Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Kandydaci do Wrocławskiej Rady Kultury
Do Wrocławskiej Rady Kultury kandyduje 26 osób, z których 7 będzie miało szansę zostać jej członkiem/członkinią. Głos będzie mogła oddać – od 17 do 26 października (do godz. 10:00) – każda osoba pełnoletnia mająca pełnię praw publicznych, dla której Dolny Śląsk jest centrum aktywności życiowej oraz która jest przedstawicielem lub uczestnikiem dolnośląskiego życia kulturalnego.
Każdej osobie przysługuje oddanie po jednym głosie na kandydata do Wrocławskiej Rady Kultury. Wyniki ogłoszone zostaną na kongresie.
Oto kandydaci do Wrocławskiej Rady Kultury (ich dokładne sylwetki na stronie kongresu)
- Robert Traczyk
- Renata Pałys
- Radosław Pachołek
- Paweł Zaręba
- Paweł Kamiński
- Monika Bilska Splotka
- Michał Jagodziński
- Marta Moczulska
- Marek Kosendiak
- Łukasz Szymanowicz
- Laurynas Vaičiūnas
- Katarzyna Mirowska
- Katarzyna Białończyk
- Katarzyna Baraniecka
- Kamila Kamińska
- Justyna Mańkowska
- Jolanta Bielańska
- Jerzy Kaczmarek
- Jarosław Fret
- Izabella Starzec
- Ewelina Lepka
- Elżbieta Pindral
- Danuta Czarnecka
- Beata Lech Kubańska
- Anna Maria Łozińska
- Adam Pietrzak
Kandydaci do Dolnośląskiej Rady Kultury
Do Dolnośląskiej Rady Kultury kandydują 24 osoby, z których 7 będzie miało szansę zostać jej członkiem/członkinią. Głos będzie mogła oddać – od 17 do 26 października (do godz. 10:00) – każda osoba pełnoletnia mająca pełnię praw publicznych, dla której Dolny Śląsk jest centrum aktywności życiowej oraz która jest przedstawicielem lub uczestnikiem dolnośląskiego życia kulturalnego.
Każdej osobie przysługuje oddanie po jednym głosie na kandydata do Dolnośląskiej Rady Kultury. Wyniki ogłoszone zostaną na kongresie.
Oto kandydaci do Dolnośląskiej Rady Kultury (ich dokładne sylwetki na stronie kongresu)
- Zbigniew Makarewicz
- Wanda Ziembicka – Has
- Tomasz Karamon
- Sławomir Oxenius
- Przemysław Furdak
- Paweł Brzozowski
- Monika Kruk
- Mateusz Geroń
- Marzena Horyza
- Małgorzata Korenkiewicz
- Maciej Michałkowski
- Krzysztof Nartowski
- Joanna Brodowska
- Jimi Karankiewicz
- Janusz Cedro
- Izabela Uśpieńska- Domagała
- Grażyna Hanaf
- Dariusz Borkowski
- Bogusława Szczepanik – Zasada
- Barbara Kobiela
- Barbara Glińska
- Anna Tomaszewska
- Anna Sobolewska
- Anna Patrys
- Anna Adamus – Krawczyk
Kongres Kultury Wrocławia i Dolnego Śląska – termin
Kongres Kultury Wrocławia i Dolnego Śląska odbędzie się w piątek 25 października i w sobotę 26 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1).
Przygotowują go dwie instytucje kultury – Wrocławski Instytut Kultury (instytucja miejska) i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (instytucja wojewódzka), we współpracy z zarządzającymi kulturą w Urzędzie Miejskim Wrocławia i Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.