wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Serial „Wielka woda” o powodzi w Netflix. Znamy datę premiery!

Już od października w Netflix oryginalny serial „Wielka woda”, którego akcja rozgrywa się w lipcu 1997 roku, kiedy do Wrocławia nadciąga olbrzymia fala powodziowa. Do miasta przyjeżdża hydrolożka Jaśmina Tremer, która będzie walczyła z tytułową wielką wodą, ale nie tylko ona. Kiedy premiera serialu o powodzi 1997 r. w reżyserii Jana Holoubka na platformie Netflix? Zobacz kadry z filmu „Wielka woda” i zwiastun.

Reklama

Powódź tysiąclecia w sześciu odcinkach w Netflix 

„Wielka woda” to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny, inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i jego okolice w 1997 roku. Premiera już w środę 5 października w Netflix.

Śledzimy losy lokalnych władz, na czele z aspirującym urzędnikiem Jakubem Marczakiem (Tomasz Schuchardt), które potrzebują pomocy wykwalifikowanej hydrolożki, Jaśminy Tremer (Agnieszka Żulewska), aby za wszelką cenę uratować miasto.

W tym samym czasie, Andrzej Rębacz (Ireneusz Czop) wraca do rodzinnych Kęt pod Wrocławiem nieoczekiwanie stając na czele zbuntowanych mieszkańców wsi, którzy nie chcą dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego. Z biegiem czasu, pod narastającą presją władze podejmują trudną decyzję, która na zawsze zmieni życie głównych bohaterów oraz historię całego regionu i jego mieszkańców.

„Wielka woda” o solidarności, potrzebie działania 

– Powódź jest dla nas tylko tłem tej opowieści i katalizatorem zdarzeń. Nie opowiemy dziejów wszystkich uczestników tych wydarzeń, to niemożliwe. Zależało nam na powrocie do tamtego nastroju i emocji, ale jednak w gruncie rzeczy stworzeniu uniwersalnej historii o podejmowaniu trudnych decyzji, konflikcie pokoleń, jednostki z większością, wsi z miastem. O tym, że trzeba się zmierzyć ze swoimi „niezałatwionymi sprawami” – nie da się od tego uciec – ale też o niezwykłym pospolitym ruszeniu, chęci pomocy, solidarności i potrzebie działania. To było wyjątkowe. Z dnia na dzień zwykłą codzienność zastąpiła walka z żywiołem, a z tłumu wyłonili się zaufani liderzy – tłumaczy Anna Kępińska, pomysłodawczyni i producentka „Wielkiej wody”.

Serial „Wielka woda” wyreżyserowali Jan Holoubek i Bartłomiej Ignaciuk, scenariusz wyszedł spod ręki Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej. Przeprowadzili research, rozmawiali z setkami powodzian i świadków, aby stworzyć ten wciągający dramat inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

Kto gra w serialu „Wielka woda”

Główną rolę gra Agnieszka Żulewska. Wcieli się w postać hydrolożki Jaśminy Tremer, która podejmuje się wyzwania obrony miasta przed powodzią. Jaśmina to silna kobieta walcząca ze swoimisłabościami i trudną przeszłością.

Zobaczcie zdjęcia z serialu o powodzi

Tomasz Schuchardt zagra Jakuba Marczaka, ambitnego urzędnika samotnie wychowującego nastoletnią córkę Klarę (w tej roli Blanka Kot). Sprowadza Jaśminę Tremer do Wrocławia, ale okazuje się, że łączy ich znacznie więcej niż próba ratunku miasta.

Ireneusz Czop gra Andrzeja Rębacza, który wraca w rodzinne strony, aby zaopiekować się chorym ojcem (w tej roli zmarły niedawno Jerzy Trela). W wyniku zagrażającej powodzi, Rębacz staje do walki z tytułową Wielką Wodą, aby nie dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego w pobliżuwsi, z której pochodzi.

Premiera serialu „Wielka woda” w platformie streamingowej Netflix w środę 5 października. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl