wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 19°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zmiany na remontowanej Obornickiej

W nocy z 14 na 15 lutego przebudowa ul. Obornickiej wejdzie w kolejny etap.

Przebudowa ulicy Obornickiej (od ul. Bałtyckiej do Bezpiecznej) wchodzi w kolejny etap. W nocy z piątku na sobotę (14/15 lutego) wykonawca skieruje ruch na nowy zachodni fragment jezdni

Reklama

Nie będą to rewolucyjne zmiany dla kierowców, bo nadal będą jeździć tym fragmentem ul. Obornickiej w kierunku wylotu z miasta. Jednak dla poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Bezpiecznej z Obornicką zostanie wprowadzona tymczasowa sygnalizacja świetlna. Od poniedziałku wykonawca na remontowanej ulicy będzie frezował nawierzchnię jezdni, po której teraz jeżdżą kierowcy.

Do tej pory drogowcy na ulicy Obornickiej położyli dwie nowe warstwy asfaltu, przebudowano sieci podziemne, trwają prace przy budowie chodników i ścieżek. Ostatnia warstwa asfaltu pojawi się na całej długości przebudowanego fragmentu w czerwcu. Wtedy też planowane jest zakończenie prac na Obornickiej.

Przypomnijmy remont ulic wylotowych w kierunku Obornik Śląskich ruszył pod koniec września 2019 roku. Obejmuje łącznie 5 km dróg. Oprócz Obornickiej, zmienia się także ul. Pełczyńska, Zajączkowska i Pęgowska. Wykonawcą inwestycji jest firma Skanska a kontrakt opiewa na blisko 76 mln. zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama