wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Do końca wakacji Letnie Kino Opery Wrocławskiej, czyli operowe pokazy pod chmurką [WSTĘP WOLNY]

Magdalena Talik, Ewa Waplak,
Letnie Kino Opery Wrocławskiej już od 23 lipca od 20.30. fot. T. Golla
Letnie Kino Opery Wrocławskiej już od 23 lipca od 20.30.

Do końca wakacji Opera Wrocławska zaprasza na kino pod chmurką. Na ekranie umieszczonym z boku opery obejrzymy najciekawsze spektakle, jakie nagrano na tej scenie w ostatnich miesiącach. Początek seansów od 21.00, a w weekendy przygotowano wydarzenia specjalne. Można przynieść własny leżak albo koc, na miejscu będzie też można coś przekąsić. Wstęp wolny.

Reklama

Najpiękniejsze opery wyświetlane na ekranie

Boczną ścianę operowego gmachu projektu Carla Langhansa – jako miejsce projekcji filmowej – wypróbowano już w listopadzie ubiegłym roku podczas świętowania 180-lecia budynku Opery Wrocławskiej.

Wtedy wyświetlano jednak obraz na ścianie, teraz najciekawsze spektakle Opery Wrocławskiej obejrzymy na specjalnym ekranie (8 metrów na 5 metrów) z lepszą jakością obrazu. 

Letnie Kino Opery Wrocławskiej – codziennie pokaz filmowy

Do końca lipca w każdy kolejny dzień projekcja spektakli i koncertów nagranych w Operze Wrocławskiej. Start ok. godz. 21.00.

Weekendowy program specjalny

Każda sobota i niedziela:

Letnie Kino Opery Wrocławskiej – gdzie i jak oglądać

Spektakle na dużym ekranie obejrzymy na bocznej ścianie operowego budynku, od strony Promenady Staromiejskiej. Miejsca jest sporo, organizatorzy przygotowali leżaki i stoły pod parasolami, ale zachęcają, aby przynieść też własne leżaki, krzesełka rybackie, koce, na których można usiąść na trawie.

Jeśli pogoda nie dopisze, filmy nie zostaną wyświetlone.  

W strefie gastronomicznej (czynna codz. do końca wakacji od 11.00 do 23.00) można kupić zimne i ciepłe napoje, a także coś zjeść (dania kuchni polskiej i europejskiej).

Projekt „op.era4u - chodź do opery!” wystartował 23 lipca.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl