wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Konkurs na projekt graficzny gadżetów dla Instytutu Grotowskiego
grafika wydarzenia materiały prasowe
grafika wydarzenia

Instytut im. Jerzego Grotowskiego ogłasza konkurs na projekt graficzny kompletu gadżetów: torby, notesu, bidonu i ołówka, które stanowić będą spójną całość. Konkurs odbywa się w 20. rocznicę śmierci twórcy Laboratorium i jest częścią projektu „Grotowski. Elementarz”.

Reklama

Odchodząc od teatrologicznej perspektywy badawczej, Instytut kieruje konkurs do artystów plastyków i projektantów graficznych. Oczekuje projektów, które będą twórczą interpretacją sylwetki Jerzego Grotowskiego i/lub jego dorobku. Spodziewa się przefiltrowania ikony Grotowskiego przez prywatne doświadczenia i współczesne dyskursy, konfrontujące się ze stwierdzeniem, że jego teatr jest elitarny.

Projekty należy zgłaszać do 18 marca 2019 r. Szczegóły na stronie organizatora konkursu

Wyboru dokona komisja konkursowa w składzie:

  • Paweł Pawlak (przewodniczący) – grafik i ilustrator, autor logo Wrocławia i plakatów kulturalnych związanych z miastem. We współpracy z wydawcami z Polski i zagranicy opracował graficznie około 80 książek. Zaprojektował scenografie do dwunastu spektakli teatralnych oraz fontannę przed Wrocławskim Teatrem Lalek. Laureat wielu nagród w kraju i za granicą.
  • Barbara Bergner-Kaczmarek – graficzka, projektantka książek, linorytniczka, twórczynią książek autorskich. Od 1990 r. pracuje w Instytucie Grotowskiego, tworząc jego identyfikację wizualną, projektując druki informacyjne oraz książki. Swoje obrazy, grafiki, fotografie, książki artystyczne prezentowała na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą
  • Monika Blige – pełni w Instytucie Grotowskiego funkcję zastępcy dyrektora ds. programowych, kieruje działem komunikacji i wydawniczym, redaktorka ponad trzydziestu tytułów oraz redaktorka czasopisma internetowego „Performer”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl