Książki od Wydawnictwa Ossolineum [ZAKOŃCZONY]

Portal wroclaw.pl jest patronem medialnym 28. Wrocławskich Targów Dobrych Książek (5-8 grudnia w Hali Stulecia).

Proponujemy Wam konkursy, w których nagrodami są książki wydawców prezentujących swoją ofertę w ramach imprezy. Tym razem coś dla lokalnych patriotów, czyli nowości Wydawnictwa Ossolineum.

Konkurs trwa do 27 listopada do 9.00.


Do wzięcia jest 1 komplet książek z serii Biblioteka Narodowa. Niezwykle popularna seria ma w tym roku swój jubileusz 100-lecia.

W komplecie znajdują się:

1 egz. tomu „Wybór prozy” Franza Kafki (Wybór prozy Kafki w serii Biblioteka Narodowa zawiera niemal wszystkie najważniejsze powieści i opowiadania pisarza. Czytelnik znajdzie tu dzieła dobrze znane, jak Proces, Zamek czy Przemianę, ale też wiele utworów nieco dziś zapomnianych, choć nie mniej znakomitych. W obszernym Wstępie Łukasz Musiał ukazuje m.in., w jaki sposób recepcja prozy Kafki zazębia się z dwudziestowieczną historią filozofii i literatury, co dowodzi uniwersalnego charakteru dzieł praskiego pisarza.)

1 egz. tomu „Cztery dramaty” Cypriana Kamila Norwida (Aktor, Za kulisami – Tyrtej, Pierścień Wielkiej-Damy, Kleopatra i Cezar to sztuki pełnospektaklowe, napisane przez dojrzałego poetę i myśliciela i uznawane za jego najdonioślejsze dokonania w tej dziedzinie. Żaden z wymienionych utworów nie został opublikowany za życia autora. Ponadto jedynie Pierścień Wielkiej-Damy zachował się w całości, a trzy pozostałe teksty przetrwały ze znacznymi uszkodzeniami. Edycja Biblioteki Narodowej podaje je w formie możliwie wiernej zamierzeniom autora i najbardziej czytelnej.)

Jak wygrać książki

Aby wygrać książki trzeba do środy 27 listopada do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz odpowiadając na pytanie, od którego roku Zakład Narodowy im. Ossolińskich jest właścicielem serii Biblioteka Narodowa? Podpowiedź znajdziecie tutaj.

Nagrodę wygra dziesiąta osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany mailowo w dniu rozwiązania konkursu.Zgłoś uwagę