wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Premiera serialu „Wielka woda” Netflix na dużym ekranie. Wygraj zaproszenia na pokaz specjalny [SZCZEGÓŁY]

Premiera serialu „Wielka woda” Netflix na dużym ekranie. Wygraj zaproszenia na pokaz specjalny [SZCZEGÓŁY]

Magdalena Talik,

Kadr z serialu „Wielka woda” fot. Robert Pałka
Kadr z serialu „Wielka woda”

Zapowiadany od dawna serial Netflixa „Wielka woda” na platformie streamingowej już w środę 5 października. Ale wcześniej uroczysta wrocławska premiera pierwszych dwóch odcinków serialu w reż. Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka. W piątek 30 września w Narodowym Forum Muzyki specjalny pokaz i wiele atrakcji. A we Wroclaw.pl wygracie podwójne zaproszenia na premierę serialu „Wielka woda”.

Reklama

Premiera „Wielkiej wody” w Narodowym Forum Muzyki

Wprawdzie widzowie Neflixa zobaczą pierwszy z odcinków „Wielkiej wody” już w środę 5 października, ale wrocławianie mogą przedpremierowo obejrzeć dwa odcinki serialu (każdy długości ok. 45 min.) w reż. Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka.

Zostaną wyświetlone podczas specjalnego pokazu w Narodowym Forum Muzyki w piątek 30 września o 20.00.

Podczas wieczoru obecni będą też twórcy – reżyserzy i aktorzy grający główne role. Zaplanowano oprawę muzyczną wydarzenia.

Uwaga! Konkursy! Wygrajcie zaproszenia na premierę „Wielkiej wody”

Od środy w portalu www.wroclaw.pl konkursy, w których będziecie mogli wygrać 150 podwójnych zaproszeń na premierę serialu „Wielka woda” w Narodowym Forum Muzyki.

Zaglądajcie do zakładki „Konkursy”!  

Konkurs ze środy, 21 września znajdziecie tutaj.

„Wielka woda” w sześciu odcinkach

Akcja sześcioodcinkowego serialu „Wielka woda” Netflixa rozgrywa się w lipcu 1997 roku, kiedy do Wrocławia zbliża się wielka fala powodziowa. Główną bohaterką jest hydrolożka Jaśmina Tremer (Agnieszka Żulewska), która zostaje ściągnięta do miasta i musi walczyć nie tylko z tytułową wielką wodą, ale też biurokracją i własną przeszłością. 

Kto gra główne role w serialu „Wielka woda”

Główną rolę gra Agnieszka Żulewska. Wcieli się w postać hydrolożki Jaśminy Tremer, która podejmuje się wyzwania obrony miasta przed powodzią. Jaśmina to silna kobieta walcząca ze swoimisłabościami i trudną przeszłością.

Tomasz Schuchardt zagra Jakuba Marczaka, ambitnego urzędnika samotnie wychowującego nastoletnią córkę Klarę (w tej roli Blanka Kot). Sprowadza Jaśminę Tremer do Wrocławia, ale okazuje się, że łączy ich znacznie więcej niż próba ratunku miasta.

Ireneusz Czop gra Andrzeja Rębacza, który wraca w rodzinne strony, aby zaopiekować się chorym ojcem (w tej roli zmarły niedawno Jerzy Trela). W wyniku zagrażającej powodzi, Rębacz staje do walki z tytułową Wielką Wodą, aby nie dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego w pobliżuwsi, z której pochodzi.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl