rewelacyjnej promocji wakacyjnych karnetów fitness (szczegóły poniżej).

Każdy znajdzie coś dla siebie – zachęcamy do zapoznania się z programem majówkowych wydarzeń.

 • Dzieci w wieku od 4 m-cy do 6 lat zapraszamy do udziału w pokazowych zajęciach nauki pływania, które będą okazją do wypróbowania metod dydaktycznych instruktorów Aquaparku Wrocław.

Może czas pomyśleć o rozpoczęciu nauki?

1-3 maja, godz. 11.00-17.00 (kolejne zajęcia zaczynają się co 30 min.)

Dziecięca Zatoka

 • Dla aktywnych kobiet przygotowaliśmy AquaMaraton, czyli 5-rundowy cykl zajęć fitness w wodzie. W programie aqua aerobic, aqua latino, hydocycling, aqua pilates, aqua fat burner

1-3 maja, godz. 8.00-21.00, Fitness Aquapark Wrocław

Osoby, które chciałyby w tym czasie zapoznać się z pełną ofertą klubu, zapraszamy do odwiedzenia nas w sobotę, gdy odbywać się będzie Fitness Day - cykl pokazowych zajęć, konsultacje trenerskie, porady dietetyczne oraz degustacje odżywek oraz suplementów.

Poranki w Multikinie

Poranki w Multikinie "Tomek i Przyjaciele: Opowieść o Odwadze"

1-3 maja, godz. 10.30, Multikino Pasaż Grunwaldzki Arkady Wrocławskie

Poranki o 10.30 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia. Na uczestników pokazów będzie czekał „Tomek i Przyjaciele: Opowieść o Odwadze”. Tomek tym razem zostaje wysłany do pracy w kopalni gliny, aby pomóc Wilusiowi i Beniowi. Nagła burza sprawia, iż jeden z przejazdów zawala się, a klify, po których jeżdżą pociągi, stają się niestabilne. Nagle, w świetle błyskawicy Tomek spostrzega tajemnicze ślady stóp. Zaciekawiona lokomotywa rozpoczyna śledztwo. Czyje ślady mógł zobaczyć Tomek? Czy ktoś mu uwierzy? Przekonaj się co naprawdę odwiedziło kopalnię gliny.

 

Majówka Tumska 2015

Majówka Tumska 2015

Ogród Botaniczny, ul. Sienkiewicza 23, bilety: 5 zł, 15 zł

Majówka Tumska to wyjątkowy piknik, na który zaproszone są całe rodziny. Dla najmłodszych będzie moc najróżniejszych atrakcji i wspaniałych nagród. Miejscem spotkania jest tajemniczy, pełen magicznych zakątków, wrocławski Ogród Botaniczny. To jedno z najstarszych tego typu żywych muzeów przyrody w Polsce. Ogród stanowi zarówno ośrodek badawczy, jak i miejsce relaksu dla rzeszy wrocławian, mieszczący się nieopodal hotelu Tumskiego, tworząc wraz z nim naturalną płaszczyznę wypoczynku na Ostrowie Tumskim.
Podczas Majówki trwa jarmark rozmaitości, czyli kramiki z rękodziełem, wyrobami artystycznymi oraz ekologiczną żywnością. Najmłodszych rozweselą zwariowani szczudlarze! Dla każdego coś miłego! 
Organizatorami tej plenerowej imprezy są: Hotel TumskiOgród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundacja Pro Culturae Bono.

 

SPACERY i PRZYGODY - Kamienna głowa, Brama Kluskowa i inne wrocławskie legendy

SPACERY i PRZYGODY - Kamienna głowa, Brama Kluskowa i inne wrocławskie legendy

1 maja (piątek), godz. 11.00

Wrocławscy przewodnicy miejscy zapraszają dzieci w wieku 5 – 10 lat wraz z rodzicami na wspólne zwiedzanie Wrocławia podczas zajęć plenerowych z cyklu „SPACERY i PRZYGODY”.

Zamiast na pochód pierwszomajowy, wybierz się z nami na szlak wrocławskich legend i opowieści. Zwiedzimy razem Ostrów Tumski w poszukiwaniu miejsc związanych z najpopularniejszymi, jak i tymi nieco mniej znanymi legendami. Nie obędzie się więc bez łysego aniołka, wielkiej awantury o korzeń, kamiennej głowy czy Kluskowej Bramy. A wszystkie opowieści w scenerii najpiękniejszych zakątków starego Wrocławia.

Miejsce spotkania: plac św. Marcina, przy pomniku papieża Jana XXIII

Zapraszamy dzieci w wieku: 5–12 lat
Czas trwania: ok. 1,5 godz.
Cena: 10 zł – para: dziecko + rodzic/opiekun; 5 zł - dodatkowa osoba dorosła:
Obowiązuje rezerwacja: spacery.wroclaw@gmail.com lub 601–455–918

UWAGA: w razie silnych opadów deszczu zajęcia nie odbędą się – informacja na stronie: www.antares.wroclaw.pl oraz www.facebook.com/spaceryedukacyjne

 

3-Majówka Wrocław 2015

3-Majówka Wrocław 2015

Pergola, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, 2-3 maja

Hey, Kult, Pidżama Porno, Illusion i Happysad – to tylko niektórzy wykonawcy wrocławskiej 3-Majówki. W tym roku zmienia się lokalizacja koncertów. Najbardziej znane zespoły z czołówek list przebojów wystąpią na dwóch scenach – na Pergoli oraz w Hali Stulecia. Najwytrwalsi będą mogli się bawić do późnej nocy. 

PROGRAM

1.05.15 godz.17.00
Thanks Jimi Festival 2015 – Koncert Gwiazd: NAZARETH, NIGEL KENNEDY „Hendrix Project”, IRA
miejsca stojące (płyta): 50 zł – do końca kwietnia, 60 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące (trybuny): 70 zł – do końca kwietnia, 80 zł – w dniu koncertu

Więcej...

 

Thanks Jimi Festival i Gitarowy Rekord Guinnessa 2015

Thanks Jimi Festival i Gitarowy Rekord Guinnessa 2015

1.05.15 od godz.10.00 Pergola przy Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
 • godz. 10.00 początek rejestracji uczestników, koncerty zaproszonych gwiazd gitary, warsztaty i próby wspólnego grania
 • godz.15.45 koniec rejestracji uczestników, generalna próba wspólnego wykonania "Hey Joe"
 • godz.16.00 OFICJALNA PRÓBA ustanowienia nowego GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA A.D.2015!
 • godz.16.15 ogłoszenie OFICJALNEGO WYNIKU :) GRAMY NA BIS!!!
 • godz.17.00 Hala Stulecia, KONCERT GWIAZD: NIGEL KENNEDY "Hendrix Project", NAZARETH - koncert biletowany, dla Rekordzistów ULGOWE BILETY!
 • godz.21.00 Pergola - otwarty koncert SEVEN KINGS, The Family of Gipsy Kings, wstęp wolny!
 • godz.22.15 Pergola - pokaz WROCŁAWSKIEJ FONTANNY MULTIMEDIALNEJ, wstęp wolny!
 • godz.23.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1, GITAROWE JAM SESSION z udziałem gwiazd festiwalu, wstęp wolny

Wszystko o festiwalu.

 

MAJÓWKOWE STRZELANIE

MAJÓWKOWE STRZELANIE

1-3.05.2015 r. piątek sobota i niedziela od godziny 10.00-20.00. *Obowiązują wcześniejsze zapisy oraz rezerwacje telefoniczne. Zapraszamy zarówno pary oraz osoby indywidualne. *Czas trwania rozpoczyna się o pełnej godzinie i na jedną parę lub os

Dzięki instruktorom nabędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną potwierdzone imiennym certyfikatem. Jest to ekscytująca przygoda i unikatowa forma spędzania czasu dostępna dla każdego NOWOŚĆ! MAJÓWKOWE STRZELANIE Z BRONI PALNEJ WE WROCŁAWIU. Szczegóły na stronie WiecejNizStrzelanie.pl.

 

Asymmetry Festiwal 2015

Asymmetry Festiwal 2015

Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, 1-3 maja, bilety: 77 zł (jednodniowy), 193 zł (karnet) na stronie festiwalu: asymmetryfestival.pl, ekobilet.pl, ticketpro.pl, Empik, Firlej

Asymmetry Festival jest organizowany od 2009 r. Rdzeń programu festiwalu stanowi muzyka przekraczająca granice takich gatunków, jak metal, rock, jazz oraz elektronika i pop. Prawda przekazu i odwaga formy artystycznej to najważniejsze wartości, jakim przyświeca idea ASYMMETRY. Są miejscem spotkań dla artystów, widzów, dziennikarzy, dyrektorów festiwalu muzycznych z Europy Zachodniej i Wschodniej. Blisko połowa publiczności to goście z zagranicy. 6. edycja festiwalu  odbędzie się 1-3 maja w klubie Firlej oraz w klubokawiarni Mleczarnia.

PROGRAM

Piątek 1 maj,  Firlej ul. Grabiszyńska

 • godz. 17.00, Before Asymetry: dyskusja i spotkanie osób zainteresowanych Asymmetry Festival w związku z przyszłoroczną edycją. wstęp wolny
 • godz. 19.00, zagrają: NADJA (Kanada), WHEN ICARUS FALLS (Szwajcaria), GAZERS (Francja), THE PRESTIGE (Francja), HOLOTROPIC (Słowacja), bilety przedsprzedaż 20 zł, w dniu koncertu 30 zł

 

Olga Szomańska – Tacie...

Olga Szomańska – Tacie...

Narodowe Forum Muzyki, ul. Piłsudskiego 19, 1 maja, 19.00, bilety: 25 zł - 40 zł
Specjalny koncert Olgi Szomańskiej, dedykowany Tacie - Włodzimierzowi Szomańskiemu, to przede wszystkim autorskie utwory z płyty Nówka, napisane wspólnie z kompozytorem Marcinem Partyką. Nówka to całkowicie nowe muzyczne oblicze wokalistki, znanej szerszej publiczności z przeboju Piotra Rubika Niech mówią, że to nie jest miłośćNówka to piosenki o kobietach, utrzymane w przyjemnym klimacie muzycznym chill out/soul-pop. Wokalistce towarzyszyć będą: 

Hadrian Filip Tabęcki – piano, 

Piotr Malicki – gitary.

 

Teatr Pieśni Kozła - „Pieśni Leara”

Teatr Pieśni Kozła - „Pieśni Leara”

Teatr Pieśń Kozła, ul. Purkyniego 1, 1 i 2 maja, godz. 20.00, 3 maja, godz. 18.00, bilety: 50 zł (normalne), 30 zł (ulgowe)

Wielokrotnie nagradzany spektakl „Pieśni Leara” w wykonaniu Teatru Pieśń Kozła będzie można zobaczyć we Wrocławiu już od 1 do 3 maja 2015. Minimalistyczna scenografia spektaklu i reżyser-narrator to preludium do widowiska, w którym najważniejszym aktorem jest muzyka. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego dramatycznego poematu. Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem, kreuje także relacje międzyludzkie. Spektakl ten nie jest linearną opowieścią, lecz ukazuje świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem. Zespół skoncentrował się na wyborze kluczowych scen z „Króla Leara”, które posłużyły za inspirację do snucia historii za pomocą słów, gestów i muzyki.

 

Henry David’s Gun

Henry David’s Gun

Collosseum Jazz Caffe, ul. Piotra Skargi 18a, 1 maja, godz. 21.00, bilety: 10 zł

Henry David to pseudonim artystyczny Wawrzyńca Dąbrowskiego (Letters From Silence, Frozen Lakes, Nocny SuperSam), który wraz z towarzyszącymi mu muzykami powołał do życia twór z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Pozostaje w nim wierny czemuś, co można określić jako „analogowo-akustyczne” podejście do muzyki.

Sobota, 2 maja 2015 r.

 

Obchody \" data-mce-src=

Obchody "Dnia Flagi"

Plac Gołębi na wrocławskim Rynku

godz. 11.30 Występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji.

godz. 12.00  Rozpoczęcie uroczystości na placu Gołębim w Rynku we Wrocławiu:

 • uroczyste podniesienie flagi na maszt,
 • przemówienia okolicznościowe,
 • koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych.

 

Pociąg Specjalny „Piast Śląski” z Jaworzyny Śląskiej do Wolsztyna

Pociąg Specjalny „Piast Śląski” z Jaworzyny Śląskiej do Wolsztyna

2 maja, godz. 6.43, Jaworzyna Śląska (przez Wrocław Nadodrze, Żmigród, Rawicz i Leszno) Wolsztyn, bilety: rezerwacje@muzeatechniki.pl

2 maja w Wolsztynie już po raz 22. odbędzie się Parada Parowozów, jedna z największych i najstarszych imprez poświęconych lokomotywą parowym. Chcąc uświetnić to wydarzenie, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej oraz Przewozy Regionalne przygotowały nie lada wydarzenie!

O godz. 6.43 z Jaworzyny Śląskiej do Wolsztyna (przez Wrocław Nadodrze, Żmigród, Rawicz i Leszno) wyruszy Pociąg Specjalny „Piast Śląski” - lokomotywa TKt48-18 oraz dwa wagony serii Bmnopux (tzw. piętrusy).

Rezerwacje przyjmowane będą wyłącznie drogą e-mailową. Zgłoszenia zawierające: imię, nazwisko, numer telefony i e-mail, prosimy przesyłać na: rezerwacje@muzeatechniki.pl . Sprzedaż zarezerwowanych biletów odbędzie się w dniu odjazdu – u kierownika pociągu – na stacji Jaworzyna Śląska oraz Wrocław Nadodrze. Sprzedaż biletów prowadzona jest również w wyznaczonej kasie biletowej Przewozów Regionalnych na stacji Wrocław Główny. 

Więcej o cenach biletów i rozkład jazdy na stronie.

 

Biegiem na maturę

Biegiem na maturę

Park Wschodni, godz. 10.00

W sobotę we wrocławskim parku Wschodnim odbędzie się „Bieg na maturę”. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 2850, po ścieżce biegowej Radia Wrocław. Każdy kilometr biegu jest oznakowany, a wysokie drzewa osłaniają przed słońcem i wiatrem.

 

Poranki filmowe: Nowe życie dawnych bajek

Poranki filmowe: Nowe życie dawnych bajek

sobota-niedziela, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

W programie: Bajki Bolka i Lolka. Tomcio Paluch, Opowiedz Nam coś Milu. Były sobie świnki trzy, Bajki Bolka i Lolka. Lampa Alladyna, Mami Fatale.Dawno dawno temu.

Warsztat: "Nowe opowieści z zużytych gazet" poprowadzi animatorka Michalina Drygasiewicz. Z gazet, wycinanek, obiektów fotograficznych, naklejek stworzymy kolaż. Proces tworzenia uwieczniony zostanie na animacji poklatkowej, którą dzieci będę mogły zobaczyć na trybie szybkim na aparacie.

 

Wycieczki z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki z przewodnikiem po Wrocławiu

Tematy:

 • Zwiedzanie Starówki - sobota w godz. 9.00-12.00
 • Wycieczka od Rynku do Sky Tower - niedziela w godz.9.00-11.00

Osoby dorosłe: 25 zł. Wycieczki są bezpłatne dla dzieci i młodzieży. Informacje i zapisy tel: 696 355 603.

„I ty zostań aniołem” zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6-12 lat

„I ty zostań aniołem” zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6-12 lat

godz. 12.00, Muzeum Narodowe, obowiązują zapisy

Uczestnicy zajęć zobaczą piękne przedstawienia aniołów pokazywane na wystawie czasowej "Stwórcze ręce", dowiedzą się, kim są aniołowie, dlaczego czasami o kimś mówimy „to człowiek anioł” oraz co same musiałyby zrobić, żeby zaskarbić sobie takie miano. W trakcie zajęć plastycznych dzieci wykonają anielskie skrzydła. Zajęcia poprowadzi Sławomir Ortyl.

Wstęp wolny. Zapisy w Dziale Oświatowym od 27 kwietnia w godz. 9.00-15.00, tel.: 71 372 51 48.

 

Majówka Tumska 2015

Majówka Tumska 2015

Ogród Botaniczny, ul. Sienkiewicza 23, Barka Tumska, 1-3 maja, bilety: 5 zł, 15 zł

Majówka Tumska to wyjątkowy piknik, na który zaproszone są całe rodziny. Dla najmłodszych będzie moc najróżniejszych atrakcji i wspaniałych nagród. Miejscem spotkania jest tajemniczy, pełen magicznych zakątków, wrocławski Ogród Botaniczny. To jedno z najstarszych tego typu żywych muzeów przyrody w Polsce. Ogród stanowi zarówno ośrodek badawczy, jak i miejsce relaksu dla rzeszy wrocławian, mieszczący się nieopodal hotelu Tumskiego, tworząc wraz z nim naturalną płaszczyznę wypoczynku na Ostrowie Tumskim.
Podczas Majówki trwa jarmark rozmaitości, czyli kramiki z rękodziełem, wyrobami artystycznymi oraz ekologiczną żywnością. Najmłodszych rozweselą zwariowani szczudlarze! Dla każdego coś miłego! 
Organizatorami tej plenerowej imprezy są: Hotel TumskiOgród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundacja Pro Culturae Bono.

PROGRAM

2 maja atrakcje na Barce Tumskiej, od godz. 9.00 - 1.00, od 15.00 wielkie grillowanie na tarasie Barki Tumskiej - tylko potrawy FIT!

3 maja na Barce Tumskiej, godz. 9.00- 23.00

 • Brunch All you can eat, czyli Jesz, ile chcesz na Barce Tumskiej , godz. 10.00-16.00
 • Wielkie otwarcie sezonu fitness na Barce Tumskiej - darmowe zajęcia fitness, godz. 11.00-11.50 na tarasie + shake regeneracyjny GRATIS!
 • Aktywności dla dzieci, animatorzy, malowanie twarzy
 • Pokaz Kalisteniki - Krystian Izert, Jupiter Sport

 

Majówka PARTY NICE

Majówka PARTYNICE

sobota-niedziela, godz. 12.00-18.00, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice, wstęp wolny

Partynice jak co dzień otwarte dla Wrocławian. W ramach majówki w sobotę i niedzielę (2-3 maja) w godzinach 12.00-18.00 zapraszamy na odpoczynek na świeżym powietrzu urozmaicony o dmuchańce dla dzieci i przejażdżki na kucykach Wyższej Szkółki Jazdy Wrocław Partynice.

Majówka to przede wszystkim piknik dlatego nie zabraknie food trucków, artystycznych słodyczy, lodów naturalnych oraz chłodnych napojów. Zapraszamy wszystkich wrocławian. Koniecznie zabierzcie koce! Wstęp wolny.

 

Jan Paweł II - wystawa w Muzeum Poczty

Jan Paweł II – wystawa w Muzeum Poczty

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Na wystawie swoje eksponaty prezentują uznani filateliści, filokartyści, fonoteliści oraz numizmatycy – członkowie Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu. Wystawie towarzyszy datownik okolicznościowy dostępny w Urzędzie Pocztowym Wrocław 1 przy ul. Z. Krasińskiego 1. Wydana zostanie także kartka pocztowa zaprojektowana przez Tadeusza B. Marcina Denesa. Muzeum czynne: sob. 10-15, niedz. 11-16.

 

3-Majówka Wrocław 2015

3-Majówka Wrocław 2015

Pergola, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, 2-3 maja

Hey, Kult, Pidżama Porno, Illusion i Happysad – to tylko niektórzy wykonawcy wrocławskiej 3-Majówki. W tym roku zmienia się lokalizacja koncertów. Najbardziej znane zespoły z czołówek list przebojów wystąpią na dwóch scenach – na Pergoli oraz w Hali Stulecia. Najwytrwalsi będą mogli się bawić do późnej nocy. 

PROGRAM

2.05.15 godz.15.00 Pergola – Hala Stulecia
3 – Majówka 2015
EMIR KUSTURICA & NO SMOKING ORCHESTRA, PIDŻAMA PORNO, COMA, ILLUSION, LUXTORPEDA, BOKKA, FISZ EMADE TWORZYWO, MELA KOTELUK, DOMOWE MELODIE

3.05.15 godz.15.00 Pergola – Hala Stulecia
3 – Majówka 2015
KULT, HEY, LAO CHE, HAPPYSAD, ŁĄKI ŁAN, NATALIA PRZYBYSZ, CURLY HEADS, XXANAXX, PINK FREUD
bilety jednodniowe: 65 zł do końca kwietnia
karnety dwudniowe: 88 zł do końca kwietnia

Więcej...

 

Sportowa majówka w Aquaparku Wrocław

Sportowa majówka w Aquaparku Wrocław

Długi weekend to inauguracja sezonu wakacyjnego – zapraszamy wszystkich, który chcieliby pierwszy raz w tym roku poopalać się na leżaku i choć na chwilę pomarzyć o egzotycznych podróżach. Choć do urlopu jeszcze kilka tygodni, już dziś można poczuć przedsmak letniej przygody.

Uwaga! Przez cały weekend majowy w Fitness Aquapark Wrocław trwają Dni Otwarte – wstęp wolny!

Wszystkie atrakcje odbywające się w kompleksie Basenów Rekreacyjnych w cenie wejściówki do aquaparku. W tych dniach będzie można także skorzystać z rewelacyjnej promocji wakacyjnych karnetów fitness (szczegóły poniżej).

Każdy znajdzie coś dla siebie – zachęcamy do zapoznania się z programem majówkowych wydarzeń.

 • Dzieci w wieku od 4 m-cy do 6 lat zapraszamy do udziału w pokazowych zajęciach nauki pływania, które będą okazją do wypróbowania metod dydaktycznych instruktorów Aquaparku Wrocław.

Może czas pomyśleć o rozpoczęciu nauki?

1-3 maja, godz. 11.00-17.00 (kolejne zajęcia zaczynają się co 30 min.)

Dziecięca Zatoka

 • Dla aktywnych kobiet przygotowaliśmy AquaMaraton, czyli 5-rundowy cykl zajęć fitness w wodzie. W programie aqua aerobic, aqua latino, hydocycling, aqua pilates, aqua fat burner.  

1 maja, godz. 10.00-14.00 (Każde z kolejnych zajęć trwają po 45 min.)

Baseny Rekreacyjne

Dodatkowo osoby, które chcę spróbować swoich sił w wodnym fitnessie, ale nie czują potrzeby rywalizacji, zapraszamy zajęcia otwarte – to wyśmienita okazja, by przekonać się jak bardzo atrakcyjna jest ta forma aktywności.

3 maja, godz. 10.00-17.00 (Pojedynczy cykl zajęć trwa 30 min.)

Baseny zewnętrzne (w przypadku niepogody zajęcie zostaną przeniesione do basenu z falą)

 • Dla miłośników fitnessu i siłowni mamy niespodziankę – trwające przez cały weekend Dni Otwarte klubu Fitness Aquapark Wrocław. W tych dniach wstęp do strefy siłowej oraz udział w zajęciach fitness nie wymaga zakupu wejściówki. To ostatni dzwonek, by zawalczyć o piękną sylwetkę w bikini – warto więc skorzystać z okazji.

1-3 maja, godz. 8.00-21.00, Fitness Aquapark Wrocław

Osoby, które chciałyby w tym czasie zapoznać się z pełną ofertą klubu, zapraszamy do odwiedzenia nas w sobotę, gdy odbywać się będzie Fitness Day - cykl pokazowych zajęć, konsultacje trenerskie, porady dietetyczne oraz degustacje odżywek oraz suplementów.

2 maja, godz.  9.30-14.00, Fitness Aquapark Wrocław

Jeśli natomiast ktoś zechce zaplanować pracę nad swoim ciałem bardziej długoterminowo, powinien skorzystać z promocyjnych cen karnetów wakacyjnych. Tylko w czasie długiego weekendy obowiązuje super cena: 79 ZŁ MC/2H (Siłownia + zajęcia tematyczne)! Karnet można aktywować od 15.06.- 15.08. 2015. Zakup karnetu możliwy tylko w kasie Fitness Aquapark Wrocław, w dniach 01-03.05.2015.

 • Miłośników pływania zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji dotyczących techniki pływania. Nasi instruktorzy będą służyć poradami na temat stylu, efektywności i bezpieczeństwa w wodzie.

2 maja, godz. 12.00-16.00, Basen pływacki

 

Asymmetry Festiwal 2015

Asymmetry Festiwal 2015

Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, 1-3 maja, bilety: 77 zł (jednodniowy), 193 zł (karnet) na stronie festiwalu: asymmetryfestival.pl, ekobilet.pl, ticketpro.pl, Empik, Firlej

Asymmetry Festival jest organizowany od 2009 r. Rdzeń programu festiwalu stanowi muzyka przekraczająca granice takich gatunków, jak metal, rock, jazz oraz elektronika i pop. Prawda przekazu i odwaga formy artystycznej to najważniejsze wartości, jakim przyświeca idea ASYMMETRY. Są miejscem spotkań dla artystów, widzów, dziennikarzy, dyrektorów festiwalu muzycznych z Europy Zachodniej i Wschodniej. Blisko połowa publiczności to goście z zagranicy. 6. edycja festiwalu  odbędzie się 1-3 maja w klubie Firlej oraz w klubokawiarni Mleczarnia.

PROGRAM

Sobota 2 maja, Firlej ul. Grabiszyńska

 • godz. 13.00 panel Before Asymetry: . Temat: Po co nam dziś pisma o muzyce? Dyskusja o kulturotwórczej roli krytyki muzycznej. Prowadzenie : Dominika Węcławek (M|I, Foch, National Geograpic Traveler), uczestnicy: Rafał Jęczmyk (Avant Art Festival), Andżelika Kaczorowska (RWA, Screenagers, Lineout), Wojciech Kucharczyk (Mik.Musik.!.), Paweł Kulczyński (Mik.Musik.!., Dunno), Paweł Malinowski (BDTA), Adam Poprawa (Jazz Forum, Odra), Piotr Tkacz (Dwutygodnik, Glissando, M|I, Popup), Michał Turowski (BDTA)
 • godz. 19.00 Canti Illuminati Festival jest naturalną kontynuacją cyklu autorskich audycji w legendarnym radio*sitka oraz bloga o tej samej nazwie.. Krótkie w formie, lecz esencjonalne działania sceniczne mają pokazać to, co niecodzienne i zagadkowe we współczesnej muzyce i sztuce dźwięku, a nade wszystko zachęcić do własnych poszukiwań w każdej z ról: słuchacza, kompozytora i wykonawcy. Program drugiej edycji festiwalu gromadzi projekty dźwiękowe, które zestawiają ze sobą pozornie nieprzystające gatunki. Bilety przedsprzedaż 20 zł, w dniu koncertu 30 zł

 

Majówka na Wyspie Słodowej

Majówka na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, 2 i 3 maja, godz. 13.00-19.00

Dwa dni wypełnione warsztatami sportowymi, plastycznymi i muzycznymi, plenerowe rozgrywki laser tag, zajęcia nordic walking oraz inne sportowo-rekreacyjne atrakcje. Spędź weekend majowy na Wyspie Słodowej! Zapraszamy 2 i 3 maja w godz. 13.00-19.00. Wstęp wolny. 

Program:

2 maja

 • 13.00-19.00 – warsztaty: szczudła, slackline, maski gipsowe, scrapbooking, bębny, powrót do przeszłości (skakanki duże i małe)
 • 13.00-19.00 – plenerowe rozgrywki laser tag

3 maja

 • 13.00-19.00 – warsztaty: szczudła, slackline, maski gipsowe, scrapbooking, bębny, powrót do przeszłości (skakanki duże i małe)
 • 15.00-18.00 – zajęcia nordic walking

Więcej...

 

Emir Kusturica na 3-Majówce

Emir Kusturica na 3-Majówce

Pergola, 2 maja, godz. 15.00, bilety: 55 zł i 77 zł

Sławny reżyser i muzyk, twórca kultowych filmów Czas Cyganów, Arizona Dream, Underground, czy Czarny kot, biały kot, lider legendarnego bałkańskiego zespołu THE NO SMOKING ORCHESTRA - Emir Kusturica wystąpi 2 maja podczas największego wrocławskiego festiwalu rockowego 3-Majówka 2015. Dzień wcześniej, 1 maja, Emir Kusturica będzie gościem GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA. 

 

TARAS WIDOKOWY NA WIEŻY KATEDRY WROCŁAWSKIEJ

TARAS WIDOKOWY NA WIEŻY KATEDRY WROCŁAWSKIEJ

Katedra Wrocławska pw. św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim, 1 i 2 maja 2015 r., godzina 19.30 - 21.30, cegiełki na prace renowacyjne podejmowane w Katedrze 5 zł.

Możliwość popatrzenia na Wrocław z tarasu widokowego północnej wieży Katedry Wrocławskiej o wieczornej porze, o ile tylko pogoda pozwoli ( w wypadku deszczu lub silnego wiatru nie będzie to możliwe). Wejście schodami na poziom 3 kondygnacji, następnie wjazd windą na taras widokowy. W tym czasie również okazja zwiedzenia katedry w ogólnodostępnej przestrzeni dla wiernych.

 

Pasja Flamenco

Pasja Flamenco

Klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, 2 maja, godz. 20.00, bilety: miejsca numerowane 100 zł, 80 zł, 70 zł, wejściówki i miejsca stojące dla studentów 40 zł

Oryginalny projekt koncertu w formie spektaklu tanecznego,wrocławskiej tancerki Katarzyny Małeckiej La Yedra, stworzony specjalnie z okazji odbywających się w tym czasie we Wrocławiu, warsztatów tańca z gwiazdą flamenco, słynnym tancerzem - Juanem Manuelem Fernandezem Montoyą. Koncert ma pokazać wysoki poziom flamenco w Polsce i artystów, którzy od wielu lat dzielą się swoją pasją z innymi, organizując szkolenia, koncerty z artystami z Hiszpanii i tym samym przyczyniają się do rozwoju tej sztuki w naszym kraju. Na scenie spotka się 10 osób, gitarzyści, tancerki i pieśniarka z Andaluzji. Wystąpią: Compańia Los Payos, Marta Dębska (taniec) i Artur Muszynski (gitara), Carmen Fernandez (śpiew), Damian Kowaliński (gitara), Małgorzata Wołyńczyk i Agata Teodorczyk (taniec), Jakub Wagner (gitara), Anna Patkiewicz (taniec), Anna Szpil (wiolonczela).

Niedziela, 3 maja 2015 r.

 

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

godzina 12.00, Panorama Racławicka we Wrocławiu, ul Purkiniego
 • przemówienia okolicznościowe,
 • apel pamięci i salwa honorowa,
 • złożenie wieńców i wiązanek kwiatów,
 • uroczysty przemarsz do Archikatedry Wrocławskiej.

godz. 13.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny celebrowana przez JE Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolitę Wrocławskiego w Archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu

 

FESTIWAL SMAKÓW DOLNOŚLĄSKICH

FESTIWAL SMAKÓW DOLNOŚLĄSKICH

od godz. 10.00, ul. Zwycięska 4 - 8, wstęp wolny

Cykliczna impreza dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i nie tylko. Hasła festiwalu: CO NIEDZIELA MOC ATRAKCJI OD ŚNIADANIA DO KOLACJI. W ofercie strefa zakupów, pikników i zabaw dla dzieci, smaczne jedzenie i miły wypoczynek.

Szczegóły

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

Browar Mieszczański, ul. Hubska 4, 25.01, godz. 10.00-16.00, wstęp wolny

Wrocławski Bazar Smakoszy to miejsce, w którym bazarowy koszyk wypełnicie smacznymi i zdrowymi produktami od tradycyjnych począwszy, a skończywszy na rzadko spotykanych, bądź jeszcze niedostępnych na rynku polskim. 
Poza możliwością zakupu lokalnych i regionalnych produktów, szeroko rozumianej zdrowej żywności, w tym także certyfikowanej, możliwość posmakowania potraw blogerów kulinarnych i zobaczenia kuchni w różnych odsłonach

 

Gra terenowa Laser Tag w męskim gronie

Gra terenowa Laser Tag w męskim gronie

Wrocław, ul. Ignuta 101, 3 maja, godz. 10.30-13.15, cena (dorosły + dziecko): 120 zł

Zapraszamy do Akademii Blisko Ciebie! 3 maja coś specjalnie dla Panów (tatusiów i synków), zabawa w męskim gronie - GRA TERENOWA LASER TAG. Zapewniamy: aktywność fizyczną, uczucie pozytywnego zmęczenia, ruch na świeżym powietrzu, pot i męskie towarzystwo. Zapisy i szczegóły: tutaj. Gra odbędzie się niezależnie od pogody! 

 

Wycieczki z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki z przewodnikiem po Wrocławiu

Tematy:

 • Wycieczka od Rynku do Sky Tower - niedziela w godz.9.00-11.00

Osoby dorosłe: 25 zł. Wycieczki są bezpłatne dla dzieci i młodzieży. Informacje i zapisy tel: 696 355 603.

Poranki w Multikinie

Poranki w Multikinie "Tomek i Przyjaciele: Opowieść o Odwadze"

1-3 maja, godz. 10.30, Multikino Pasaż Grunwaldzki Arkady Wrocławskie

Poranki o 10.30 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia. Na uczestników pokazów będzie czekał „Tomek i Przyjaciele: Opowieść o Odwadze”. Tomek tym razem zostaje wysłany do pracy w kopalni gliny, aby pomóc Wilusiowi i Beniowi. Nagła burza sprawia, iż jeden z przejazdów zawala się, a klify, po których jeżdżą pociągi, stają się niestabilne. Nagle, w świetle błyskawicy Tomek spostrzega tajemnicze ślady stóp. Zaciekawiona lokomotywa rozpoczyna śledztwo. Czyje ślady mógł zobaczyć Tomek? Czy ktoś mu uwierzy? Przekonaj się co naprawdę odwiedziło kopalnię gliny.

 

Poranki filmowe: Nowe życie dawnych bajek

Poranki filmowe: Nowe życie dawnych bajek

Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

W programie: Bajki Bolka i Lolka. Tomcio Paluch, Opowiedz Nam coś Milu. Były sobie świnki trzy, Bajki Bolka i Lolka. Lampa Alladyna, Mami Fatale.Dawno dawno temu.

Warsztat: "Nowe opowieści z zużytych gazet" poprowadzi animatorka Michalina Drygasiewicz. Z gazet, wycinanek, obiektów fotograficznych, naklejek stworzymy kolaż. Proces tworzenia uwieczniony zostanie na animacji poklatkowej, którą dzieci będę mogły zobaczyć na trybie szybkim na aparacie.

 

Majówka PARTY NICE

Majówka PARTYNICE

sobota-niedziela, godz. 12.00-18.00, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice, wstęp wolny

Partynice jak co dzień otwarte dla Wrocławian. W ramach majówki w sobotę i niedzielę (2-3 maja) w godzinach 12.00-18.00 zapraszamy na odpoczynek na świeżym powietrzu urozmaicony o dmuchańce dla dzieci i przejażdżki na kucykach Wyższej Szkółki Jazdy Wrocław Partynice.

Majówka to przede wszystkim piknik dlatego nie zabraknie food trucków, artystycznych słodyczy, lodów naturalnych oraz chłodnych napojów. Zapraszamy wszystkich wrocławian. Koniecznie zabierzcie koce! Wstęp wolny.

 

Majówka Tumska 2015

Majówka Tumska 2015

Ogród Botaniczny, ul. Sienkiewicza 23, Barka Tumska, 1-3 maja, bilety: 5 zł, 15 zł

Majówka Tumska to wyjątkowy piknik, na który zaproszone są całe rodziny. Dla najmłodszych będzie moc najróżniejszych atrakcji i wspaniałych nagród. Miejscem spotkania jest tajemniczy, pełen magicznych zakątków, wrocławski Ogród Botaniczny. To jedno z najstarszych tego typu żywych muzeów przyrody w Polsce. Ogród stanowi zarówno ośrodek badawczy, jak i miejsce relaksu dla rzeszy wrocławian, mieszczący się nieopodal hotelu Tumskiego, tworząc wraz z nim naturalną płaszczyznę wypoczynku na Ostrowie Tumskim.
Podczas Majówki trwa jarmark rozmaitości, czyli kramiki z rękodziełem, wyrobami artystycznymi oraz ekologiczną żywnością. Najmłodszych rozweselą zwariowani szczudlarze! Dla każdego coś miłego! 
Organizatorami tej plenerowej imprezy są: Hotel TumskiOgród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundacja Pro Culturae Bono.

PROGRAM 3 maja na Barce Tumskiej, godz. 9.00- 23.00

 • Brunch All you can eat, czyli Jesz, ile chcesz na Barce Tumskiej , godz. 10.00-16.00
 • Wielkie otwarcie sezonu fitness na Barce Tumskiej - darmowe zajęcia fitness, godz. 11.00-11.50 na tarasie + shake regeneracyjny GRATIS!
 • Aktywności dla dzieci, animatorzy, malowanie twarzy
 • Pokaz Kalisteniki - Krystian Izert, Jupiter Sport

 

3-Majówka Wrocław 2015

3-Majówka Wrocław 2015

PROGRAM 3.05.15 godz.15.00 Pergola – Hala Stulecia

3 – Majówka 2015
KULT, HEY, LAO CHE, HAPPYSAD, ŁĄKI ŁAN, NATALIA PRZYBYSZ, CURLY HEADS, XXANAXX, PINK FREUD
bilety jednodniowe: 65 zł do końca kwietnia
karnety dwudniowe: 88 zł do końca kwietnia

Więcej...

 

Świętujmy 3 Maja!

Świętujmy 3 Maja!

niedziela. godz. 17.00-18.00, aula Papieskiego Wydziału Teologicznego na Ostrowiu Tumskim, Plac Katedralny 1, wstęp wolny

Historyczna data 3 maja ma dla polaków szczególne znaczenie. W związku z tą okolicznością fundacja "Studium Culturae Ecclesiae" zaprasza na wykład pt." Zawierzyć Polskę Królowej", który wygłosi Czesław Ryszka. Uczestnicy wydarzenia będą mieli także okazję wysłuchać koncertu Chóru "Dyszkant" złożonego z Sołtysów Gminy Kąty Wrocławskie. Zapraszamy wrocławian i wszystkich chętnych www.studium-culturae.com

 

Asymmetry Festiwal 2015

Asymmetry Festiwal 2015

Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, 1-3 maja, bilety: 77 zł (jednodniowy), 193 zł (karnet) na stronie festiwalu: asymmetryfestival.pl, ekobilet.pl, ticketpro.pl, Empik, Firlej

Asymmetry Festival jest organizowany od 2009 r. Rdzeń programu festiwalu stanowi muzyka przekraczająca granice takich gatunków, jak metal, rock, jazz oraz elektronika i pop. Prawda przekazu i odwaga formy artystycznej to najważniejsze wartości, jakim przyświeca idea ASYMMETRY. Są miejscem spotkań dla artystów, widzów, dziennikarzy, dyrektorów festiwalu muzycznych z Europy Zachodniej i Wschodniej. Blisko połowa publiczności to goście z zagranicy. 6. edycja festiwalu  odbędzie się 1-3 maja w klubie Firlej oraz w klubokawiarni Mleczarnia.

PROGRAM

Niedziela 3 maja, Firlej ul. Grabiszyńska

 • 18:00 – Sleeping Bear
 • 19:00 – Helms Alee
 • 20:00 – The Ocean
 • 21:15 – Torche
 • 22:45 – Russian Circles
 • 00:00 – Petrels

 

Majówka na Wyspie Słodowej

Majówka na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, 2 i 3 maja, godz. 13.00-19.00

Dwa dni wypełnione warsztatami sportowymi, plastycznymi i muzycznymi, plenerowe rozgrywki laser tag, zajęcia nordic walking oraz inne sportowo-rekreacyjne atrakcje. Spędź weekend majowy na Wyspie Słodowej! Zapraszamy 2 i 3 maja w godz. 13.00-19.00. Wstęp wolny. 

Program:

3 maja

 • 13.00-19.00 – warsztaty: szczudła, slackline, maski gipsowe, scrapbooking, bębny, powrót do przeszłości (skakanki duże i małe)
 • 15.00-18.00 – zajęcia nordic walking

Więcej...

 

Sportowa majówka w Aquaparku Wrocław

Sportowa majówka w Aquaparku Wrocław

Długi weekend to inauguracja sezonu wakacyjnego – zapraszamy wszystkich, który chcieliby pierwszy raz w tym roku poopalać się na leżaku i choć na chwilę pomarzyć o egzotycznych podróżach. Choć do urlopu jeszcze kilka tygodni, już dziś można poczuć przedsmak letniej przygody.

Uwaga! Przez cały weekend majowy w Fitness Aquapark Wrocław trwają Dni Otwarte – wstęp wolny!

Wszystkie atrakcje odbywające się w kompleksie Basenów Rekreacyjnych w cenie wejściówki do aquaparku. W tych dniach będzie można także skorzystać z rewelacyjnej promocji wakacyjnych karnetów fitness (szczegóły poniżej).

Każdy znajdzie coś dla siebie – zachęcamy do zapoznania się z programem majówkowych wydarzeń.

 • Dzieci w wieku od 4 m-cy do 6 lat zapraszamy do udziału w pokazowych zajęciach nauki pływania, które będą okazją do wypróbowania metod dydaktycznych instruktorów Aquaparku Wrocław.

Może czas pomyśleć o rozpoczęciu nauki?

1-3 maja, godz. 11.00-17.00 (kolejne zajęcia zaczynają się co 30 min.)

Dziecięca Zatoka

 • Dla aktywnych kobiet przygotowaliśmy AquaMaraton, czyli 5-rundowy cykl zajęć fitness w wodzie. W programie aqua aerobic, aqua latino, hydocycling, aqua pilates, aqua fat burner

3 maja, godz. 10.00-17.00 (Pojedynczy cykl zajęć trwa 30 min.)

Baseny zewnętrzne (w przypadku niepogody zajęcie zostaną przeniesione do basenu z falą)

 • Dla miłośników fitnessu i siłowni mamy niespodziankę – trwające przez cały weekend Dni Otwarte klubu Fitness Aquapark Wrocław. W tych dniach wstęp do strefy siłowej oraz udział w zajęciach fitness nie wymaga zakupu wejściówki. To ostatni dzwonek, by zawalczyć o piękną sylwetkę w bikini – warto więc skorzystać z okazji.

1-3 maja, godz. 8.00-21.00, Fitness Aquapark Wrocław

Osoby, które chciałyby w tym czasie zapoznać się z pełną ofertą klubu, zapraszamy do odwiedzenia nas w sobotę, gdy odbywać się będzie Fitness Day - cykl pokazowych zajęć, konsultacje trenerskie, porady dietetyczne oraz degustacje odżywek oraz suplementów.

 

Czemplikmusic gra polskie piosenki

Czemplikmusic gra polskie piosenki

Vertigo Jazz Club & Restaurant, Oławska 13, 3 maja, godz. 19.00, bilety: 30 zł

Wspaniałe polskie piosenki - od lat 60. po współczesność - w wykonaniu zespołu gitarzysty Maćka Czemplika i znakomitych wokalistek: Natalii Podwin, Adrianny Styrcz i Ani Kłys.

 

TARAS WIDOKOWY NA WIEŻY KATEDRY WROCŁAWSKIEJ

TARAS WIDOKOWY NA WIEŻY KATEDRY WROCŁAWSKIEJ

Katedra Wrocławska pw. św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim, 1 i 2 maja 2015 r., godzina 19.30 - 21.30, cegiełki na prace renowacyjne podejmowane w Katedrze 5 zł.

Możliwość popatrzenia na Wrocław z tarasu widokowego północnej wieży Katedry Wrocławskiej o wieczornej porze, o ile tylko pogoda pozwoli ( w wypadku deszczu lub silnego wiatru nie będzie to możliwe). Wejście schodami na poziom 3 kondygnacji, następnie wjazd windą na taras widokowy. W tym czasie również okazja zwiedzenia katedry w ogólnodostępnej przestrzeni dla wiernych.

Majówka w okolicach Wrocławia

 

Majówkowe Dni Księstwa Brzeskiego

Majówkowe Dni Księstwa Brzeskiego

Brzeg, 30 kwietnia-3 maja

Podczas tegorocznych Dni Księstwa Brzeskiego odbędą się:

 • 30 kwietnia: o godz. 17.00 na Dużej Scenie BCK wystąpi wrocławski teatr lalek Małe Mi. Bilety na przedstawienie Tuwim Julek - para buch, frazy w ruch do nabycia w PIT w Brzegu, cena 5 zł.
  Wieczorem w brzeskim klubie Ibiza zagra DJ Hazel.
 • 1 maja: wybory księcia Księstwa Brzeskiego rozpoczną się o 12.00 na Dziedzińcu Gimnazjum Piastowskiego. Przez cały dzień potrwa piknik książęcy z występami m.in. cover bandu Abba i Boney M. Wstęp bezpłatny.
  O godz. 16.00 i 19.00 na Dużej Scenie BCK zagra Orkiestra Symfoniczna im. Księcia Jerzego II Piasta. Bilety (10 zł) dostępne w PIT w Brzegu.
  Wieczorem odbędą się koncerty klubowe: 20.00 – Lipa Blues Band (Stara Karczma); 21.00 – Niver (NOK Herbaciarnia) oraz Duet Apasjonata i Blues Galeria (Restauracja 3 życzenia).
 • 2 maja: od godz. 9.00 do 16.00 Brzeska Gra Terenowa. Udział jest bezpłatny, rejestracja w 4-osobowych zespołach, szczegóły tutaj. Po południu prezentacje grup artystycznych i występ największych gwiazd Dni Brzegu w amfiteatrze: 20.30 – Mrozu i 22.00 – Edyta Górniak - wstęp 5 zł (bilety w PIT w Brzegu, w dniu koncertów w amfiteatrze, dzieci do lat 6 bezpłatnie).
 • 3 maja - Konkurs na Piastowski Produkt Regionalny i Blues Vocal Night. Zgłoszenia w dwóch kategoriach – wyrób cukierniczy i praca plastyczna – do 30 kwietnia (w siedzibie BSSM Brzeg, ul. Kamienna, w godz. 11.00–13.00, tel. 785 110 374 lub e-mail: 1019magda@interia.pl. Na zakończenie Dni Brzegu w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury o godz. 18.00 koncert „Blues Vocal Night” (Patrycja Kamola Project i Jacek „J.J.” Jaguś), wstęp wolny.

 

Majówkowe „Fantazje” w Zamku Książ

Majówkowe „Fantazje” w Zamku Książ

Zamek Książ, 30 kwietnia-3 maja, godz. 10.00-19.00, bilety 20 zł i 15 zł (normalny i ulgowy), a w dniu wydarzenia droższe o 5 zł, dostępne online: http://www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl/

W weekend majowy, od czwartku do niedzieli, 30 kwietnia-3 maja, w Zamku Książ, po raz 27. odbędzie się Festiwal Kwiatów i Sztuki. Tegorocznym motywem wydarzenia została „Fantazja”, dzięki której, jak zapowiadają organizatorzy, zwiedzający przeniosą się prosto do Krainy Czarów. Podczas festiwalu odbywać się będzie największa m.in. Narodowa Wystawa Bonsai w Polsce, a wraz z nią warsztaty formowania drzewek bonsai. Wśród atrakcji znajdziemy także warsztaty ceramiczno-garncarskie, prezentację kowalskiego rzemiosła, inscenizacje historyczne, zajęcia dla najmłodszych, przestawienia i filmy. Cały program tutaj.

 

Duszniki-Zdrój: VII Międzynarodowy Festiwal Muzyka Epok

Duszniki-Zdrój: VII Międzynarodowy Festiwal Muzyka Epok

Duszniki-Zdrój, Dworek Chopina, 30 kwietnia-3 maja

Festiwal ma na celu zapoznanie szerokiej publiczności z muzyką, która łagodziła obyczaje i kształtowała gusta Europejczyków na przestrzeni blisko dwóch tysięcy lat. Z samego założenia „Muzyka Epok” stanowi swoisty wehikuł czasu, który zabiera ludzi w różnym wieku, o różnym poziomie wykształcenia i zróżnicowanym statusie majątkowym w „kulturalną podróż w czasie”.

Szczegółowy program i ceny biletów (na niektóre wydarzenia wstęp wolny) na stronie.

 

Diesel Fest – majówka w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa

Diesel Fest – majówka w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, ul. Towarowa 4, Jaworzyna Śląska, 1-3 maja, godz. 10.00-18.00, obowiązują bilety wstępu wg normalnego cennika

Zapraszamy do udziału w tegorocznej Majówce w Muzeum. Tym razem długi weekend poświęcony będzie lokomotywom spalinowym – podczas pikniku Diesel Fest.
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku to przede wszystkim lokomotywy parowe, 1 i  3 maja będzie można zapoznać się z lokomotywami spalinowymi. A okazy muzeum ma niebywałe – m.in. najstarszą czynną w Polsce lokomotywę spalinową DEUTZ OMZ 122R z 1940 r., jedyny w kraju czechosłowacki autobus szynowy serii 830 z 1955 r. oraz polską lokomotywę spalinową SM30-531 z 1961 r. Do zobaczenia będą także m.in. ciężkie lokomotywy spalinowe ST44 (tzw. Gagar), ST43 (tzw. Rumun) i SM42 (tzw. Stonka) – które reprezentować będą Dolnośląski Zakład PKP Cargo. Stowarzyszenie Miłośników Kolei z Jaworzyny Śląskiej pokaże drezynę inspekcyjną KOLZAM oraz lokomotywy manewrowe SM03 i Ls60, a Wałbrzyski Zakład PKP PLK S.A. – drezynę WM10.

We wszystkie dni Diesel Festu organizowane będą prezentacje lokomotyw i przejazdy wagonem prowadzonym przez wybrane diesle po trasie parowozowej. Wszystkie informacje na stronie muzeum.

 

Majówka w Dolinie Baryczy

Majówka w Dolinie Baryczy

Nie macie planów na majówkę? Wybierzcie się do krainy Stawów Milickich. Od 1 do 3 maja w Dolinie Baryczy czeka cała masa atrakcji. Między innymi będzie okazja do pieszych, konnych, rowerowych i kajakowych wycieczek po królestwie ptaków i ryb, stawów i lasów. 

Więcej...

 

Piknik rodzinny w Grodkowie

Piknik rodzinny w Grodkowie

Grodków, 1 i 3 maja

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie 1 i 3 maja organizuje Piknik Rodzinny. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 • 1 maja – Halówka i Piknik Rodzinny: godz. 10.00 Turniej Futsalu Zakładów Pracy (czyli turniej piłki nożnej halowej 5-osobowej) w Hali Sportowej OKiR-u; godz. 15.00 Dziecięca Majówka – Piknik Rodzinny w parku DK: m.in. rysowanie kredą, malowanie twarzy i warsztaty rodzinne „Budowa karmników”.
 • 3 maja – Zawody wędkarskie i turniej ping-ponga: godz. 7.00 Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Grodkowa nad stawem Cegielnia; godz. 9.00 Otwarty Turniej Tenisa Stołowego – Gry Deblowe na Stadionie Miejskim.

 

Dni Dusznik-Zdroju 2015

Dni Dusznik-Zdroju 2015

1-3 maja, Rynek, Duszniki-Zdrój

W czasie weekendu majowego odbędą się Dni Dusznik-Zdroju. W programie:

 • 1 maja: m.in. parada z parku zdrojowego na rynek; występ orkiestry dętej z Novego Mesta nad Metuji; otwarcie wystawy Towarzystwa Miłośników Dusznik-Zdroju; możliwość korzystania ze strzelnicy LOK; konkursy; koncerty (Ks. Bogdan Skowroński, Natalia Kaniera, Grupa SPLOT, zespół Tarantella); występy (Bractwa Rycerskiego Księstwa Homole, grupy tanecznej z Novego Mesta nad Metuji); spotkanie z Seniorami; pokaz mappingu
 • 2 maja: m.in. pokazy programów artystycznych przygotowanych przez gości z miast partnerskich; program artystyczny dla dzieci; turniej strzelecki dla miast partnerskich; konkurs kulinarny dusznickich restauracji; koncert zespołu Heebie Jeebies z Czech
 • 3 maja: m.in. pokaz minitenisa (Stowarzyszenie Tenisowe AS - korty tenisowe); występ przedszkolaków; Rajd Rowerowy; konkursy i występy (Zumba Time oraz Centrala 57).

 

Maraton i koncerty w Jelczu-Laskowicach

Maraton i koncerty w Jelczu-Laskowicach

Jelcz-Laskowice, 1 maja godz. 9.00, 2 maja godz. 16.00

1 maja o godz. 9.00 wystartuje XIV Maraton Jelcz-Laskowice. Sponsorem biegu jest PKO Bank Polski. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz 20-letniej Karoliny, u której zdiagnozowano nowotwór złośliwy-chłoniak Hodgkina. Przeprowadzano wszystkie możliwe chemioterapie, ale Karolina nadal nie została wyleczona. Dziewczyna jest podopieczną Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia „Dolfroz” z Wrocławia. Jeśli biegacze odbiorą przed zawodami i przyczepią na koszulce kartkę z napisem „biegnę dla Karoliny”, wówczas Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na jej leczenie. Regulamin maratonu i zapisy dostępne tutaj. Wśród imprez towarzyszących m.in. bieg na 10 km, zawody Nordic Walking, bieg dla dzieci (na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2) oraz turniej koszykarski (hala sportowa przy ul. Partyzantów).

2 maja od godz16.00 na scenie przy ul. Basenowej odbywać się będzie program artystyczny dla dzieci,  następnie na scenie wystąpią największe gwiazdy majówki: Bethel, Kamil Bednarek oraz zespół Enej. Majówka zakończy się ok. godz. 22.30 pokazem sztucznych ogni. 
Udział w koncertach jest bezpłatny.

 

Oławska Majówka

Oławska Majówka

Oława, Miasteczko, 1 maja, godz. 16.00, wstęp wolny

1 maja od godz. 16.00 odbywać się będą koncerty z ramach Oławskiej Majówki. Na scenie w oławskim Miasteczku zagrają: S.I.N., Mesajah, Fisz Emade Tworzywo, Luxtorpeda.

Organizatorzy przygotowali również liczne atrakcje dla dzieci, m.in. malowanie twarzy, kącik plastyczny, warsztaty Małego Chemika czy kolorowy pokaz mody.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Zamek Kliczków: XIII Majówka Rycerska 2015

Zamek Kliczków: XIII Majówka Rycerska 2015

1 maja, Zamek Kliczków (koło Bolesławca)
Corocznie w Zamku Kliczków organizowana jest Majówka Rycerska. W tym roku wśród licznych atrakcji, skierowanych do całych rodzin, są m.in. 
 • Uroczysty przemarsz konnego pocztu i Bractw Rycerskich
 • Konny Turniej Rycerski oraz pokaz kruszenia kopii rycerskich
 • Turniej walk pieszych bojowych na miecze
 • Rycerska szkółka dla dzieci (rzut podkową, „narty Bolka”, zbroja rycerska, puzzle rycerskie, nauka tańca i obyczajów dworskich ) – park zamkowy
 • Turniej łuczniczy – fosa przed zamkiem
 • Zapasy rycerskie
 • Pokaz kuglarski
 • Pokaz tańców średniowiecznych
 • Bitwa o Zamek

A ponadto: wyśmienite dania z grilla, dla dzieci dmuchańce, eurobangee, słodki domek z watą cukrową, lodami i goframi, wioska średniowieczna, igraszki z zamkowym katem, wystrzały z hakownic. Szczegółowy, godzinowy program dostępny tutaj.

 

900 lat Żórawiny w Muzeum Powozów Galowice

900 lat Żórawiny w Muzeum Powozów Galowice

2 maja, Muzeum Powozów Galowice, Galowice, ul. Leśna 5, gm. Żórawina

2 maja w Muzeum Powozów Galowice rozpocznie się cykl wydarzeń integrujących mieszkańców gminy Żórawina pod hasłem: „900 lat Żórawiny” - otwarcie wystawy historycznej o godz. 12.30. Wystawa pokazuje historię Żórawiny oraz pozostałych miejscowości leżących na terenie dzisiejszej gminy.
Zostaną zaprezentowane: pocztówki, pamiątki przyniesione przez mieszkańców, ryciny i zdjęcia. Najcenniejszym eksponatem jest XVII-wieczny dokument potwierdzający nadanie Żórawinie praw miejskich przez samego cesarza Rudolfa II Habsburga, z jego autografem. Wiele zabytków i dzieł sztuki, które pierwotnie znajdowały się w pałacach i kościołach albo w inny sposób związane są z podwrocławskimi wsiami na co dzień  znajdują się w muzeach, bibliotekach i archiwach Wrocławia. W maju 2015 r. mieszkańcy i turyści będą mieli możliwość  zobaczyć te rzadko eksponowane skarby w jednym miejscu - w Muzeum Powozów w Galowicach.

Poza wystawą historyczną 2 maja odbędzie się: wykład dr. hab. Piotra Oszczanowskiego, koncerty, wystawa produktu regionalnego i prezentacja działalności gospodarczej, spektakl teatralny i wiele innych atrakcji.

Odległość od Dworca Wrocław Gł. - 13 km, od węzła autostradowego Bielany 7,9 km, węzła Kobierzyce 4 km, węzła Wrocław Wschodni 4,5 km, z Żórawiny 2 km

Dojazd do Galowic z Wrocławia i z powrotem: autobusem: linia 513 w tygodniu oraz 523 w weekendy spod Eureki ul. Kołłątaja.

 

Majówka Disco Polo w Kątach Wrocławskich

Majówka Disco Polo w Kątach Wrocławskich

Parking Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, 2 maja, godz. 16.00

Impreza w rytmach disco polo. Koncerty rozpoczną się o godzinie 16.00. Wśród występujących gwiazd disco m.in. Power Play i Maxel. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 

Piknik Strażacki w Zawoni

Piknik Strażacki w Zawoni

Zawonia, 2 maja, godz. 18.00, wstęp wolny

Na majówkę wozy strażackie - 2 maja, w sobotę, we wsi Zawonia odbędzie się Piknik Strażacki.

Piknik rozpocznie się po godzinie 18.00. Wśród atrakcji m.in. pokazy fireshow, prezentacja wozów i sprzętu strażackiego i zabawa taneczna w rytmach disco. Udział w imprezie jest bezpłatny.

 

Sportowa majówka w Kobierzycach - Bieg z Konstytucją

Sportowa majówka w Kobierzycach - Bieg z Konstytucją

3 maja, godz. 14.00-16.30, Hala sportowa, ul. Dębowa 20, Kobierzyce

W niedzielę, 3 maja, w Kobierzycach po raz pierwszy wystartuje Bieg z Konstytucją. Zawody rozgrywane zostaną na dwóch dystansach - 5 i 10 kilometrów. Start biegów spod hali sportowej przy ul. Dębowej 20.Na mecie czekać będą nagrody oraz posiłek regeneracyjny. Zapisać się do biegu można tutaj. 
Dodatkową atrakcją będzie Bieg Małego Patrioty dla najmłodszych sportowców (3-7 lat) na dystansie 100 metrów.

14:00 – start biegu na 5 km
15:00 – star biegu na 10 km
16:30 – Bieg Małego Patrioty

Dla kibiców - specjalne miasteczko rozrywki z wieloma atrakcjami dla dzieci. 

 

Atrakcje

 

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie - "czerwona" i "żółta" kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje "Juliusz" i "Baba Jaga"..

Rozkłady jazdy, trasy
Majówka na rowerze – rodzinne trasy rowerowe

Majówka na rowerze – rodzinne trasy rowerowe

Majowy weekend warto spędzić aktywnie. Na przykład na rowerze! Prezentujemy kilka tras nadesłanych przez miłośników rowerowych wypraw po Wrocławiu i okolicach. Do stworzenia tras zaprosiliśmy organizatorów Bike Days - Festiwalu Filmów Rowerowych, rowerzystów ze stowarzyszenia Akcja Miasto oraz prowadzących blog Trasy Rowerowe Wrocław. Trasy są przez nich przetestowane i opisane tak, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. 

... więcej

 

Biegiem na majówkę

Biegiem na majówkę

Wszyscy, którzy chcą w majowy weekend, i nie tylko, potruchtać i rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, mamy listę najpopularniejszych tras biegowych na terenie miasta.

Zobacz mapę ścieżek biegowych we Wrocławiu

 

Zaplanuj majówkę na Zamku Topacz

Zaplanuj majówkę na Zamku Topacz

Zamek Topacz, Ślęza, ul. Główna 12, gm. Kobierzyce

Zamek Topacz to jeden z niewielu historycznych obiektów zamkowych z kompleksem budynków na Dolnym Śląsku, który oprocz usług hotelowych, skupia na swoim tak wiele atrakcji, z których można korzystać w zasadzie przez cały rok. Położony jest jedynie 20 minut od centrum Wrocławia, a dojazd z dworca PKP i PKS  zajmuje około 15 minut. 

Na majówkowy weekend zapraszają: Muzeum Motoryzacji, 50-hektarowy teren rekreacyjny ze ścieżkami rowerowymi i rolkowymi, stawem, pomostami i piaszczystą plażą, cztery korty tenisowe, trasy kajakowe oraz oświetlona strzelnica golfowa. Zamkowy park ma także zaplecze techniczne i infrastrukturę do organizacji imprez plenerowych i pikników. Dla samochodów osobowych lub autokarów przygotowane są dwa  bezpłatne, ogrodzone i monitorowane parkingi (jeden dla 30 samochodów, a drugi na ponad 100 samochodów). 

Jakie atrakcje, w jakich godzinach i za ile wybrać - sprawdź na stronie Zamku Topacz.

 

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Ruszył nowy sezon w parku linowym Wyspa Przygody Opatowicka. W kwietniu park będzie czynny wyłącznie w weekendy, ale od 1 maja już codziennie. Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

Trasy łatwe: 

 • Małpka - grupa 3 tras, o całkowitej długości 175 m. Platformy rozmieszczone są na wysokości maksymalnie 3 metrów i składają się z 21 przeszkód.

 • Świstak - 13 atrakcji, które zamieszczone są na wysokości od 3 do 6 metrów nad ziemią. Trasa mierzy ok 170 metrów długości

Trasy średnie:

 • Wiewiórka - 13 atrakcji, które zamieszczone są od 3 do 6 metrów nad ziemią - o łącznej długości ok. 170 metrów długości.

 • Dzięcioł - 10 atrakcji, umieszczonych na wysokości od 3 do 9 metrów nad ziemią. Tutaj do pokonania mamy 135 metrów.

Trasy trudne:

 • Goryl - Napowietrzna ścieżka o długości 102 metrów, na której umieszczono 15 przeszkód na wysokościach od 8 do 10 metrów

 • Pantera - najtrudniejsza z naszych tras o długości 250 metrów. Uczestnicy napotkają tutaj 16 atrakcji. Najwyższa platforma znajduje się na wysokości 17 m.

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 

Zgłoś uwagę