wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. „Babcia na jabłoni” – premiera w Teatrze Lalek
spektakl „Babcia na jabłoni” plakat wydarzenia
spektakl „Babcia na jabłoni”

– Chcemy pokazać adaptację pięknej książki Miry Lobe, dobrze mi znanej z dzieciństwa. Jej bohaterem jest chłopiec, który wymyślił sobie babcię, a potem poznał prawdziwą starszą panią z sąsiedztwa i się z nią zaprzyjaźnił – opowiada reżyser spektaklu Jarosław Kilian. Premiera „Babci na jabłoni” 1 czerwca, podczas inauguracji 5. Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci.

Reklama

Bardzo samotny chłopiec szuka babci

Tematem przedstawienia jest spotkanie międzypokoleniowe, temat szczególnie ważny teraz, gdy żyjemy w czasach boomu młodości – podkreśla Jakub Krofta, dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek.

Spektakl „Babcia na jabłoni” powstał z fascynacji książką Miry Lobe. Jej bohaterem jest chłopiec, który, mimo iż ma rodzinę, czuje się w niej bardzo samotny. Ucieka więc w świat fantazji wymyślając sobie babcię zapewniającą mu rozmaite atrakcje (przejażdżkę końmi, walkę z piratami) i pozwalającą mu robić niemal wszystko, na co ma ochotę. Kiedy w sąsiedztwie pojawia się starsza, samotna pani, chłopiec się z nią stopniowo zaprzyjaźnia. 

To przedstawienie o tym, że tym, co najważniejszego może zaoferować chłopcu babci jest czas i umiejętność słuchania. Bo dzieci chcą być usłyszane – mówi Jarosław Kilian, reżyser „Babci na jabłoni”.

Scenografka (a także autorka kostiumów i lalek) Weronika Karwowska wyjaśnia, że na scenie świat fantazji Antka będzie oddzielony od rzeczywistego, choć zdarzą się momenty, kiedy te dwie rzeczywistości się spotkają.

Babcia na jabłoni

Babcia na jabłoni

Teatr lalek
Termin od 30 maja 2018 do 24 czerwca 2018

Miejsce Wrocławski Teatr Lalek

Zobacz

Mnóstwo niespodzianek dla najmłodszych widzów

Dla widzów od pięciu lat realizatorzy przygotowali wiele niespodzianek. Będą piraci, kowboje, konie, wesołe miasteczko z salonem grozy, magiczne lody. Będzie też i zwykłe życie bohaterów – wspólne obiady, tęsknota za wnuczkami w Kanadzie, cerowanie skarpetek, wyprowadzanie psa,

Muzykę do spektaklu Wrocławskiego Teatru Lalek skomponował Krzesimir Dębski, a zagrają ją na żywo gitarzysta Bartek Miarka i perkusista Michał Bocek. Będą ciekawe piosenki (m.in. o piratach – płyną piraci, bój się tej braci), ale też brzmienia przyrody, czy odgłosów walki. – Są bankiem efektów specjalnych – śmieje się reżyser.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl