wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Kino pod gwiazdami na Rynku rusza od piątku 22 lipca. Obejrzymy hity filmowe ostatnich miesięcy [TYTUŁY]
Kliknij, aby powiększyć
Na Rynku jest już budowane rusztowanie pod ekran na wieczorne pokazy od 22 do 21 lipca fot. MAT
Na Rynku jest już budowane rusztowanie pod ekran na wieczorne pokazy od 22 do 21 lipca

Ruszyły prace przy montażu ekranu, na którym już w piątek 22 lipca widzowie Festiwalu Nowe Horyzonty obejrzą pierwszy film. Codziennie od 22 do 31 lipca wyświetlony będzie jeden film, hit ostatnich miesięcy. Wśród propozycji są „Pokot” Agnieszki Holland – adaptacja powieści Olgi Tokarczuk, „Piosenki o miłości” z udziałem wokalistki zespołu The Dumplings. Zobaczcie grafik pokazów na Rynku na Festiwalu Nowe Horyzonty.

Reklama

Festiwal Nowe Horyzonty – pokazy na rynku od 22 lipca 2022

Pokazy na Rynku mają swoją chlubną tradycję, zwłaszcza że gromadzą blisko 1000 osób, które zasiadają na krzesełkach rozstawionych przed ekranem. Seanse zaczynają się o godzinie 22.00, kiedy jest już ciemno, a tytuły to najciekawsze propozycje, jakie w tym sezonie wyświetlano w Kinie Nowe Horyzonty czy podczas American Film Festival. To okazja, aby nadrobić kinowe zaległości. Pod chmurką i bezpłatnie.  

Pokazy na rynku – ekranizacja powieści Olgi Tokarczuk

W tym roku zespół Festiwalu Nowe Horyzonty przygotował 10 filmów, w tym dwa polskie, które koniecznie trzeba obejrzeć. Wśród hitów będzie „Pokot” Agnieszki Holland, kręcona w Bystrzycy Kłodzkiej i Międzygórzu filmowa wersja powieści „Prowadź swój pług przez kości umarłych” Olgi Tokarczuk (24.07, godz. 22.00, zaplanowano też spotkanie z twórcami), nowy film Pedra Almodóvara „Matki równoległe”(29.07, godz. 22.00), czy „Najgorszy człowiek na świecie”, norweski hit o pełnej optymizmu mieszkance Oslo (30.07, godz. 22.00).

Na sam koniec z kolei „Piosenki o miłości”, film z udziałem Tomasza Włosoka i Justyny Święs, wokalistki zespołu The Dumplings (31.07, godz. 22.00).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl