wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. 30. Wrocławskie Targi Dobrych Książek od 1 grudnia 2022. Będzie ponad 200 wydawców
Na zdjęciu Hala Stulecia, w której odbywać się będą jubileuszowe 30. Wrocławskie Targi Dobrych Książek fot. mat. pras.
Na zdjęciu Hala Stulecia, w której odbywać się będą jubileuszowe 30. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Do Wrocławia od 1 do 4 grudnia przyjedzie ponad 200 wydawców i zaprezentują ofertę na 150 stoiskach! Podczas jubileuszowej 30. edycji Wrocławskich Targów Dobrych Książek w Hali Stulecia zaplanowano ponad 70 spotkań z autorami. Możemy spodziewać się wydawców, spotkań autorskich, rabatów na książki. W tym roku wstęp na Wrocławskie Targi Dobrych Książek jest płatny, ale dzieci i seniorzy wejdą za darmo.

Reklama

Wrocławskie Targi Dobrych Książek z nowym operatorem

Od tego roku Wrocławskich Targów Dobrych Książek nie organizuje już Wrocławski Dom Literatury, ale Fundacja Halo Targi, której prezesem jest Anna Morawiecka, dotychczasowa wieloletnia dyrektor targów.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2022 – w tym roku bilet wstępu

W tym roku wstęp na targi, ze względów podatkowych, będzie płatny 2 zł. Zwolnieni z opłaty będą seniorzy, dzieci, młodzież zorganizowana w grupy, osoby z niepełnosprawnościami. Bilet kupimy na miejscu, albo online, szczegóły wkrótce.

Jeśli wybierzemy się do Teatru Polskiego na spektakl „Niebieski pies” do każdego biletu dołączana będzie bezpłatna wejściówka na Wrocławskie Targi Dobrych Książek. 

1 grudnia (czwartek) 12.00-19.002 grudnia (piątek) 11.00-19.003 grudnia (sobota) 11.00-19.004 grudnia (niedziela) 11.00-17.00

Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2022 – nowa strona internetowa

Od tego roku targi mają nową stronę internetową https://targiksiazek.pl/. Znajdziemy na niej m.in. godziny otwarcia, wydawców, którzy przyjadą w tym roku do Wrocławia, plan stoisk, a wkrótce dokładny program na każdy z czterech dni targowych. 

Z kolei wykorzystując QR kod na plakatach 30. Wrocławskich Targów Dobrych Książek wejdziemy od razu na stronę imprezy i wyświetli nam się układ stoisk wydawców w Hali Stulecia.  

Wrocławskie Targi Dobrych Książek – Ukraina gościem specjalnym

Organizatorzy dostrzegają trudną sytuację kultury na Ukrainie, także ukraińskiego rynku książki. Do Wrocławia przyjedzie ośmiu ukraińskich wydawców, dla Ukrainy będzie przeznaczone specjalne stoisko.

Zaplanowano też spotkania z ukraińskimi literatami – Oksaną Zabużko, Mykołą Riabczukiem, Wasylem Machno. 

Nagroda Pióro Fredry i Nagroda Dobre Strony 2022

Ogłoszono właśnie nominacje do wrocławskich nagród edytorskich – Pióra Fredry (za najpiękniej wydane książki dla dorosłych) i Nagrody Dobre Strony (za najpiękniej wydane książki dla dzieci). Wydawnictwa, które zostaną nagrodzone otrzymają nagrodę finansową, którą, zgodnie z regulaminem konkursu, są zobowiązane przeznaczyć na wydanie kolejnej książki. 

Gala wręczenia tegorocznym nagród edytorskich odbędzie się 1 grudnia 2022 po zakończeniu pierwszego dnia Wrocławskich Targów Dobrych Książek we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

W tym roku, z okazji jubileuszy 30-lecia Wrocławskich Targów Dobrych Książek organizatorzy pragną uhonorować wszystkich dotychczasowych laureatów Pióra Fredry i Dobrych Stron. Otrzymają okolicznościowe statuetki.  

Gwiazdy literatury w Hali Stulecia (1-4 grudnia 2022)

W tym roku do Wrocławia przyjadą m.in. prof. Jerzy Bralczyk, Mariusz Szczygieł, Adam Wajrak, Eugeniusz i Beata Dębscy, Marta Kisiel i wielu innych znakomitych autorów. Można spodziewać się upustów cen na wybrane tytuły.  

Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2022 – wydawnictwa

Wśród ponad 200 wydawnictw na 150 stoiskach w Hali Stulecia znajdziemy m.in.

 • Afera
 • Arkady
 • Bosz
 • Czarne
 • Dowody na Istnienie
 • Dwie Siostry
 • Grupa Wydawnicza Foksal
 • Karakter
 • Krytyka Polityczna
 • Muzeum Narodowe we Wrocławiu
 • Muzeum Miejskie Wrocławia
 • Nasza Księgarnia
 • Ośrodek „Pamięć i przyszłość”
 • Ossolineum
 • Państwowy Instytut Wydawniczy
 • Polskie Wydawnictwo Muzyczne
 • Warstwy
 • Wielka Litera
 • Wydawnictwo Literackie
 • Wydawnictwo Poznańskie
 • Zielona Sowa

Pierwszy raz podczas Wrocławskich targów Dobrych Książek gościć będzie Wielki Antykwariat, a na jego 100-metyrowym stoisku znajdziemy zarówno białe kruki, jak i przez wielu lubiane winyle.  

Zaplanowano też kącik zabaw dla dzieci, wystawę na 20-lecie akcji Cały Wrocław Czyta (wernisaż 1 grudnia o 12.30) i nową maskotkę – będzie nim Targuś.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek – Kącik dla dzieci

Ważna informacja dla rodziców, którzy przyjdą do hali Stulecia z pociechami. Wrocławski Klub Anima zorganizował specjalny kącik dla dzieci, w którym będzie można pozostawić swoje dziecko pod opieką na czas zrobienia zakupów na targach. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl