wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wrocławska Rada Kultury: Zadaj pytanie kandydatom
Wrocławski Kongres Kultury Autorka ilustracji: Anastazja Jarodzka
Wrocławski Kongres Kultury

Do 23 listopada można przesłać pytania do kandydatów, którzy 4 grudnia powalczą o osiem miejsc w 15-osobowej Wrocławskiej Radzie Kultury. Każda z 53 kandydujących osób odpowie na zebrany przez organizatorów zestaw pytań, a tego, jaka jest ich polityka kulturalna dla Wrocławia, posłuchamy online podczas wieczoru wyborczego 3 grudnia o 18.30.

Reklama

Jak zadać pytanie kandydatom?

Pytania powinny mieć charakter zamknięty i możliwe powinno być udzielenie na nie odpowiedzi: „TAK”, „NIE” lub „NIE MAM ZDANIA” (wszystko ze względu na skalę procesu wyborczego i możliwość sprawnego porównania indywidualnych odpowiedzi w latarniku wyborczym). Możemy zadawać pytania do 23 listopada. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do selekcji i łączenia ze sobą nadesłanych pytań.

Formularz do zadawania pytań

Czym jest wspomniany latarnik wyborczy? Będzie prezentacją poglądów kandydatów i kandydatek do Wrocławskiej Rady Kultury na kluczowe zagadnienia związane z wrocławską kulturą. Aby go przygotować organizatorzy muszą najpierw sporządzić kwestionariusz, korzystając właśnie z odpowiedzi kandydatów na zadawane przez wszystkich zainteresowanych pytania.  

Zobaczcie: Kandydaci do Wrocławskiej Rady Kultury

Gdzie obejrzeć wieczór wyborczy 

Transmisję wieczoru wyborczego, podczas którego kandydaci dostaną szansę, aby opowiedzieć szerzej o swoich poglądach na przyszłość wrocławskiej kultury, obejrzymy na kanałach Wrocławskiego Kongresu Kultury: profilach na Facebooku i YouTubie.

Czym jest Wrocławska Rada Kultury

W trakcie trzyletniej kadencji jej członkowie będą doradzać prezydentowi Wrocławia w zakresie realizacji polityki kulturalnej miasta oraz integracji środowiska wokół zadań strategicznych, a także brać udział w spotkaniach z Grupą Kultura Wrocław – jedną z grup branżowych uruchomionych w ramach „Strategii rozwoju współpracy miasta Wrocławia z organizacjami pozarządowymi na lata 2018-2022”.

Ośmiu kandydatów do Wrocławskiej Rady Kultury zostanie wybranych 4 grudnia (w czasie Wrocławskiego Kongresu Kultury). Aby wziąć udział w głosowaniu należy zarejestrować się na kongres.

Tu zarejestrujecie się na Wrocławski Kongres Kultury

Wybrani członkowie razem z pięcioma przedstawicielami/kami Prezydenta i dwoma wytypowanymi przez wrocławskie instytucje kultury przez trzy lata będą doradzać Prezydentowi Wrocławia w zakresie realizowania polityki kulturalnej oraz integracji środowiska wokół zadań strategicznych, a także ściśle współpracować ze stroną społeczną.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl