Konkurs na projekt graficzny gadżetów dla Instytutu Grotowskiego

Instytut im. Jerzego Grotowskiego ogłasza konkurs na projekt graficzny kompletu gadżetów: torby, notesu, bidonu i ołówka, które stanowić będą spójną całość. Konkurs odbywa się w 20. rocznicę śmierci twórcy Laboratorium i jest częścią projektu „Grotowski. Elementarz”.


Odchodząc od teatrologicznej perspektywy badawczej, Instytut kieruje konkurs do artystów plastyków i projektantów graficznych. Oczekuje projektów, które będą twórczą interpretacją sylwetki Jerzego Grotowskiego i/lub jego dorobku. Spodziewa się przefiltrowania ikony Grotowskiego przez prywatne doświadczenia i współczesne dyskursy, konfrontujące się ze stwierdzeniem, że jego teatr jest elitarny.

Projekty należy zgłaszać do 18 marca 2019 r. Szczegóły na stronie organizatora konkursu

Wyboru dokona komisja konkursowa w składzie:

  • Paweł Pawlak (przewodniczący) – grafik i ilustrator, autor logo Wrocławia i plakatów kulturalnych związanych z miastem. We współpracy z wydawcami z Polski i zagranicy opracował graficznie około 80 książek. Zaprojektował scenografie do dwunastu spektakli teatralnych oraz fontannę przed Wrocławskim Teatrem Lalek. Laureat wielu nagród w kraju i za granicą.
  • Barbara Bergner-Kaczmarek – graficzka, projektantka książek, linorytniczka, twórczynią książek autorskich. Od 1990 r. pracuje w Instytucie Grotowskiego, tworząc jego identyfikację wizualną, projektując druki informacyjne oraz książki. Swoje obrazy, grafiki, fotografie, książki artystyczne prezentowała na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą
  • Monika Blige – pełni w Instytucie Grotowskiego funkcję zastępcy dyrektora ds. programowych, kieruje działem komunikacji i wydawniczym, redaktorka ponad trzydziestu tytułów oraz redaktorka czasopisma internetowego „Performer”.


Zgłoś uwagę