wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Obrazy impresjonistów na wielkich ekranach w Hali IASE. Zobaczcie dzieła mistrzów jak nigdy wcześniej (CENY BILETÓW)

Pamiętacie ubiegłoroczną wystawę „Van Gogh Multi-Sensory Exhibition” z Hali IASE? Obrazy mistrza Vincenta van Gogha wrocławianie podziwiali na wielkich ekranach o powierzchni ponad 2 tys. mkw. Od 22 lutego w Hali IASE obejrzymy w dużym powiększeniu dzieła impresjonistów, m.in. Degasa, Gauguina, Moneta, Renoira, van Gogha, Toulouse'a-Lautreca. Wystawa potrwa do 25 czerwca.

Reklama

Wystawa Impresjoniści we Wrocławiu. Zanurzy się w świecie Moneta

Nenufary malowane w ostatnim okresie życia Claude'a Moneta, dla których inspiracją były rośliny w jego ogrodzie w Giverny, obejrzymy jako ogromne płótna w dużych panelach w paryskim Musée de l’Orangerie. Ale nie trzeba jechać do stolicy Francji, by podejść bardzo blisko obrazów. Specjaliści je dla nas zeskanowali. Na Multisensorycznej Wystawie Impresjoniści zobaczymy je zarówno jako cały obraz, ale będziemy też mogli przyjrzeć się detalom – kolorystyce, przedmiotom, nawet fakturze – dzięki multimedialnej prezentacji (projekcje cyfrowe są prezentowane na ekranach o powierzchni powyżej 2 tysięcy mkw. i wyświetlane także na podłodze).  

Nigdy wcześniej obrazy impresjonistów nie były oglądane w tak dużej skali. Ta innowacyjna forma przedstawiania sztuki jest możliwa dzięki technologii Digital Art 360, która łączy rzeczywistość ze światem cyfrowym, umożliwiając wręcz wejście w dzieło sztuki.
Organizatorzy wystawy zapraszają

Już teraz można zabrać koc piknikowy i oglądać „Śniadanie na trawie” Édouarda Maneta, albo poczuć się, jakbyśmy wchodzili na salę prób tancerek z płócien Edgara Degasa, czy wyobrazić sobie, że siedzimy na tarasie kawiarni w Arles ze słynnego płótna Vincenta van Gogha. Nie wspominając o podróży na Tahiti z Paulem Gauguinem.  

Poznajcie życie impresjonistów

Zanim wejdziemy na Multisensoryczną Wystawę Impresjoniści, czeka nas część edukacyjna. Zobaczymy wierne kopie obrazów najbardziej znanych impresjonistów (w skali 1:1, olej na płótnie), XIX-wieczne fotografie, których autorzy uwiecznili sceny z życia artystów.

Dostępny będzie również audio-przewodnik aktywowany na własnym urządzeniu mobilnym. I niespodzianka! Zwiedzający będą mogli zrobić sobie zdjęcie w wyjątkowej instalacji stworzonej na potrzeby tej wystawy - ogrodzie Claude'a Moneta.

Jaka muzyka na wystawie impresjonistów?

Wystawa ma nie tylko walory dla oka, ale i dla ucha, czyli specjalnie dobraną oprawę muzyczną. Zwiedzający mogą posłuchać m.in. muzyki, która towarzyszyła bywalcom paryskich kawiarni. – Pokazom obrazów towarzyszy narracja lektora.

Ile trwa zwiedzanie wystawy impresjonistów?

Multisensoryczna Wystawa Impresjoniści będzie otwarta dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-20.00 (ostatnie wejście do godz. 19.00).

Kasa biletowa będzie czynna w godzinach 10.00-19.00. Pełny seans (jest zapętlony, możemy wejść w każdej chwili) trwa 1,5 godziny, widzowie mogą spocząć na pufach albo specjalnych workach do siedzenia. 

Multisensoryczna Wystawa Impresjoniści we Wrocławiu - bilety

Multimedialna Wystawa Impresjoniści we Wrocławiu będzie dostępna dla widzów od 22 lutego do 25 czerwca 2023 roku. Ekspozycja jest czynna codziennie. Dzieciom do 6 lat oraz opiekunom grup szkolnych i przedszkolnych przysługuje wstęp bezpłatny. Bilety dla grup szkolnych kosztują 35 zł. Ceny biletów indywidualnych wahają się od 40-70 zł. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl