wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 36°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Tych filmów nie wolno przegapić. Zobacz, co trzeba obejrzeć na Nowych Horyzontach. Festiwal od 21 lipca

Magdalena Talik,
Kadr z filmu „Godland”, który zachwycił m.in. w Cannes fot. mat. pras. MFFNH
Kadr z filmu „Godland”, który zachwycił m.in. w Cannes

Festiwal Nowe Horyzonty 2022 rusza 21 lipca i potrwa do 31 lipca (wersja online do 7 sierpnia). Zapytaliśmy dyrektora festiwalu Marcina Pieńkowskiego i Stanisława Abramika, koordynatora PR Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, aby wytypowali najciekawsze filmy 22. edycji Nowych Horyzontów. Są wśród nich hit z Cannes „W trójkącie”, ale i polski debiut „Cicha ziemia”.

Reklama

Co oglądać na Nowych Horyzontach. Poleca dyrektor festiwalu Marcin Pieńkowski

„Cicha ziemia”, reż. Agnieszka Włoszczyńska 

Zdecydowanie polecam debiut Agi Włoszczyńskiej pokazywany na festiwalu w Toronto. Bardzo mocny thriller, dramat psychologiczny, analiza współczesnych 30-latków, ze znakomitą rolą Agnieszki Żulewskiej, czy Dobromira Dymeckiego.

„W trójkącie”, reż. Ruben Östlund

Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes kolejny film Östlunda to absolutnie szalona, dzika jazda. Groteska, mocna satyra na celebrytów, influencerów, świat blichtru, gdzie wszystko rzeczywiście jest postawione na głowie, dosłownie wywrócone do góry nogami. Z pewnością będą tym tytułem  usatysfakcjonowani Ci, którzy widzieli „The Square”. A to jeszcze bardziej zabawny film, może nie aż tak wyrafinowany, ale nie o to chodzi. Chodzi o twist, który jest „W trójkącie”. 

„Enys Men”, reż. Mark Jenkin

Film z Konkursu Głównego Nowe Horyzonty w reżyserii laureata Nowohoryzontowego sprzed 3 lat za obraz „Przynęta”. Historia rozgrywa się w bardzo małym miasteczku, gdzieś w Kornwalii, i to tak naprawdę bardzo wysmakowany horror, który opowiada o jakiejś obsesji, pamięci danej osoby i miejsca. Kino bardzo zaskakujące, nowa szkoła horroru.

„Godland”, reż. Hlynur Pálmason

Warto zwrócić uwagę na nowy film Hlynura Pálmasona, wcześniej pokazywaliśmy jego „Zimowych braci” i „Biały dzień”. A „Godland” to przepiękny wizualnie film drogi, także film historyczny opowiadający o podróży pastora gdzieś na zupełny kraniec Danii, Islandii. Kino o poszukiwaniu wiary, zderzeniu z naturą, żywiołami. Bardzo pasjonujące!

„Holy Spider”, reż. Ali Abbasi

Takiego filmu z Iranu nie widzieliśmy, zresztą nie był kręcony w Iranie, zdaje się, że w Jordanii i Turcji i myślę, że nie zostanie pokazany w Iranie. Ogląda się go jak „Siedem” Davida Finchera – to świetny thriller opowiadający o fanatyku, który morduje prostytutki w imię Boga, oczyszczania ulic miasta z grzechu. To także historia dziennikarki, która jest na tropie, ale władzy nie jest na rękę, aby schwytać mordercę. Opowieść o fanatyzmie religijnym, bardzo mocna, drapieżna, bezpośrednia. To nie jest Asghar Farhadi ze swoimi wysublimowanymi opowieściami o różnych rozterkach moralnych, to coś o wiele mocniejszego.  

Co obejrzeć na Nowych Horyzontach 2022 – poleca Stanisław Abramik ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty

Nowe Horyzonty 2022 we Wrocławiu - ceny biletów

Sprzedaż biletów na pojedyncze seanse startuje 7 lipca od 12.00, ale wyłącznie online przez stronę nowehoryzonty.pl. W kasach stacjonarnych (Kina Nowe Horyzonty i DCF-u) kupimy je dopiero od 20 lipca (od 12.00), a w kolejnych dniach 21-31 lipca od 9.00.  

Ceny biletów filmowych

22 zł - pojedynczy bilet
26 zł - bilet na pokazy filmów w cyklu mBank Pokazy Galowe
26 zł - bilet na galę otwarcia oraz na galę wręczenia nagród
17 zł - bilet na pokazy filmów w cyklu Kino Dzieci
19 zł - bilet dla posiadaczy Karty Przyjaciela Kina Nowe Horyzonty i posiadaczy karty Nasz Wrocław (tylko w sprzedaży online i zniżka obowiązuje na bilety w cenie 22 zł)

Rezerwacje dla karnetowców od 21 lipca od 8.30.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl