wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. „Bieguni” Olgi Tokarczuk w finale National Book Award
Olga Tokarczuk w Mediatece materiały prasowe
Olga Tokarczuk w Mediatece

Książka związanej z Dolnym Śląskiem pisarki trafiła na listę 10 tomów nominowanych do nagrody dla przekładu, którą otrzymuje zarówno żyjący autor, jak i tłumacz. Co ciekawe, fundacja National Book Award na wprowadzenie tej kategorii zdecydowała się dopiero w tym roku, bo dotychczas przyznawano ją w czterech kategoriach – literatura piękna, literatura faktu, poezja i literatura młodzieżowa.

Reklama

Olga Tokarczuk z szansą na amerykańską nagrodę

Na razie „Bieguni” Olgi Tokarczuk w doskonałym angielskim przekładzie Jennifer Croft (za który tłumaczka otrzymała, wspólnie z autorką, już The Man Booker International Prize) są na tzw. długiej liście, 10 tytułów wspólnie z autorami z Argentyny, Iranu, Norwegii, czy Rosji. Krótką listę 5 książek poznamy 10 października, a nazwiska zwycięzców 14 listopada.

Doskonałe recenzje „Biegunów”

W Stanach Zjednoczonych książka Olgi Tokarczuk ukazała się 14 sierpnia tego roku nakładem Riverhead Books/Penguin Random House. Tomem zachwyca się m.in. Annie Proulx, autorka „Tajemnicy Brokeback Mountain”, która pisze o wizjonerskim utworze pisarki, która tworzy na poziomie W. G. Sebalda, a „The Guardian” podkreślał, że w pełnych niepokoju i fanatyzmu czasach nie ma lepsze, nad tę książkę, towarzysza podróży. Z kolei w „The Washignton Post” czytamy, że „Bieguni” to piękne spojrzenie na ludzką tęsknotę za stałością.

Przeczytajcie, o czym mówiła Olga Tokarczuk na spotkaniu we Wrocławiu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl