wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Festiwal Sakura 2022. Wrocławskie Dni Japońskich Inspiracji

Festiwal Sakura 2022. Wrocławskie Dni Japońskich Inspiracji

Redakcja www.wroclaw.pl,

Wrocławskie Dni Japońskich Inspiracji potrwają od 28 kwietnia do 1 maja Archiwum prywatne cc
Wrocławskie Dni Japońskich Inspiracji potrwają od 28 kwietnia do 1 maja

Na przełomie kwietnia i maja (28.04-1.05) w Instytucie Grotowskiego seria wydarzeń z okazji święta kwitnących wiśni (stąd nazwa imprezy – Sakura). Obejrzymy spektakle, przekonamy się, jak działają sztuki walki, popróbujemy uzyskać kokyu, a więc prawidłowy oddech płynący z ciała.

Reklama

Sakura – festiwal z miłości do Japonii

„Sakura – wrocławskie dni japońskich inspiracji” jest pomysłem Studia Kokyu, które od sześciu lat działa w Instytucie Grotowskiego i czerpie z japońskiej kultury (zwłaszcza z tradycyjnych sztuk walki) inspirację do swoich poszukiwań w domenie sztuki aktora i szeroko rozumianej praktyki teatralnej.

– Chcielibyśmy, aby projekt „Sakura” dla szerokiego grona odbiorców był miejscem spotkania, rozmowy, wymiany doświadczeń i inspiracji oraz oknem na tę fascynującą kulturę. Naszym marzeniem jest, aby co roku gałązka kwitnącej wiśni otwierała gościnne przestrzenie Instytutu Grotowskiego i zapraszała do wspólnego świętowania, poznawania oraz zadumy nad ulotnym pięknem chwili, którą możemy nazywać teatrem, sztuką lub po prostu życiem – zapowiadają organizatorzy.

Spektakle, wystawa, warsztaty

W programie znajdą się zarówno spektakle teatralne, pokaz technik walki, ćwiczenia kokyu, wystawa rzeźb, ceramiki, grafiki i kaligrafii inspirowanych sztuką Japonii. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl