Koncert dawnej muzyki wielkopostnej w NFM [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 21 marca


Mamy dla Was podwójne zaproszenie na środowy koncert Wrocławskiej Orkiestry Barokowej w Narodowym Forum Muzyki. W programie wieczoru utwory Jana Dismasa Zelenki, który przez większość swojego życia pracował na dworze saskim Augusta II i był odpowiedzialny za oprawę nabożeństw katolickich, stąd też w jego twórczości przeważają dzieła religijne, choć kompozytor nie stronił również od muzyki instrumentalnej. Tym, co sprawia, że w ostatnim czasie jego twórczość wraca do łask i zyskuje coraz większą popularność również w Polsce, jest z pewnością jej nietuzinkowość będąca skutkiem połączenia mistrzowskiej precyzji z płynącą ze słowiańskiego serca śpiewnością. To również typowa dla Zelenki energia i niezwykle ekspresyjne, utrzymane wręcz we włoskim stylu partie solistów w jego dziełach wokalnych.
Wszystkie te cechy pojawiają się również w jego Miserere c-moll ZWV 57 oraz muzyce skomponowanej specjalnie na Wielki Tydzień. W wielkanocny nastrój wprowadzi publiczność Wrocławska Orkiestra Barokowa wraz z Chórem NFM i solistami: Isabel Jantschek, Franzem Vitzthumem, Maciejem Gocmanem i Henrykiem Böhmem. A wszystko to pod batutą Jarosława Thiela – specjalizującego się w wykonawstwie muzyki barokowej dyrygenta, wiolonczelisty i pedagoga.

Aby wygrać podwójne zaproszenie trzeba do 21 marca do godz. 9.00 wysłać do nas wypełniony formularz. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i napisać, w którym roku urodził się Jan Dismas Zelenka?

Wygrywa co piąta osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowana telefonicznie.Zgłoś uwagę