wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Polecamy - aktualności
  4. 27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek w Hali Stulecia do niedzieli

Ex libris autorstwa

Aż 160 wydawnictw (w tym duże i z tradycjami, ale też niewielkie, a wyjątkowo prężne) zaprezentuje ofertę na rozpoczynających się wkrótce Wrocławskich Targach Dobrych Książek. Do Hali Stulecia przyjadą jednak nie tylko wydawcy, będą gwiazdy pióra i showbiznesu. Tegoroczną nowością jest „Salon zdobywców” – cykl spotkań z laureatami najważniejszych nagród literackich w Polsce. A na deser, już kolejny raz, impreza towarzysząca – Targi Wszystkiego Dobrego – rękodzieło, czyli moda, sztuka i design. Start 29 listopada, finisz 2 grudnia.

Reklama

Ilu czytelników odwiedzi targi

Irek Grin, który odpowiada za program 27. edycji Wrocławskich Targów Dobrych Książek, liczy, że przez cztery dni na przełomie listopada i grudnia do Hali Stulecia zajrzy jeszcze więcej czytelników niż w 2017 roku, kiedy targi odwiedziło 60 tysięcy osób. Powodów jest kilka.

Choćby olbrzymia liczba wystawców i obecność najważniejszych na polskim rynku wydawniczym graczy (Czarne, Grupa Wydawnicza Foksal, Rebis, Świat Książki, Znak), ale też wydawnictw z tradycjami (jak Arkady, Czytelnik, Ossolineum, czy Nasza Księgarnia), czy wreszcie młodych stażem, ale niezwykle skutecznie działających (Dwie Siostry, Karakter, Marginesy). Wrocław reprezentować będą m.in. ATUT, Emka, Ossolineum, Via Nova, Warstwy. 

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Kluby dyskusyjne / Dla dzieci / Spotkania z autorami / Warsztaty / Dla rodziców / Zajęcia dla dzieci
Termin od 29 listopada 2018 do 2 grudnia 2018

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Nowości w programie targów

Po raz pierwszy w historii wrocławskie targi mają gościa honorowego – to Węgry, a Węgierski Instytut Kultury przygotował ciekawy program, w tym spotkania z pisarzami znad Balatonu.

Nowością będzie „Salon zdobywców”, cykl spotkań z laureatami polskich nagród literackich, jakie zostały przyznane w 2018 roku, czyli m.in. Nagrody Nike, Nagrody Gdynia, Nagrody Angelus. Z Anną Bikont, Martyną Bundą, Julią Fiedorczuk, Dominkiem Bielickim i Pawłem Sołtysem, Maciejem Płazą, Marcinem Wichą oraz tłumaczkami – Sławą Lisiecką i Elżbietą Sobolewską rozmawiać będzie Michał Nogaś.

Przeczytajcie: Salon zdobywców w Prozie

W czwartek 29 listopada poznamy także Książkę Roku 2018, czyli przyznane zostanie „Pióro Fredry” – edytorska nagroda dla wydawcy najpiękniejszej książki.

Przeczytajcie: Pióro Fredry 2018. Nominacje

Gwiazdy we Wrocławiu

Na spotkania z pisarzami czytelnicy wyjątkowo czekają. Tym razem zaplanowano ponad sto rozmów z autorami, którzy będą także podpisywali swoje książki. W Hali Stulecia pojawią się prof. Jerzy Bralczyk, Mariusz Szczygieł, Katarzyna Bonda, Adam Wajrak, Marta Fox, Ewa i Paweł Pawlakowie, Anna Bikont, Jakub Małecki, Jakub Ćwiek, Katarzyna Surmiak-Domańska, Andrzej Strejlau, Wojciech Chmielarz, Krzysztof A. Zajas, Paweł Fajdek, Mariusz Urbanek, a także Urszula Dudziak i zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz.

Będą także wrocławscy autorzy, choćby Joanna Kuciel-Frydryszak, tym razem z nową książką „Służące do wszystkiego”, w której przybliża losy kobiet z najniższego szczebla hierarchii służby domowej w przedwojennej Polsce.

Beata Maciejewska i Mirosław Maciorowski są autorami „Władców Polski. Historii na nowo opowiedziana” opisującej dzieje polskich królów i książąt w zupełnie nowej odsłonie.

Urszula Glensk opowie o książce „Hirszfeldowie. Zrozumieć krew”, a Joanna Mielewczyk, laureatka plebiscytu 30 Kreatywnych Wrocławia  kamienice i mieszkania wrocławskie opisała w książce „Kamienice” (więcej przeczytacie o tym tomie tutaj).

Godziny otwarcia Targów

W tym roku wydłużono godziny otwarcia o godzinę, więc zakupy będzie można zrobić nawet do 20.00 w piątek i sobotę.

29 listopada (czwartek) 12.00-19.00 30 listopada (piątek) 11.00-20.00 1 grudnia (sobota) 11.00-20.00 2 grudnia (niedziela) 11.00-17.00

Konkursy książkowe we wroclaw.pl

Przez caly tydzień można wziąć udział w konkursach, w których wygraną są książki wydawców obecnych na 27. Wrocławskich Targach Dobrych Książek.

Akcja #czytamwroclaw na Targach Książki

Zapraszamy 30 listopada 14.00-15.00 wszystkich, którzy chcą się pochwalić tym, co czytają. Zrobimy im zdjęcie i dołączymy do naszej galerii czytających wrocławian. Szukajcie nas w punkcie info przy głównym wejściu do Hali Stulecia.

Impreza towarzysząca rękodzielników

Czyli Targi Wszystkiego Dobrego i sporo ciekawych przedmiotów do kupienia oraz warsztatów, w których można wziąć udział

Targi Wszystkiego Dobrego 2018

Targi Wszystkiego Dobrego 2018

Targi
Termin od 29 listopada 2018 do 2 grudnia 2018

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl