wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wrocławianin z szansą na nagrodę w międzynarodowym konkursie fotograficznym
Na czarno-białym zdjęciu amerykański trębacz Christian Scott Slawek Przerwa
Na czarno-białym zdjęciu amerykański trębacz Christian Scott

Zdjęcie wrocławianina Sławka Przerwy znalazło się wśród 30 najlepszych w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Jazz World Photo.

Reklama

Zdjęcie wrocławianina jest wśród 30 najlepszych fotografii w konkursie Jazz World Photo, do którego zgłoszono 131 prac z trzydziestu krajów, m.in. z Hiszpanii, Francji, Niemiec, Włoch, Argentyny, Australii i Belgii. Laureata konkursu poznamy 25 marca podczas koncertu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Jazzinec w czeskim Trutnovie.

 

Czarno-biały portret trębacza Christiana Scotta powstał ubiegłorocznego festiwalu Jazz nad Odrą. Amerykanin wystąpił w projekcie Chief Xian aTunde Adjuah.
Sławek Przerwa, fotograf

Kronikarz jazzowego świata

To nie pierwsza nominacja do 30 najlepszych zdjęć Jazz World Photo, wcześniej Sławek Przerwa został w ten sposób wyróżniony w 2015 r. Wrocławski fotograf jest doskonale znany w środowisku muzycznym. Od lat rejestruje aparatem najważniejsze wydarzenia, portretuje gwiazdy estrady i scen koncertowych, chociaż wyjątkowe relacje artystyczne łączą go z mistrzami jazzu.

Ma na koncie wiele wystaw i prezentacji fotograficznych, współpracuje z najważniejszymi wydawnictwami branżowymi, a dla JazzPRESS nie tylko fotografuje, ale także projektuje okładki.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl