„Magical Dreams IV”, czyli realizm magiczny w Galerii Miejskiej

Ponad 50 obrazów i rzeźb 37 polskich i zagranicznych artystów zakochanych w realizmie magicznym obejrzymy do 13 października w Galerii Miejskiej. Od 31 sierpnia rusza pełna fantazji wystawa „Magical Dreams IV” zorganizowana wspólnie z Bator Art Gallery i przeznaczona zwłaszcza dla tych, którzy lubią wykraczać poza granice wyobraźni. 

  • magical dreams galeria miejska

    Alen Kopera, E17, olej na płótnie

  • magical dreams galeria miejska

    Carrie Ann Baade, Odruchowe myśli pani Cecylii Devereux, olej na płycie

  • magical dreams galeria miejska

    Jacek Opała, Szklana Pani, ceramika


Magia dla wszystkich

Wystawa pod zbiorczym tytułem „Magical Dreams” ma już swoją czwartą edycję, co jest też dowodem na to, jak wielką popularnością, zarówno wśród artystów, jak i publiczności cieszą się dzieła, które powstały w nurcie realizmu magicznego.

– Kierunek wymaga od twórców nie tylko doskonałego warsztatu, ale również fantazji, kreatywności i rozmachu. To niezwykle trudny wybór drogi artystycznej, obnażający wszelkie niedoskonałości, nietolerujący banalności, szablonowości, a przede wszystkim przeciętności – podkreśla Katarzyna Bator, która jest jedną z pomysłodawczyń wystawy. 

Magical Dreams IV – wystawa w Galerii Miejskiej

Magical Dreams IV – wystawa w Galerii Miejskiej

Wystawa
Termin od 31 sierpnia 2018 do 13 października 2018

Miejsce Galeria Miejska

Zobacz

Prace artystów z całego świata

Obrazy i rzeźby zaproszonych tym razem twórców z Polski, Niemiec, Austrii, Danii, Włoch, Hiszpanii, Francji, Belgii, Ukrainy, Rosji, Meksyku i Stanów Zjednoczonych skrzą się feerią barw, symboli, wątków, dla których inspiracją stały się mity, legendy, baśnie, astrologia, mitologia, spirytyzm, rozmaite religie. Wszystko wydaje się zawieszone między snem a jawą, zanurzone w świecie fantazji.

Na wystawie obejrzymy zarówno obrazy, jak i rzeźby. Zdumiewa znakomity warsztat ich twórców, staranność, perfekcja wykonania, dbałość o detale, interesująca tematyka i wreszcie materiały, z których wykonano dzieła (rzeźby np. z ceramiki, stali, mosiądzu).Zgłoś uwagę