wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. W weekend (14-15 stycznia) zmiana organizacji ruchu na ulicy Swojczyckiej. Kierowcy pojadą nową jezdnią
Na zdjęciu znak zakazu przejazdu zdjęcie ilustracyjne
Na zdjęciu znak zakazu przejazdu

W weekend, 14-15 stycznia 2023 r. zmienia się organizacja ruchu na ul. Swojczyckiej, która jest przebudowywana wraz z jej skrzyżowaniem z ulicą Mydlaną. Zobaczcie, jakie zmiany czekają kierowców.

Reklama

Uwaga! Kierowcy pojadą nową jezdnią

W nocy z piątku na sobotę (13-14 stycznia) wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na ul. Swojczyckiej. W ramach budowy mostów Chrobrego realizowana będzie przebudowa ul. Swojczyckiej oraz skrzyżowania z ul. Mydlaną. 

Kierowcy na Swojczyckiej pojadą w kierunku centrum miasta kawałkiem nowej jezdni, który powstał po stronie północnej. Remont jest związany z budową mostów Chrobrego, które połączą Swojczyce z Sępolnem.

Tutaj zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu od 14 stycznia:

Pod koniec grudnia wykonawcy wylali beton na płytę pomostową. To oznacza, że pierwszy z dwóch mostów jest już prawie gotowy do budowy jezdni, drogi rowerowej i chodników. Później będzie torowisko.

Nowe mosty Chrobrego powinny być gotowe i przejezdne we wrześniu 2023 roku. Budowę prowadzi spółka Wrocławskie Inwestycje. Koszt to blisko 70 mln zł. Wykonawcą jest spółka Trakcja.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl