wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Transmisja online koncertu NFM Filharmonii Wrocławskiej 13 listopada

Jan Krzeszowiec/fot. Łukasz Rajchert

Koncert NFM Filharmonii Wrocławskiej zatytułowany „Fantazja Carmen”, który był planowany na 13 listopada, odbędzie się w formie transmisji online. Orkiestrę poprowadzi maestro Bassem Akiki (dyrektor muzyczny Opery Wrocławskiej), a partie solowe wykona flecista Jan Krzeszowiec. Start o 19.00. Można wpłacić dobrowolną wotę za transmisję, aby wesprzeć NFM.

Reklama

Program koncertu

Podczas koncertu zabrzmią znakomite dzieła kompozytorów pochodzących z Francji, Polski i Rosji. Myślą przewodnią kilku z nich jest gra konwencjami, twórczy dialog z dorobkiem kompozytorskim artystów należących do innych epok i piszących w innych stylistykach.

Najbardziej popularnym utworem Georgesʼa Bizeta jest opera Carmen, natomiast zaszczytne drugie miejsce zajmują dwie suity skompilowane z muzyki scenicznej stworzonej do sztuki Alphonse’a Daudeta „Arlezjanka”. Pierwsza z nich składa się z czterech części. Ich tytuły to: Uwertura, Menuet, Adagietto i Carillon. 

Transmisja koncertu „Fantazja Carmen”

Transmisja koncertu „Fantazja Carmen”

Koncert / Klasyczna
Termin 13 listopada 2020 19:00

Miejsce Wydarzenie online

Zobacz

Na wątkach z opery Bizeta oparta jest „Fantaisie brillante” francuskiego kompozytora i flecisty François Borne’a, napisana w 1880 roku. To przeznaczone na flet i orkiestrę wirtuozowskie dzieło jest nie tylko najpopularniejszą kompozycją tego twórcy, lecz także jednym z najbardziej znanych dzieł na flet powstałych w epoce romantyzmu.

Polską muzykę współczesną w programie reprezentować będzie „3 for 13” Pawła Mykietyna. Tytuł utworu odzwierciedla jego strukturę, jest on bowiem zbudowany z trzech części i przeznaczony dla trzynastu wykonawców. Kompozycja powstała jako wyraz fascynacji twórczością czołowego polskiego postmodernisty – Pawła Szymańskiego. 

Historycy muzyki uważają czasem petersburskie prawykonanie w 1918 roku I Symfonii D-dur „Klasycznej” Siergieja Prokofiewa za symboliczny moment inauguracji nowego nurtu w muzyce – neoklasycyzmu. 

Źródło: NFM

Gdzie obejrzeć koncert online

Jak wesprzeć NFM

„NFM jest miejscem, które chcemy nieustająco rozwijać, by nasi Melomani mogli słuchać najlepszych koncertów w wykonaniu wybitnych artystów z całego świata oraz pogłębiać swoje muzyczne zainteresowania bez względu na wiek. Wiele osób chciałoby wesprzeć finansowo te działania, by wspólnie z nami budować kulturę” – znajdziemy na stronie Narodowego Forum Muzyki.  

Można wesprzeć NFM robiąc przelew dobrowolnej kwoty za oglądanie transmisji na dane:

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego
pl. Wolności 1, 50-071 Wrocław
27 1020 5226 0000 6002 0422 5009
SWIFT CODE: BPKOPLPW
W tytule przelewu wpisujemy: Darowizna – wsparcie NFM

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama