wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. John Malkovich ponownie we Wrocławiu. Aktor wystąpi 14 sierpnia w NFM [BILETY]
Kliknij, aby powiększyć
John Malkovich na wrocławskiej Pergoli w czerwcu 2022 fot. Grzegorz Rajter
John Malkovich na wrocławskiej Pergoli w czerwcu 2022

Amerykański aktor, którego widzowie kojarzą zarówno z hitu „Niebezpieczne związki”, czy filmu „Być jak John Malkovich” przyjedzie do Wrocławia, aby wystąpić dwukrotnie (14 sierpnia) w spektaklu „The Infernal Comedy: spowiedź seryjnego mordercy” w Narodowym Forum Muzyki. Malkovich będzie u nas po raz trzeci. W 2016 roku przyjechał na plan „Doliny Bogów”, a w czerwcu tego roku pracował nad filmem „A Winter's Journey”. Jak zdobyć bilety na spektakl?

Reklama

Prawie opera o wiedeńskim seryjnym mordercy 

„The Infernal Comedy: spowiedź seryjnego mordercy” to niby opera, ale przede wszystkim dramat na jednego aktora (wystąpi John Malkovich), dwie śpiewaczki operowe (będą to sopranistki Chen Reiss i Susanne Langbein) i orkiestrę (zagrają Orchester Wiener Akademie i Wrocławska Orkiestra Barokowa).

W produkcji przybliżone jest życie Jacka Unterwegera (w tej roli John Malkovich) nazywanego Dusicielem z Wiednia, austriackiego pisarza i seryjnego mordercy odpowiedzialnego za śmierć wielu prostytutek zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Unterweger został aresztowany w 1992 roku, trafił do więzienia w Austrii, w którym dwa lata później się powiesił.

W spektaklu morderca w symboliczny sposób powraca, aby wziąć udział w trasie promującej wydanie jego pamiętników (naprawdę napisał m.in. autobiografię po pierwszym aresztowaniu, a przed drugim pojmaniem pisał pseudo dziennikarskie teksty poświęcone sobie). Na scenie opowiada publiczności o życiu, miłości, niebezpiecznych związkach. Obecne na scenie śpiewaczki (wykonują arie Vivaldiego, Haydna i Mozarta) uosabiają ofiary Unterwegera.   

Spektakle „The Infernal Comedy” w sierpniu w NFM - bilety

Scenariusz produkcji napisał i wyreżyserował całość Martin Sturminger, a po raz pierwszy została wystawiona w 2008 roku w Santa Monica z udziałem Johna Malkovicha (grał wówczas zespół barokowy Musica Angelica), rok później spektakl trafił na europejskie sceny i został zarejestrowany (nagranie zostało dokonane w wiedeńskim Ronacher Theater z udziałem Orchester Wiener Akademie).

Spektakle „The Infernal Comedy: spowiedź seryjnego mordercy” w Narodowym Forum Muzyki zaplanowano na 14 sierpnia (godz. 15.30 i 19.00). Bilety są w sprzedaży na stronie internetowej. Można je także kupić w kasach NFM.

John Malkovich – specjalna rozmowa dla Wroclaw.pl

Jeden z najciekawszych amerykańskich aktorów, gwiazda filmów „Niebezpieczne związki”, „Na linii ognia”, „Być jak John Malkovich”, czy seriali „Billions” i „Nowy papież” gościł we Wrocławiu po raz pierwszy w 2016 roku (grał wtedy w filmie „Dolina Bogów” Lecha Majewskiego), a po raz drugi w czerwcu 2022 roku na planie filmu „A Winter's Journey” w reżyserii Alex Helfrecht. Z nami rozmawiał o Wrocławiu, filmach polskich reżyserów, nowej produkcji i o fascynacji...muzyką poważną.

Przez lata spędziłem w Polsce sporo czasu, ale nie odwiedzałem Wrocławia aż do 2016 roku. Miasto mnie urzekło, jest interesujące, naprawdę piękne, idealne na spacery. Wspaniałe! Macie szczęście, że tu mieszkacie, sam chciałbym, ale takie jest życie...
John Malkovich o Wrocławiu

Aktor gościł we Wrocławiu w Centrum Technologii Audiowizualnych na planie produkcji „A Winter's Journey” w reż. Alex Helfrecht. I wróci do Wrocławia 14 sierpnia, by zagrać w produkcji „The Infernal Comedy: Confessions of a serial killer” w Narodowym Forum Muzyki. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl