wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Marian Tarnowski z Wrocławia w finale „The Voice Senior” 4 w TVP2. W jego sercu gra rock’n’roll (WIDEO)

W sobotę 18 lutego czeka nas seniorskie starcie muzycznych tytanów. W finale popularnego programu TVP2 „The Voice Senior” 4 zobaczymy m.in. 67-letniego Mariana Tarnowskiego z wrocławskiego zespołu Oldersi, który reprezentuje drużynę Piotra Cugowskiego. – Mam duszę sportowca, będę walczył – mówi wokalista. Cały czas ma też nadzieję, że dzięki programowi odezwie się do niego ukochana córka, z którą nie rozmawiał od lat.

Reklama

W sobotę 18 lutego w finale „The Voice Senior” 2023 zmierzy się ze sobą najlepsza ósemka wokalistów programu. Starcie muzycznych tytanów oceniać będzie jury w składzie:

  • Alicja Węgorzewska,
  • Maryla Rodowicz,
  • Piotr Szczepanik,
  • Piotr Cugowski.

Wrocławianin Marian Tarnowski w finale „The Voice Senior” 2023

To właśnie drużynę tego ostatniego reprezentuje w 4. edycji programu 67-letni Marian Tarnowski z Wrocławia. Sam przyznaje, że nie do końca jest zadowolony ze swojego występu w półfinale, w którym zaśpiewał wielki hit zespołu The Beatles „A Hard Day’s Night”.

- Byłem trochę zmęczony, bo wcześniej przez kilka godzin śpiewałem w klubie i podczas półfinału nie wszystko poszło tak, jakbym chciał. Piotr Cugowski powiedział, że dałem z siebie 99 procent. Poza tym żałuję, że uczestnicy programu nie mają wpływu na aranżacje utworów, które śpiewają. Wymyśliłem natomiast fajny falset na końcu piosenki i to się spodobało jurorom. No i jestem w finale.
Marian Tarnowski z Wrocławia o półfinale

Zobacz półfinałowy występ Mariana Tarnowskiego w „The Voice Senior” 2023 (wideo)

Co zaśpiewa podczas sobotniego finału „The Voice Senior”?

Wrocławianin ma świadomość, że konkurencja w finale jest duża. - Świetnie śpiewa na przykład Zbigniew Zaranek, ma głos jak dzwon – ocenia wokalista Oldersów z Wrocławia. - Mam jednak duszę sportowca i nie poddam się bez walki - dodaje.

W finale pan Marian zaśpiewa piosenkę zespołu The Moody Blues „Nights in White Satin” z lat 60. - To ich największy przebój. Mam pewne obawy co do nowego aranżu i skróconej wersji piosenki, ale takimi prawami rządzi się ten program. Uczestnicy nie mają na to wpływu – mówi Marian Tarnowski.

Ma jednak nadzieję, że ten utwór da mu przepustkę do ścisłego finału i będzie mógł jeszcze zaśpiewać balladę Seweryna Krajewskiego „Nie jesteś sama” oraz „Runaway” Dela Shannona z „Przesłuchań w ciemno”.

Zobacz występ z „Przesłuchań w ciemno” (wideo)

Ukochana piosenka Czerwonych Gitar dla ukochanej córki

Przypomnijmy, że podczas „Przesłuchań w ciemno”, senior z Wrocławia wzruszył jurorów i widzów do łez. Wyznał, że w wyniku rodzinnych perturbacji od lat nie ma kontaktu z ukochaną córką i marzy o tym, żeby się do niego odezwała. Dedykował jej utwór „Anna Maria” Czerwonych Gitar, który wykonał w programie.

- Niestety, nie odezwała się - mówi z żalem. - Ale napisała do mnie po tym występie jej mama, moja była żona, z którą też od lat nie rozmawiam, więc może i córka się przełamie. Bardzo bym chciał.

Wielka miłość do Czerwonych Gitar i rock'n'rolla

Pan Marian miłość do muzyki odziedziczył po tacie. - Ojciec był bardzo muzykalny. Grał na mandolinie, śpiewał m.in. w kościele – opowiada senior z Wrocławia.

W wieku 12 lat dostał od rodziców płytę Czerwonych Gitar. To był przełom. Od tego momentu Marian Tarnowski zakochał się w ich muzyce. W szkole koledzy mówili na niego „Klenczon”. Namówił ojca na kupno gitary i sam się nauczył na niej grać. W szkole średniej zaczął tworzyć z kolegami pierwsze zespoły muzyczne i występować na akademiach szkolnych. 

Poszedł do Technikum Elektrycznego, ale nigdy nie pracował w zawodzie. Postawił na zespół i muzykę. Dostał się nawet na Festiwal Piosenki Radzieckiej do Zielonej Góry - jak czytamy na stronie programu „The Voice Senior”. W latach 80. wyjechał na kontrakt muzyczny do ośrodka wczasowego w Jugosławii, a potem uciekł do Niemiec. Pracował tam jako trener tenisa, prowadził zajęcia muzyczne dla przedszkolaków i grał w zespołach rozrywkowych. W 2005 roku, po 20 latach pobytu na emigracji, postanowił wrócić do Wrocławia. Dziś jest na emeryturze, ale wciąż kocha rock'n'rolla i występuje w zespole. Z Oldersami gra od pięciu lat.

Marian Tarnowski i ballada „Are You Lonesome Tonight” Elvisa Presley'a (wideo)

Kiedy finał 4. edycji „The Voice Senior”?

Wrocławianin próbował już swoich sił w trzeciej edycji „The Voice Senior”, jednak nie udało mu się przejść pierwszego etapu. Tym razem liczy co najmniej na ścisły finał.

- Mam nadzieję, że wygra najlepszy głos - mówi. - Mam już swoje lata, ale głos ciągle w formie. Może dlatego, że uprawiałem sport, nigdy nie piłem i nie paliłem. Mam też duszę sportowca, walczę do końca - dodaje.

Finałowy odcinek „The Voice Senior” już w sobotę 18 lutego o godz. 20:00 w TVP2. Trzymamy kciuki!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl