wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. Basia we Wrocławiu. Koncert w Synagodze Pod Białym Bocianem [DATA KONCERTU, BILETY, CENA]
Na zdjęciu Basia Trzetrzelewska wikipedia
Na zdjęciu Basia Trzetrzelewska

„Nasza duma narodowa”, „Jedyna Polka na liście przebojów „US Top 40””, „Właścicielka wspaniałego, trzyoktawowego głosu”, „Jedyna Polka, która otrzymała na Broadwayu własne show”, „Specjalnie dla niej Stevie Wonder stworzył utwór” – to tylko niektóre z licznych określeń pod adresem piosenkarki Basi Trzetrzelewskiej. Światowej sławy artystka, która śpiewała na największych scenach świata, wystąpi we Wrocławiu.

Reklama

Basia (Barbara Trzetrzelewska) od ponad 30 lat czaruje i urzeka głosem, techniką, talentem i osobowością. Jak mówią znawcy jej twórczości – „W swoich jazzowo-popowych utworach Basia inspiruje się muzyką Południowej Afryki, w szczególności sambą i bossa novą. Nie stroni od soulowych i swingowych brzmień. Każdy koncert Basi to prawdziwe muzyczne wydarzenie, nie tylko dla miłośników jazzu”.

Basia koncert we Wrocławiu: Synagoga Pod Białym Bocianem

Basia muzyczną karierę rozpoczęła w polskich zespołach w latach 60. i 70. Śpiewała w najpopularniejszej żeńskiej grupie wokalnej – Alibabki, a w 1977 występowała z debiutującym wówczas Perfectem, Zbigniewa Hołdysa.

W 1981 r. wyjechała do Wielkiej Brytanii. Basia sukces, sławę i wielką popularność zdobyła jako wokalistka zespołu Matt Bianco. W latach 80. podbiła listy przebojów piosenkami „Half a Minute” i „Get Out of Your Lazy Bed”.

Później Basia skupiła się karierze solowej artystki. Może pochwalić się ogromną popularnością i światowym sukcesem. Jej dwa pierwsze albumy uzyskały certyfikat platynowych płyt. Jest jedyną Polką na liście przebojów „US Top 40”.

Basia Trzetrzelewska czaruje i urzeka głosem, techniką, talentem

Słynny Marek Niedźwiecki, obecnie znany i popularny dziennikarz muzyczny Radia 357 od lat przyjaźni się z Basią Trzetrzelewską. Na swoim blogu, tak pisze o początkach tej znajomości – „1987 rok, targi płytowe MIDEM w Cannes. Kolejka do odprawy paszportowej na lotnisku w Nicei. Jakby znajoma dziewczyna. Podszedłem, grzecznie się przedstawiłem i już byliśmy dobrymi znajomymi. Taka Ona jest. Bezpośrednia. Pierwszy wywiad. Wypieki na twarzy. A potem listy, płyty, single, kartki z pozdrowieniami z całego świata. To dla mnie. Dla Basi same sukcesy i miliony sprzedanych płyt”.

Basia – albumy studyjne 

 • Time and Tide (1987)
 • London Warsaw New York (1990)
 • The Sweetest Illusion (1994)
 • It's That Girl Again (2009)
 • Butterflies (2018)

Basia miała być we Wrocławiu 24 maja tego roku, będzie 24 stycznia 2023 roku. Basia wystąpi w Synagodze Pod Białym Bocianem. Podczas koncertu artystka zaprezentuje zarówno dobrze znane publiczności przeboje z repertuaru Barbary TrzetrzelewskieJ, jak i materiał z ostatniej płyty pt. „Butterflies”.

Basi na koncercie we Wrocławiu towarzyszyć będą muzycy:

 • Danny White – instrumenty klawiszowe
 • Giorgio Serci – gitara
 • Andres Lafone – bas
 • Ian Kirkham – saksofon
 • Marc Parnell – perkusja

Basia wystąpi w Polsce. Koncerty Basi Trzetrzelewskiej w styczniu 2023 r.

 • 20 stycznia 2023 r. Warszawa
 • 21 stycznia 2023 r. Łódź
 • 22 stycznia 2023 r. Gdańsk
 • 24 stycznia 2023 r. Wrocław

Bilety - od 90 do 200 złotych. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl