Dwunasta edycja Wrocławskiego Maratonu Czytelniczego tym razem gościła we wnętrzach Concordia Design Wrocław - na jej spektakularnym tarasie.
Cieszę się, że udaje nam się podtrzymać tę piękną tradycję i nikogo nie trzeba przekonywać do udziału w tej akcji. Uczestnicy cenią w niej nie tylko ważną ideę promocji czytelnictwa, prostotę i dostępność, ale też sam fakt spotkania. To istotny aspekt wydarzenia, które wokół książki i miłości do czytania gromadzi ludzi różnych branż i dziedzinmówi Jarosław Perduta, dyrektor Departamentu Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Galeria zdjęć
Fot. Jarosław Perduta
Fot. Jarosław Perduta
Fot. Jarosław Perduta
Fot. Jarosław Perduta
Fot. Jarosław Perduta
Fot. Jarosław Perduta
Fot. Jarosław Perduta
Fot. Jarosław Perduta
Fot. Jarosław Perduta
Fot. Jarosław Perduta
Fot. Jarosław Perduta
Fot. Jarosław Perduta
- Te spotkania, towarzyszące czytaniu rozmowy, integracja różnych środowiska i wiele nowych pomysłów i inicjatyw, które się w trakcie tych spotkań rodzi, to zawsze dodatkowy powód do radości - dodał Jarosław Perduta.
Niedzielne wyjątkowe czytanie po raz kolejny pokazało, że literatura potrafi łączyć ludzi w każdym wieku, a Wrocławianie kochają książki. Przypomnijmy, że podczas poprzednich edycji czytelniczego maratonu lekturami były m.in. „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” Joanny Kuciel-Frydryszak, „Weź z nią zatańcz” Filipa Zawady, „Piękni dwudziestoletni” Marka Hłaski, "Śmierć w Breslau" Marka Krajewskiego i „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.