wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zobacz „Odkluczanie” w zakładzie karnym

Pracowali nad tym projektem pn. „Odkluczanie” wiele miesięcy – mężczyźni osadzeni we wrocławskim więzieniu przy ul. Kleczkowskiej pod wodzą artystów z Fundacji Jubilo. Spotykali się na warsztatach, rozwijając swoje talenty i nabywając innych, artystycznych umiejętności. Spektakl pt. „Odzwierciedlenie” powstał na podstawie ich scenariusza. Teraz pokażą go publiczności – także tej spoza murów. 

Reklama

Jubilo to zespół złożony z aktorów i muzyków z Polski, Kanady i Włoch, powstały w 2011 r. z potrzeby interwencji artystycznej wobec wykluczenia społeczno-ekonomicznego, ze względu na rasę, pochodzenie etniczne czy też niepełnosprawność. Jubilo „walczy” z tymi społecznymi, ekonomicznymi, językowymi i kulturowymi barierami poprzez działania artystyczne, najczęściej w formie długoterminowych warsztatów, gdzie platformą wymiany myśli i poglądów jest język teatru – ciała, głosu i muzyki. 

Jubilo współpracuje również z różnymi instytucjami kultury i teatru we Wrocławiu, w tym z PWST i Instytutem Grotowskiego. Właśnie przy wsparciu tego Instytutu trwał projekt „Odkluczanie”, którego owocem jest spektakl „Odzwierciedlenie”. Kiedy i jak go zobaczyć, czytaj:

„Odkluczanie” we wrocławskim więzieniu

„Odkluczanie” we wrocławskim więzieniu

Inne / Tylko dla dorosłych
Termin od 24 listopada 2015 do 27 listopada 2015

Miejsce Zakład Karny nr 1

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl