wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Mural Tadeusza Różewicza na Różance. Odsłonięcie 5 listopada

Mural Tadeusza Różewicza na Różance. Odsłonięcie 5 listopada

Redakcja www.wroclaw.pl,

Mural Tadeusza Różewicza przy ulicy Bałtyckiej 8 fot. CK Agora
Mural Tadeusza Różewicza przy ulicy Bałtyckiej 8

To inicjatywa Centrum Kultury Agora, a wizerunek poety i dramaturga zaprojektowany przez Jakuba Zasadę i wykonany rękami znanego artysty street artu Sławka ZBIOKa Czajkowskiego, zobaczymy na bocznej ścianie budynku Rady Osiedla Karłowice-Różanka. To efekt inspirującej współpracy, bo Agora lubi współpracować i się sieciować. Uroczysta inauguracja murala w piątek 5 listopada o 11.00.  

Reklama

To będzie kolejny interesujący mural osiedla Karlowice-Różanka, jaki powstał z inicjatywy CK Agora. Pierwszym jest malowidło z postaciami kobiet i roślinami na murze Agory, jakie cztery lata temu wykonała Anna Szejdewik, czyli Coxie, malarka, ilustratorka, muralistka, tatuażystka. Drugi z murali, z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt (przy ulicy Kamieńskiego 15A), wykonała jesienią tego roku lokalna artystka Monika Gil (IKA GIL).     

Mural Tadeusza Różewicze na Różnace

Mural Tadeusza Różewicze na Różnace

Wystawa / Akcje społeczne
Termin 5 listopada 2021 11:00

Miejsce DuoSfera

Zobacz

Mural z pięknie wykonanym wizerunkiem Tadeusza Różewicza, z okazji 100. rocznicy jego urodzin, ozdobi z kolei jedną z bocznych ścian siedziby Rady Osiedla Karłowice-Różanka przy Bałtyckiej 8. Wprawdzie literat nie przepadał za pomnikowym upamiętnianiem znanych postaci kultury (choćby za stawianiem im ławeczek), ale ten projekt mógłby mu się spodobać. Jest minialistyczny, monochromatyczny i elegancki. 

Mural Tadeusza Różewicza we Wrocławiu - kto jest autorem?

Autorem projektu jest projektant graficzny Jakub Zasada, zaś wykonania podjął się Sławek ZBIOK Czajkowski, artysta, którego murale obejrzymy m.in. w rodzimej Zielonej Górze, na warszawskiej Pradze, w Łodzi, czy we Wroclawiu (m.in. słynna brama do Nadodrza). 

Uroczyste odsłonięcie murala w piątek 5 listopada o 11.00 wraz otwarciem Centrum Aktywności Lokalnej DUO SFERA na ul. Bałtyckiej 8. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl