wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Karolina Szymczak, aktorka związana z Wrocławiem, zagrała z Bradem Pittem w filmie „Babilon”. Kiedy premiera? (TRAILER)
Na zdjęciu Karolina Szymczak Gabriel Bienczycki
Na zdjęciu Karolina Szymczak

Aktorka i modelka Karolina Szymczak, prywatnie żona Piotra Adamczyka, robi karierę w Hollywood. Absolwentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu zagrała partnerkę Jacka Conrada (w tej roli Brad Pitt) w filmie „Babilon” w reżyserii Damiena Chazelle'a, zdobywcy Oscara za „La La Land”. Akcja rozgrywa się pod koniec ery kina niemego w Hollywood. Sprawdź, kiedy zaplanowano premierę filmu „Babilon" i zobacz jego trailer.

Reklama

31-letnia Karolina Szymczak pochodzi ze Złotoryi na Dolnym Śląsku. Ukończyła dziennikarstwo w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. W naszym mieście rozwijała również karierę modelki w agencji SPP Models. Od kilku lat próbuje swoich sił w Hollywood. Na koncie ma m.in. rolę w filmie „Hercules” z Dwaynem Johnsonem. Wkrótce zobaczymy ją natomiast w produkcji „Babilon” Damiena Chazelle'a („Whiplash”, „La La Land") u boku takich gwiazd, jak: Brad Pitt, Margot Robbie czy Olivia Wilde.

„Poznajcie Olgę. Cóż za przemiła dama, ale wiecie co? Ja właśnie za to ją polubiłam! Olga nie trzyma niczego w sobie. Pokazuje wszystko to, co czuje na 100%! Osobiście jej tego zazdrościłam” – napisała Karolina Szymczak na Instagramie o swojej bohaterce. 

Casting do filmu „Babilon” po węgiersku

Aktorka w rozmowie z dziennikarką „Dzień Dobry TVN” opowiedziała, w jaki sposób udało jej się zdobyć rolę w filmie Damiena Chazelle'a.

„To był zwykły casting, który zrobiłam w 2020 roku w pandemii i nagle - po roku - dostałam telefon od swojego menadżera: „Słuchaj, czy Ty pamiętasz taki projekt „Babilon” Damiena Chazelle'a? Oni by chcieli, żebyś jeszcze raz nagrała ten casting, ale tym razem po węgiersku. (...) Na jutro”. Ja mówię: „Na jutro mam się nauczyć węgierskiego i zagrać po węgiersku? To jest niemożliwe dla mnie” – wspominała aktorka w rozmowie z „Dzień Dobry TVN”.

Karolina Szymczak u boku Brada Pitta. „Przytulił mnie”

Karolina Szymczak stanęła na wysokości zadania i ostatecznie zagrała w filmie „Babilon” partnerkę Jacka Conrada, bohatera odtwarzanego przez Brada Pitta. Aktorka mówiła we wspomnianym wywiadzie z DDTVN, że gwiazdor na planie okazał się miłym i nieśmiałym człowiekiem, a po jednej ze scen nawet ją przytulił.

„Rzeczywiście miałam z nim bardzo wyczerpującą scenę i po tej scenie dostałam brawa od ekipy. Brad Pitt podszedł do mnie, powiedział, że jest w ogromnym szoku, że 33 lata pracuje w tym zawodzie i dawno nie widział takiego performensu”.
Karolina Szymczak w Dzień Dobry TVN

Kiedy premiera filmu „Babilon”?

Akcja filmu „Babilon” rozgrywa się pod koniec ery kina niemego, kiedy w Hollywood zaczęły pojawiać się filmy dźwiękowe. Fabuła opowiada o losach kilku bohaterów. Zdjęcia kręcono w Los Angeles i Santa Clarita.

Światowa premiera „Babilonu” już 23 grudnia w USA. W Polsce obraz wejdzie na ekrany kin 20 stycznia 2023.

„Babilon” w reż. Damiena Chazelle'a. Zobacz trailer filmu

Zobacz też rozmowę z Karoliną Szymczak z 2014 roku, kiedy dopiero zaczynała swoją przygodę w Hollywood:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl