wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wielka powódź we Wrocławiu z 1997 roku w nowym serialu TVP "Dom pod Dwoma Orłami" [SZCZEGÓŁY]
Na zdjęciu scena z serialu "Dom pod Dwoma Orłami", w której pokazana jest wielka powódź we Wrocławiu w 1997 roku kadr z filmu TVP1
Na zdjęciu scena z serialu "Dom pod Dwoma Orłami", w której pokazana jest wielka powódź we Wrocławiu w 1997 roku

"Dom pod Dwoma Orłami" w reżyserii Waldemara Krzystka to najnowszy serial na antenie TVP1, który był kręcony m.in. we Wrocławiu. Pierwszy odcinek zobaczyliśmy 1 stycznia, kolejny, o godz. 20.20. już dziś - w niedzielę 8 stycznia. A będzie się w nim działo... Akcja będzie się rozgrywała m.in. latem 1997 roku, kiedy Wrocław nawiedziła wielka powódź! Przeczytajcie szczegóły.

Reklama

Oto, co zobaczymy w drugim odcinku serialu "Dom pod Dwoma Orłami" w TVP1

Wielka powódź we Wrocławiu z 1997 roku zalewa dom

1997 rok. W gabinecie okulistycznym mieszczącym się w Domu pod Dwoma Orłami, córka Zofii, Helena, przyjmuje nieoczekiwanego pacjenta. Jest nim młody niemiecki inżynier, Uwe. Marianna jest nim zaciekawiona, ma wrażenie, że zna go od zawsze. Babcia Zofia chce powiedzieć Mariannie coś ważnego o Paulu. Umawiają się na rano, ale w nocy powódź zalewa Wrocław dwunastometrową falą.

Piętro Domu pod Dwoma Orłami zostaje zalane aż po sufit, a Babcia Zofia dostaje udaru. Helikopter zabiera ją do szpitala, natomiast majacząca w chorobie Babcia Zofia wraca wspomnieniami do Nowosioła, gdzie ona i Antonii biorą ślub.

Powrót w rodzinne strony, na Wschodzie

Uroczysta ceremonia zbiega się z tragicznym wydarzeniem - napaścią bolszewickiej bandy na oddział polskich żołnierzy. Tymczasem Próbujący dowiedzieć się czegoś o swoich korzeniach Paul udaje się do Nowosioła. W starej, zrujnowanej kaplicy odnajduje pamiątkową tabliczkę z nazwiskiem swojej rodziny, a następnie rodzinny grobowiec. Wkrótce trafia do zrujnowanego rodzinnego dworu.

Źródło: materiały prasowe TVP

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl