Spotkanie organizuje Wrocławski Instytut Kultury w specjalnym cyklu „Klub Rzeczy”, w którym lokalni twórcy opowiadają o swojej codziennej pracy, procesie projektowania i tworzenia obiektów. Można się także dowiedzieć o inspiracjach, wizjach, które prowadzą projektantów od pierwszego szkicu do gotowego dzieła.
Inspiracje Dominiki Kuźniar
W przypadku Dominiki Kuźniar wiele jest takich impulsów. Jak sama przyznaje inspiracją dla tego, by zająć się biżuterią, która nie pełni wyłącznie funkcji dekoracyjnej, był wybuch wojny w Ukrainie.
Pokłosiem stało się wiele fantastycznych prac, w tym te, które Kuźniar, twórczyni biżuteryjnej marki Qzniar, zgromadziła w cyklu „Relacje”. Wiele z nich obejrzymy do 8 marca w Muzeum Teatru na wystawie „Prawo lustra”.
Spotkanie z jubilerką
A w Klubie pod Kolumnami w czwartek 19 lutego o 18.00 niepowtarzalna okazja, by porozmawiać z projektantką i jubilerką. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.